En İyi WordPress Podcast Eklentileri

En İyi WordPress Podcast Eklentileri

Podcasting, içeriği internet üzerinden abonelere otomatik olarak dağıtmak için bir yöntemdir. Bunun anlamı, bilgisayarlarınızda veya el cihazlarında görüntülemeleri için öğrencilerinize otomatik olarak sınıf derslerinizden gönderilen kayıtlar veya çalışma kağıtları gibi şeylere sahip olabilmenizdir.

Podcast’in en iyi yararı, podcast’i istediğiniz yerde ve istediğiniz zaman dinleyebilmenizdir. Web sayfasında içerik yayınlamanın aksine, içeriği podcast yaptığınızda bir görüntüleyici “Abone Olur” ve podcast’deki gelecekteki tüm içeriğin bilgisayarlarına otomatik olarak gönderilmesini sağlayabilir.

Özel podcasting yazılımını kullanarak veya bir RSS yayını yayınlayan bir blog oluşturarak podcast oluşturabilirsiniz.Bu aşamada kullanılabilecek birçok ücretsiz bloglama hizmeti vardır. WordPress de bunlardan bir tanesidir. Bu yazıda WordPress podcast meselelerinize çözüm olacak eklentiler listelenmiştir.

En İyi WP Ücretsiz Podcasting Eklentileri

Podcast hazırlamak ve yayınlamak (özellikle WordPress’te) zor bir şey değildir. İnternette bulunan ücretsiz araçları kullanarak kolayca bir podcast oluşturabilirsiniz. Podcast/podcasting, popülerliği giderek artan bir içerik türü olduğundan açık kaynaklı sistem geliştiricileri, WordPress için birçok eklenti geliştirdiler, mevcut en iyi wordpress podcast eklentilerinin kapsamlı bir listesi şöyle gösterilebilir:

En İyi WordPress Podcast Eklentileri

1) PowerPress Podcasting plugin by Blubrry

2) Seriously Simple Podcasting

3) Libsyn Publisher Hub By Libsyn

4) Podlove Podcast Publisher By Podlove

5) Podcast Player By vedathemes

6) Buzzsprout Podcasting

“Podcast” terimi, bir podcast’e dahil edilen ses veya video içeriğinin mobil görüntüleme için bir iPod’a indirilebildiği gerçeğinden gelir. Podcast’ler normalde daha sonra dinlemek üzere indirilir. Ayrıca podcast’i istediğiniz herhangi bir cihaza veya istediğiniz sayıda cihaza kopyalayabilirsiniz. Kopyalanan podcast’i, cihazınızı internete bağlamadan dinlemek istediğiniz zaman çalabilirsiniz.

Sonuç

Podcasting, internet üzerinden ses veya video dağıtmanın bir yoludur. Podcast, kişinin internet üzerinden gerçekleştirebileceği dijital bir yayındır. Bazılarımız, podcasting için (adından ötürü) bir iPod’un gerekli olduğunu varsayabilir. Ama öyle değil. Taşınabilir oynatıcıların çoğunda podcast için yerleşik destekleyici yazılım bulunur.

Bir ses programı ile oluşturduktan ve internette yayınladıktan sonra, artık herhangi bir kişi ona erişebilir, dinleyebilir veya bu dosyayı kişisel bilgisayarında veya istediği herhangi bir cihazda indirebilir. Bir kullanıcı indirilen dosyayı istediği zaman veya istediği yerde dinleyebilir ve taşınabilir bir cihaza kopyalayabilir.  

Sizin de En İyi WordPress Podcast Eklentileri listesine eklememizi istediğiniz bir podcast eklentisi varsa yorum kısmından paylaşabilirsiniz…

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir