Instagram Hikaye Nedir? Nasıl Kullanılır? [İşletmeler İçin instagram Hikayeler Rehberi]

Instagram Hikaye Nedir? Nasıl Kullanılır? [İşletmeler İçin instagram Hikayeler Rehberi]

Bu yazıda, “instagram hikaye nedir, nasıl kullanılır?” sorusunun cevabını ve potansiyel müşterilerinizle etkileşime geçmek, markanızı, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi güçlü bir şekilde tanıtmak ve görünürlüğünüzü arttırmak için Instagram’da nasıl etkili bir instagram hikayesi oluşturacağınıza; aynı zamanda bu platformun tüm özelliklerinden nasıl yararlanabileceğinize değindik. 

Instagram’da Hikaye Nedir?

Bir Instagram hikayesi, yayınlanmasından 24 saat sonra kaybolan görüntü ve seslerden oluşan bir sosyal ağ paylaşım türüdür. Kullanım kolaylığı ve halk tarafından kabul görmesi, bu işlevi çok önemli bir araç haline getirmiştir. Hesabınızın takipçilerinin ve profilinize erişen tüm kişiler, yayınladığınız Instagram Hikayelerini görebilir.

Özet: Instagram Hikayeleri, takipçierle etkileşime geçme konusunda büyük bir etkinliğe sahiptir. Muhtemelen bu özellik, pazarlama kampanyalarımızda kullanmak için bir numaralı nedendir. Diğer taraftan Instagram Hikayeleri, takipçilerimizle doğrudan iletişim kanalı olarak ve web sitemize trafik çekmek için de kullanılabilir.

Instagram Hikayeleri Ne İşe Yarar?

Instagram hikayeler özelliği, mevcut müşterileriniz veya potansiyel müşterileriniz eğlenceli bir şekilde bağlantı kurmanıza ve iletişim kurmanıza olanak tanıyan bir dizi işleve sahiptir. Bu özellik, markanızı insanlaştırmanıza ve hedef kitlenizle rahat bir şekilde etkileşime girerek hedef kitlenize yakınlaştırmanıza olanak tanır.

Instagram hikayeleri, özgün ve yaratıcı bir dokunuş katabilecek, bu sayede takipçilerinizi şaşırtmaya ve size bağlamaya yarayan bir dizi filtre içermektedir. Temel filtreler 12 adettir ve şehir isimlerinden oluşur. Ayrıca şirketimizi veya markamızı daha yakın ve daha erişilebilir görmelerini sağlayan emoji ve diğer efektleri eklemeye olanak sağlar. Örneğin, takipçilerinizin size sorabileceği sorular veya sizin yapacağın anketler ile kullanıcı geri bildirimleri almanıza, sorularınızı yanıtlamanıza, ürünler hakkındaki görüşlerinizi bilmenize ve ihtiyaçlarınızı ön görmenize olanak sağlar.

Instagram Anketler ve Soru Sorma Özelliği

Instagram A-B şeklindeki anketler, takipçilerimize içeriğimizle etkileşime girmeleri, ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında fikirlerini bildirmeleri için soru sorma fırsatı sunar. Bu bilgiler, yeni ürünler veya güncellemeler geliştirmenin yanı sıra iyileştirme alanlarını tespit etmede büyük değer taşıyabilir. Elde edilen sonuçlar takipçiler ile paylaşılabilir. Aynı zamanda bir diğer özellik yardımıyla, takipçiler size sorular sorabilir. Kafalardaki soru işaretlerini gidermek adına kullanılması gereken bir özelliktir, zira takipçilerinizin sizi marka düzeyinde daha iyi tanıması ve ürünlerinizden veya hizmetlerinizden tam olarak yararlanabilmesi için en uygun formattır.

Instagram Hikayeler Yararları

Instagramdaki takipçilerinizin %15 ila 25’i (varsa web site linkini tıklar) ve sayfa ile etkileşime girer. Öte yandan bio kısmındaki bağlantılar da önemlidir; instagramda tek tıklanabilir bağlantı, biyografi alanındaki bağlantıdır. Bu alanda; ürün, promosyon sunabileceğiniz ve böylece size daha fazla görünürlük kazandırabileceğiniz hesabınıza trafik çekmek iyi bir fırsattır.

Instagram Hikayeleri izleyicilerinizle etkileşime geçme, bu konuda daha fazla bilgi edinme, takipçilerle daha yakın iletişim kurma, takipçi artırma ve sonuç olarak daha fazla tanıtım oluşturma için çok değerli bir araçtır. Potansiyelinin çoğu , bu video parçalarının geçici olması gerçeğinden geliyor. Otomatik olarak kaybolmadan 24 saat süre boyunca gösterimde kalıyorlar.

Sonuç Olarak

İşlevleri: Instagram Hikayeleri, kullanıcı ve marka arasında çok güçlü bir tutku hissi yaratabilir ve çok yoğun bir etkileşim seviyesi oluşturabilir. Kullanıcılar doğrudan web siteye erişebilir (10.000’den fazla takipçisi olan hesaplarda), anketleri cevaplayabilir, sorular sorabilir ve kısaca müşteri ve şirket arasında daha doğrudan bir yaklaşım elde edebilirler.

Kısacası: Takipçi ağınızla bağlantı kurmak ve izleyicilerinizi genişletmek için Instagram Hikayelerinin sunduğu tüm özelliklerden yararlanmanızı tavsiye ederiz. Gördüğünüz gibi seçenekler sonsuzdur. 

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir