Google Destination Nedir, Nasıl Kullanılır?

Google Destination Nedir, Nasıl Kullanılır?

Google Destination ile birlikte uçak biletleri ve otel rezervasyonlarının yanı sıra artık Google seyahat rehberleri yayınlamaya başladı. Seyahat rehberlerini yayınlamaya başlamasıyla birlikte artık seyahat siteleri ve seyahat blogları için adeta tehlike çanları çalıyor.

Google Destination Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Google Destination, her şehir için ayrı ayrı oluşturulmuş seyahat rehberlerini kapsamaktadır. Google üzerinden herhangi bir arama yaptığınız zaman artık Gezi Planlama kısmının hemen altında seyahat rehberi de kullanıcılara sunulacak. İstanbul için yapacağımız bir arama ile Google Destination’ın ne olduğunu daha açıkça gösterelim.

Gördüğünüz gibi İstanbul şeklinde yapılan bir aramada Gezi Planlama kısmının altında artık seyahat rehberi kısmı çıkıyor.

Google Destination ile sunulan seyahat rehberi özelliği dört ana kategoriye ayrılıyor:

1- Seyahat Rehberi:

Bu kısımda ilgili şehirle ilgili kısa bir tanıtım yazısı kullanıcıya sunuluyor. Şehrin jeopolitik ve coğrafi konumunun yanı sıra teknik birçok bilgi bu kısımda yer alıyor. Ayrıca bu kısmın hemen üstünde şehre ait birçok fotoğraf, fotoğrafı çeken fotoğrafçının ismi ile birlikte sunuluyor.

2- Yapılacaklar:

Bu kısımda şehrin turistik yerleri ve kişilerin seyahat sırasında gezip görebileceği yerler listeleniyor. Ayrıca mekanlara ait tarihçeleri gibi birçok bilgide bu kapsamda sunuluyor.

Günlük Planlar:

Günlük Planlar kısmı Google Destination’ın en önemli kısımı diyebiliriz. Çünkü 24 saatlik ve 48 saatlik gezi planları sunuluyor. Bu sayede şehirde geçireceğiniz kısıtlı zamanda nerelere gidebileceğinize kolayca karar verebiliyorsunuz. Ayrıca kişisel zevklere göre farklı planlarda mevcut. Örneğin İstanbul için hem tarihi hem de sanatsal mekanların yer aldığı iki farklı plan hazırlanmış. Arıca bir başka planlama da çocuklar için mevcut.

Gezi Planlanlama:

Gezi Planlama seçeneği zaten daha önce aktifleşen bir özellik. Şehri ziyaret ettiğinizde konaklayabileceğiniz otel alternatifleri, uçak seferleri ve fiyat bilgisi, araba ile gezeceksiniz rotanız vs. gibi birçok bilgiye yer veriliyor.

Tüm bunların yanı sıra sayfanın en alt kısmında şehre gerçekleştirilen seyahat vlogları ve şehir ile ilgili çekilen videoları, ülkenin en gözde turistik yerlerini “Hazır Oradayken Daha Fazlasını Görün” kısmıyla kullanıcılara sunuyor.

Seyahat Siteleri İçin Google Destination Ne İfade Ediyor?

Google bildiğiniz üzere yalnızca bir arama motoru olmaktan çok daha fazlası. Sunduğu özellikler ve araçlar ile kişilere internet üzerinde ihtiyaç duydukları birçok araç ve bilgiyi karşılama vaadinde bulunuyor ki bunu da büyük ölçüde yerine getiriyor.

Google Destination ile birlikte Google seyahat siteleri ve seyahat bloglarını bitirmek için bir adım attı diyebiliriz. Bugün yerli ve yabancı bir turist seyahat siteleri sayesinde hiç bilmediği şehirler hakkında bilgi edinip gezisini tamamlayabiliyor. Fakat artık Google Destination ile birlikte kişilerin ihtiyaç duydukları seyahat rehberlerini Google sağlıyor. Hem kullanımı hem de sunduğu bilgiler ile birçok kullanıcı en iyi seyahat sitesini arayıp bulmak yerine Google’ın bu yeni özelliğinden faydalanmayı tercih edecektir.

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir