Google, Yandex, Bing, Yahoo SEO Ortak Benzerlikleri

Google, Yandex, Bing, Yahoo SEO Ortak Benzerlikleri

SEO konusunda uzunca zamandır Google, arama motoruyla eş anlamlı olarak kullanılır. Oysa Yandex, Bing, Yahoo, DuckDuckGo gibi çeşitli arama motorlarını kullananlar da az değil. Google, web’deki en büyük organik trafik yönlendirme sitesidir ama tek değildir. Bu yüzden SEO hakkında konuştuğumuzda çoğu zaman Google’ın kuralları hakkında konuşuyoruz. Ancak diğer arama motorlarının da kendi kuralları ve algoritmaları mevcuttur. Ancak temelde değişmeyen bazı kurallar vardır. Onları bu yazıda kısaca sıralayalım:

  • Anahtar kelimeleri doğal bir şekilde etkili ve stratejik bir şekilde eklemek, SEO’nun temel bir bileşenidir. Rahatsız edici şekilde değil, doğal ve akıcı bir şekilde yazılara anahtar kelimeleri entegre etmeniz gerekir.
  • Web sitenize 1 Ocak’ta başlayıp, 3 Ocak’a kadar süper bir sıralama beklemeniz mantıklı değil! Belirli bir geçmişe sahip olarak arama motorlarına güven vermelisiniz.
  • Teknik SEO, arama motorlarının etkili bir şekilde web sayfalarınıza erişmesini, indekslemesini ve taramasını sağlar. Bunu, yüksek kaliteli WordPress temaları ve uygun SEO eklentileri ve iyi yazma alışkanlıkları kombinasyonu ile kolayca yapabilirsiniz.

Her arama motoru farklı algoritmalar kullanır, bu nedenle 1 numaralı işlemin yapılması Yandex’te 1 numaralı işlemi yapar, ancak düğme 1’e basıldığında Google’da işlem 2 oluşturulur. Yani, birbirinin dahi algoritmaları hakkında bilgi sahibi olmayan arama motorlarında aynı sonuçları beklemek mantıksızdır. Buna karşın içerik kalitesi, kolay ulaşabilirlik ve düzgün teknik biçimlendirme iyi sonuçlar için yapılması gereken şeylerdir. Nihayetinde her arama motoru; kullanıcılarla eş zamanlı bir şekilde hız, kolaylık, doğru ve zengin olan içerik ister.

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir