En İyi 6 WordPress Canlı Arama Eklentisi

En İyi 6 Wordpress Canlı Arama Eklentisi

Profesyonel olsun acemi olsun bir çok insan tarafından WordPress altyapısı kullanmak tercih edilir, çünkü onunla her şeyi yapabilirsiniz. Basit bir şekilde, birçok işlevsel eklentilerden yararlanarak, web sitenizle istediğiniz hemen hemen her şeyi yapabilir ve sitenizin fonksiyonelliğini güçlendirebilirsiniz. WordPress altyapılı bir sitedeki anlık arama, duyarlı aramanızı güçlendirmek için gerekli özelliklerden birisidir. Bu yazımızda WordPress uzmanı Rayhan Arif tarafından önerilen en iyi 6 WordPress anlık arama eklentisini bulabilirsiniz.

En İyi WordPress Anlık (Canlı) Arama Eklentileri

WordPress canlı arama eklentileri, ziyaretçilerinizin sitenizde arama yapmasına yardımcı olur. Site içi içeriklerinizi aramanın yanı sıra, bu eklentiler doğrudan internet siteniz üzerinden Google’da arama yapabilir. Bu nedenle, bu WordPress canlı arama eklentilerinden herhangi birini seçerek ziyaretçilerinizi mutlu edebilirsiniz. Sitenizde bu tür canlı arama işlevselliğine sahip olmak, yüksek bir işlevsellik kazandırır. İşte bu konuda yararlanabileceğiniz en iyi wordpress arama eklentisi listesi…

1. Ajax Search Lite

Ajax Search Lite, günümüzde mevcut olan en çok kullanılan WordPress canlı arama eklentilerinden biridir. Bu duyarlı canlı arama aracı, sitenizin kullanıcı deneyimini arttırır. Ajax canlı arama eklentisi ile sonuçları kategorilere ve yazı tipi filtre kutularına göre filtrelendirebilirsiniz. Ayrıca Google otomatik tamamlama ve anahtar kelime önerilerini içeren Ajax Search Lite eklentisi ücretsizdir ve daha fazlasını istiyorsanız, premium bir sürümü de bulunmaktadır.

2. Dave’s WordPress Live Search

Dave’s WordPress Live Search eklentisi, başka bir popüler WordPress anlık arama eklentisidir. Bu eklentiyi yükleyerek sitenize anlık arama işlevselliğini kolayca ekleyebilirsiniz. Ziyaretçiler, WordPress sitenizin arama kutusuna sözcükler yazacaktır, bu sırada eklenti sürekli olarak WordPress veri tabanındaki içerikleri sorgulayacaktır. 

3. Toolset Search

Toolset Search eklentisi, aramanızın görünümü ve işlevleri konusunda geniş bir kontrol sağlar. Aramanıza, birden çok filtre, AJAX filtreleme ve sonuçları bir harita üzerinde görüntüleme yeteneği dahil olmak üzere bir dizi özellik ekleyebilirsiniz. Sadece bu değil, aramanızın web sitenizde nasıl göründüğünü de kolayca özelleştirebilirsiniz. Toolset Search, WooCommerce ve Elementor dahil olmak üzere diğer büyük eklentilerle de uyumludur.

4. Relevanssi A Better Search

Relevanssi A Better Search, WordPress’in varsayılan arama sisteminin yerine geçen kullanışlı bir arama mekanizması sunar. Bir çok özelliği ve yapılandırılabilir seçeneği var. Relevanssi ile daha iyi sonuçlar alacak ve sonuçların daha iyi sunumunu yapacaksınız.

5. Advanced Woo Search

Advanced Woo Search, WooCommerce için güçlü bir canlı arama eklentisidir. Diğer WordPress canlı arama eklentileri gibi değildir. Advanced Woo Search, kullanıcıların e-ticaret sitenizdeki ürünleri bulmalarına yardımcı olur. Sadece yazmaya başladığınızda hemen aradığınız ürünleri göreceksiniz. 

6. SearchWP Live Ajax Search

SearchWP Live Ajax Search, WordPress sitelerinde bulunan AJAX destekli canlı aramayı güçlendirir. Geliştiricinin en iyi arkadaşı olacak şekilde dikkatlice tasarlanmıştır, SearchWP Live Ajax, onunla ilgili her şeyi özelleştirmenize izin verir. Her şeyden önce, geliştirici tarafından tanımlanan yapılandırmalar dahil olmak üzere bu eklentinin uygulamasını büyük ölçüde özelleştirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Çok Yorumlananlar

  1. merhabalar sesli arama yapan bi eklenti varmı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir