WordPress Dezavantajları Nelerdir?

Wordpress Dezavantajları Nelerdir?

WordPress Dezavantajları – WordPress, kişisel bir web sitesi, kurumsal site veya bir e-ticaret sitesi oluşturmaya çalışanlar için en iyi platformdur. Ne yazık ki, mükemmel değildir ve zaten mükemmel bir sistem diye bir şey yoktur ve WordPress için de bu durumda istisna değildir. WordPress dezavantajları hakkında bilgi sahibi olmak, çok fazla hayal kırıklığına uğramadan kullanmak adına önemlidir. Bu dezavantajları göz önünde bulundurarak önlem alabilirsiniz.

Sayfa Yükleme Hızı Sorunları

Muhtemelen duyduğumuz en büyük şikayetlerden biri, sayfalarının yeterince hızlı yüklenmemesidir. Bu süreci hızlandırmak için yapabileceğiniz birkaç şey var.

Bunlardan biri, ziyaretçiler için sayfa yükleme süresini hızlandıran bir önbellek/cache eklentisi yüklemektir. Ancak çeşitli nedenlerden dolayı, mevcut eklentiler bir web sitesinin performansını yavaşlatabilir.

Önbelleğe alma eklentisini deniyorsanız ve sayfa yükleme hızı hala iyileşmediyse, yüklediğiniz diğer eklentilere göz atmanız gerekir. Tek tek eklentileri pasif hale getirerek sitenizi yavaşlatan eklentileri tespit edebilirsiniz.

Bütün bunlara rağmen, site hızlandırma başarısız olursa, barındırma sağlayıcınızla ilgili bir sorun olabilir. Siteniz için bütçeniz dahilinde daha hızlı bir sunucu seçeneği olup olmadığını araştırmanız gerekir. Ayrıca Site Hızlandırma Nasıl Yapılır? başlıklı yazımız bu konuda size yardımcı olabilir.

Dahili Site Yedekleme Olmayışı

Web sitenizi manuel olarak yedekleyebilirsiniz, ancak şuan WP dahilinde kendiliğinden otomatik bir yedekleme sistemi yoktur. WP yedekleme eklentisi indirmek gerekir. WP yedekleme eklentisi ararken WordPress kullanıcıları genellikle popüler olanları tercih etse de, başka iyi eklentiler de vardır. Özellikle bir yedekleme planlamanıza izin verip işlemi düzenli aralıklarla (günlük, haftalık, aylık vb.) şeklinde tekrarlayan eklentiler de WP eklenti katalogunda yer almaktadır.

Güvenlik Sorunları

WordPress’in açık kaynaklı bir platform olması, onu sorunların da odağına koyuyor. Çünkü yaygın olarak kullanılan bir platformdur ve bu nedenler hackerler tarafından açıklar aranır ve sitelere çeşitli saldırılar düzenlenebilir. İyi haber şu ki, birçok iyi insan da bu kusurları keşfediyor ve düzeltilmesine olanak sağlıyorlar.

Aşırı Yükleme ve Sorgu

Son olarak, duyduğumuz şikayetlerden biri pek çok özelleştirme seçeneğinin mevcut olmasıdır. Bu durum sitenize işlevsellik yüklese de sizi yavaşlatacaktır. Bu noktada, siteniz için mutlaka gerekli olmayan eklentileri kaldırmak ve kullanılacak olan eklentileri de çok sayıda indirme işlemiyle yüksek derecede puan verilmiş olanlar arasından seçmek gerekir.

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Çok Yorumlananlar

  1. WordPress’i en azından son sekiz yıldır tercih edilen şirket İçerik Yönetim Sistemimiz olarak kullandım. Teknik olarak, onunla yapamayacağımız hiçbir şey yok. Bu nedenle seviyorum.

  2. Bazen WordPress’i güncel tarayıcılar ve mobil cihazlarla güncel tutmak için yazılımın güncellenmesi gerekebilir. WordPress sürümünün güncellenmesi bilmeyenler adına kimi zaman veri kaybına neden olabiliyor, bu nedenle bir web sitesinin yedek kopyasını gerektirir.

  3. Merhaba, bu sorunların tüm çözüm yollarını anlattığım eğitim ile ilgili detayları buradan bulabilirsiniz. Eğitim 12 saat ve 102 dersten oluşuyor. Şu ana kadar 7000 üzerinde öğrenci katıldı ve değerlendirmesi 4,6

    wpokulu.co/wordpress-dersleri/adim-adim-wordpress-kursu-sifirdan-istediginiz-internet-sitesini-kurun-kullanin/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir