İçerik Analizi İçin En İyi İçerik Denetim Araçları

İçerik Analizi İçin En İyi İçerik Denetim Araçları

İçerik analizi, web sitenizin trafiğini artırmak ve içeriklerinizin arama sonuçlarında sıralamalarını yükseltmek için oldukça önemlidir. Bu yazımızda hem web sitenizin trafiğini artıracak hem de içerikleriniz ile arama sonuçlarında daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlayacak içerik denetim araçlarını sizlerle paylaşacağız.

En İyi İçerik Denetim Araçları

1- SEOPTİMER

Seoptimer, ücretsiz içerik analizi yapmanızı sağlayan araçlardan biridir. Her sayfayı tek tek analiz edebileceğiniz Seoptimer, bu özelliği sayesinde diğer analiz araçlarından daha kesin ve iyi verilerden oluşan bir rapor sunmaktadır. Ayrıca sayfalarınız için hazırlanan analiz raporunu PDF olarak da indirmenize imkan tanımaktadır.

2- SCREAMİNGFROG

Web site analizi denildiğinde akla ilk gelen araçlardan biri hiç şüphesiz Screamin Frog’dur. İçerik analizi konusunda da 30’dan fazla paramtereyi baz alarak analiz gerçekleştiren Screaming Frog en iyi içerik analizi araçları arasında yer alıyor. Başlıklar, çapa metinleri, yanıt süresi, meta açıklamaları gibi birçok paramtereyle ilgili veriyi analiz sonucunda elde edeceğiniz raporda bulabilirsiniz.

3- MY SİTE AUDITOR

My Site Auditor, içerik yazarlarının en büyük yardımcılarından biridir. Web siteye dahil edilebilir özelliğe sahip olduğu için özellikle büyük ölçekli web siteleri için en ideal içerik denetim aracıdır. My Site Auditor ile belli bir anahtar kelime için analiz yapabileceğiniz gibi aynı zamanda genel analizde yapabilirsiniz.

4- WOORANK

WooRank, kullanıcılarına hem ücretli hem de ücretsiz sürüm ile hizmet sunmaktadır. Araç, kullanımı ve tüm özellikleri ile tüm web sitelerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

5- SİTE ANALYZER

Site Analyzer, ücretsiz içerik analiz araçları içerisinde yer almaktadır. Araç, kullanıcılara, ayda 20 analiz yapma hakkı tanımaktadır. Yapılan analizlere 50 farklı parametreye göre yapılır. Diğer araçlardan farklı olarak çok dilli siteler için tavsiye edilmemektedir.

6- DEEP CRAWL

Deep Crawl, derinlemesine analiz ve esnek raporlar ile ön plana çıkan bir araçtır. URL, başlıklar ve bağlantılar gibi farklı bileşenlere dair verilere yer vererek raporda kullanıcıya sunmaktadır. Araçla gerçekleştirdiğiniz analiz sonucunda elde ettiğiniz raporda optimizasyon önerileri sunulmaktadır. Bu öneriler ile içerikleriniz üzerinde iyileştirmeler yapabilir ve sıralamalarınızı yükseltebilirsiniz.

7- SEO WORKERS

SEO Workers, kapsamlı analiz yapmanızı sağlayan araçlar listesinde ilk sıralarda yer almaktadır. Firefox için tasarlanmış bir eklentisi de mevcuttur. Eklenti ile kolayca analizlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Araç, başlıklar, alakalı anahtar kelimeler, görseller ve URL gibi birçok farklı parametre için analiz imkanı da sunmaktadır.

8-DYNO MAPPER

İçerik analizinde kullanılan DYNO Mapper aynı zamanda web sitenizi SEO açısından olumsuz etkileyen problemleri tespit etmenizi de sağlamaktadır. Araç ile her hafta içeriklerinizi analiz edip, haftalık raporlar elde edebilirsiniz. Araç sayesinde içerikleriniz ile ilgili sorunları tespit ederek daha iyi sıralamalar elde edebilirsiniz.

9- WEB CEO

Web CEO, yalnızca içerikleri baz alarak değil aynı zamanda tüm kriterleri baz alarak sitenizi analiz etmenizi sağlar. İçerikleriniz ile ilgili anahtar kelimelerden bağlantılara kadar birçok parametreye göre hazırlanmış bir rapor sunmaktadır.

10- MOZ CRAWL TEST

Web sitesi analizinde birçok konuda başarılı analizler sunan Moz, Moz Crawl Test ile içerik analizi konusunda da hataları tespit edebilmenizi ve içeriklerinizi optimize edebilmenizi sağlayan raporlar sunmaktadır. Yinelenen içerikler, başlıklar, başlık etiketi hataları ve taranabilirlik gibi birçok konu da raporda detaylı bilgi vermektedir. Özellikle çok sayıda sayfanın analizini  de kolaylıkla bu ara sayesinde gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir