Kaliteli Organik Backlink Almak

Kaliteli Organik Backlink Almak

Backlink’ler, Google’ın en önemli sekiz sıralama faktörü arasında listelenmiştir; bu sebeple göz ardı edilemeyecek kadar değerlidir. Bu doğrultuda yüksek kaliteli backlink almak bir o kadar da zordur. Peki etkili bir doğal backlink elde etme stratejisi nasıl oluşturulabilir? Google’ın istediği doğal backlink stratejisi nedir?

1- İyi İçerik Oluşturmak

Hedef kitlelerinizin ihtiyaçlarını karşılayan ve değerli eğitim sunan sürekli olarak yüksek kaliteli içerik oluşturduğunuzda, web alemine alanınızda liderlik eden biri olduğunuzu gösterirsiniz. Güçlü, kaliteli, alakalı, uzman blog içeriklerine sahip olmak, site ziyaretçilerinize değerli bir kaynak olduğunuzu ve sektörünüzdeki çeşitli konular hakkında çok fazla bilgiye sahip olduğunuzu gösterir.

2- Anahtar Kelime Stratejisi

Ayrıca, oluşturduğunuz içerikleri, arama motorlarında üst sıralarda yer aldıran bir SEO stratejisine sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir. İlk olarak, içeriğinizin sıralanmasını istediğiniz bir anahtar kelime listesi oluşturun. Bu anahtar kelimeler, çevrimiçi arama sonuçlarında daha fazla bilgi ararken kitlenizin kullandığı kelime öbeklerine veya tekil kelimelere dayanmalıdır.

3- Köşetaşı İçerikleri İkincil İçeriklerle Destekleme

Köşetaşı içerikler, ilk olarak belirlediğiniz anahtar kelime listesindeki en fazla aratılan kelimelere yönelik oluşturduğunuz içeriklerdir. Bunlar tipik olarak sütun direkleri veya derinlemesine ve eksiksiz olan içeriklerdir. Diğer blog yayınlarındaki ve site içeriğindeki bu anahtar kelimeleri, belirlenmiş sütun yayınına bağlantı vererek bağlantı metni olarak kullanmaya yarayacaktır.

Bunu tutarlı bir şekilde yapmak suretiyle, bağlandığınız sütun direkleri (köşetaşı içerikler) için arama sonuçlarındaki yerinizi kademeli olarak iyileştirirsiniz. Bu içerik parçaları arama sonuçlarında sizi yükseltmeye devam ettiğinde, çevrimiçi otoritenizi artıracak ve markanız için daha fazla farkındalık kazanmanıza yardımcı olacaktır. 

Sonuç: Doğal Kaliteli Backlink Elde Etme

Köşe taşı içeriklerinizi, diğer içeriklerinizle güçlendirdikten sonra; siteniz Google’da daha fazla yer alacaktır ve akabinde sırayla, diğer içerik oluşturucuları kendi yazılarına ekleyecek benzer içerik linki ararken sizin söz konusu içeriğinizin bir adım öne çıkma olasılığını arttırmış olursunuz. Bu yöntem Backlink almak için garantili bir yöntem değildir, ancak içeriğinizi bir adım önde olacak şekilde ortaya koymak için harika bir yoldur, böylece doğal backlink elde etme olasılığınız artar. Google’ın istediği backlink stratejisi budur.

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir