16 Adımda SEO Uzmanı Olmak İçin Bilinmesi Gerekenler

16 Adımda SEO Uzmanı Olmak İçin Bilinmesi Gerekenler
 1. Her web sitesi farklıdır ve bir sitenin arama motoru sıralamasını etkileyen birçok faktör vardır. Bu nedenle, bir SEO uzmanının üzerinde çalıştıkları web sitelerinde olası sorunları bulabilmesi zorunludur.
 2. Standart bir SEO formülü yoktur. Bu nedenle, masadaki sorunları birden fazla açıdan anlamak ve bunları düzeltmek için yaratıcı çözümler bulmak için eleştirel bir zihin oluşturmak önemlidir.
 3. Başarılı bir SEO çalışması yürütmek için önceliklendirme çok önemlidir. Bu nedenle, tüm SEO uzmanlarının atılması gereken adımları iyi anlaması gerekir.
 4. Araştırma, bir SEO çalışması için inanılmaz derecede önemlidir. Bir SEO uzmanı, hala okuldayken araştırma sanatında ustalaşan ve hatta belki de bir seviyede zevk alan biri olmalıdır. Konfor ve güven, güçlü araştırmalar için gereklidir ve bu konuda hata yapmazsınız, anahtar kelime araştırması oldukça zaman alacaktır.
 5. SEO uzmanlarının sürekli Google’ı araştırması ve sürekli değişen arama algoritması üzerinde durması gerekir. SEO sadece bir kez öğrendiğiniz ve bir daha asla dokunmayacağınız bir şey değildir.
 6. İstatistikler, SEO’nun bel kemiğidir. SEO uzmanlarının başarısını nasıl ölçtüğü, günlerinin düzenli bir parçası olmalıdır. Bir SEO çalışması sırasında gerçekleştirilen her eylem ölçülmeli ve ölçülmelidir.
 7. SEO rapor tabanlı bir işlemdir, bu nedenle güçlü analiz becerisine sahip olmayan herhangi bir SEO uzmanı, başarılarını ve başarısızlıklarını izleyemez.
 8. SEO süreci boyunca, hareket halindeyken karar vermek zorundasınız. Sürekli gelişen bir atmosfer ve her zaman bir komitedeki gelişmeleri tartışmayı bekleyemezsiniz.
 9.  SEO asla tutarlı bir süreç değildir. Google, web sitelerini inceleme biçimini sürekli olarak değiştiriyor ve kazandığınız ilerlemeyi kaybetmeniz için değişikliklerin hızlı yapılması gerekiyor. Bu nedenle SEO uzmanlarının hızlı bir şekilde karar alma yeteneğine sahip olmaları önemlidir.
 10. SEO çalışması yöneten herkes için güçlü yazma becerileri bir zorunluluktur. Unutmayın, arama motoru optimizasyonu içerik odaklı bir stratejidir ve SEO uyumlu yazma herkesin iyi olmadığı bir sanattır.
 11. Hem Google’a hem de temel hedef kitleye hitap etmeniz gerekiyor. İçerik kötüyse ve müşterileri bir satın alma işlemi yapmaya teşvik etmiyorsa, insanları sitenize çekmenin amacı nedir?
 12. SEO uzmanları hem web sayfaları hem de bloglar için içerik yazma, başlıklar oluşturma, meta veri yazma ve daha pek çok konuda uzmanlaşmalıdır.
 13. SEO uzmanları web tasarımcıları olmak zorunda olmasa da, web tasarımının temellerini ve Meta etiketlerini anlamaları önemlidir. SEO uzmanları, çoğu web tasarımcısının memnun kalamayacağı bir şekilde web tasarımını ve SEO stratejisini nasıl birleştireceğine dair bir anlayışla nadir bir pazarlama uzmanı olmak zorundadır.
 14. İnsanların yeteneklerine sahip olmak, bir SEO uzmanına müşteri iletişimi alanında yardımcı olacaktır. SEO sürecinin nasıl çalıştığını anlamadıkları için müşteriler üzülüyorlar. Bu, hayal kırıklıklarına ve haksız beklentilere neden olabilir. Bir SEO uzmanının, müşterilerin beklentilerini doğru şekilde iletişim kurmayı ve yönetmeyi, böylece kendilerini yenilmez bir duruma geri döndürmemeyi anlaması önemlidir.
 15. Arama Motoru Optimizasyonu dünyası sürekli değişiyor. Uzmanlar bile, Google’ın sürekli algoritma değişikliklerine ayak uyduramazlarsa geride kalabilirler.
 16. İster inanın ister inanmayın, alçakgönüllülük SEO dünyasında bir beceridir. Bir SEO uzmanı olmak, SEO dünyası hakkında bilmeniz gereken her şeyi bilmek anlamına gelmez. Öyle düşünmek kendini beğenmişlik olur ve SEO’da egoya yer yoktur.
Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir