İleri Seviye SEO Eğitimi Hakkında Bilgi

İleri Seviye SEO Eğitimi Hakkında Bilgi

Bir süredir içerik yazıyorsanız ve İleri Seviye SEO Eğitimine  yatırım yapmadıysanız, bir an önce başlayabilirsiniz. İleri Seviye SEO Eğitimi almak için gayet önemli nedenler:

  • SEO bilmeden kaliteli içerik yazmak zordur. SEO ve içerik yazma, içerik pazarlamanın farklı yönleri olmasına rağmen, ayrılmaz bir şekilde birleştirilmiştir. İçeriğin etkili olması için hem iyi yazılmış hem de görünür olması gerekir. SEO, içeriği arama motorlarında görünür kılar; içerik yalnızca insanların önüne geldiğinde işe yarar. Google Arama Kalitesi Biriminin Kıdemli Stratejisti olan Andrey Lipattsev beye göre, web sitelerini sıralamak için Google’ın kullandığı en önemli iki faktör, backlink dediğimiz geri bağlantılar ve yüksek kaliteli içeriktir.
  • Profesyonel bir kuruluş tarafından işe alınabilirsiniz. SEO eğitimli bir içerik yazarı olarak, dijital bir pazarlama ajansı tarafından takip edildiğini görebilirsiniz. Pazarlama ajansları her zaman yetenek arayışı içindedir. Bir pazarlama ajansından birinin blogunuzu okuduğunu ve tarzınız için derin bir takdir gördüğünü düşünün. SEO konusunda eğitilmiş bir içerik yazarı, diğerlerinden daha fazla öne çıkacaktır. Bir pazarlama ajansı, profesyonel pazarlama stratejileri kullandığınızı fark ederse, sizi işe almaya karar verebilir.
  • Müşteriler için daha değerli olabilirsiniz. Bir metin yazarı olarak ne kadar fazla yetenek geliştirirseniz, hizmetlerinize ihtiyaç duyan müşteriler için o kadar değerli olursunuz.
  • SEO efsanelerine aldanmayı bırakabilirsiniz. Google bir algoritma güncellemesi gerçekleştirdiğinde on yeni efsane yaratılıyor gibi görünüyor ve bu efsanelerin yayılması veya ispatlanması zaman alıyor. Sorun şu ki, bazı SEOcu blogcular buna atlayıp mitler mutlakmış gibi yazılar yazıyorlar. Forumlar bu yazılarla doluyor.

Bu temel nedenler, SEO eğitimi almak için tek başına yeterlidir. Sizin de önerileriniz varsa yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir