Themeforest’ten Tema Alma Kılavuzu

Themeforest'ten Tema Alma Kılavuzu

Kaliteli bir web sitesi oluştururken, seçtiğiniz tema bulmacanın en önemli parçalarından biridir. Sonuçta, bir tema sadece bir web sitesinin tarzı ve tasarımından değil, aynı zamanda işlevselliğinin çoğundan da sorumludur.

Popülerliği nedeniyle, ThemeForest, WordPress geliştiricilerinin geçimini sağlamanın en iyi yollarından biridir. Bir tema yaratıp, ThemeForest’e yükleyip kalifiye alıcı havuzuna satış yapmaya başlayabilirsiniz. ThemeForest aracılığıyla satış yapmasına ve satış hacminin ne olduğuna bağlı olarak, tema geliştiricileri satışlarının %45 ila %87,5’i arasında bir pay alırlar.

Themeforest’te Tema Bulma

Yüzlerce farklı temaya boş bir şekilde bakarak birkaç saat geçirmek çok kolay. Ancak, ThemeForest uygun temanızı bulmanıza yardımcı olacak bir dizi özellikle desteklenmiştir.

Aramanızı daha da daraltmanıza yardımcı olmak için beş ölçüte göre sıralayabilirsiniz: 1) En çok satanlar 2) En yeni temalar 3) En çok oy alan temalar 4) Trend temalar 5) Fiyat. 

Listenizi daha da azaltmaya yardımcı olmak için ThemeForest, ana tema sonuçları listesinin solunda bulacağınız kullanıcı dostu bir filtreleme sistemi de sunar. Listeyi şunlara göre filtreleyebilirsiniz: Kategori, Etiketler, Fiyat, Satış, Genel Değerlendirme, Ekleme Tarihi, Yazılım sürümü, Uyumluluk (örneğin WooCommerce uyumlu temalar). 

Demo Site Görünümleri

Adayları daraltmak için bakmanız gereken ilk yer temanın demosudur.  ThemeForest’teki her tema, ana özelliklerini ve işlevlerini göstermesi gereken önceden yapılandırılmış bir web sitesinde bir temayı çalışırken görmenizi sağlayan yararlı bir araç olan canlı bir önizleme içerir. 

Canlı önizleme ayrıca bir temanın renk düzenini değiştirme veya farklı düzenleri ve arka planları deneme gibi bazı özelleştirme ayarlarını test etme fırsatı verir. Bu özelleştirmeleri kapsamlı bir şekilde test etmeye değer, çünkü bu, bir temanın logonuzla donatıldığında nasıl görüneceğine dair daha iyi bir fikir verecektir.

Dikkat edilmesi gereken bir nokta: Temayı görüntülerden etkilenmeden değerlendirmeye çalışmaktır. Çoğu tema önizlemesinde son derece spesifik, yüksek kaliteli stok görseller bulunur. 

Tema Verileri ve İstatistikleri

Her temanın tekil giriş sayfasının kenar çubuğu, karar vermenize yardımcı olacak çok değerli bilgiler sağlar:

1. Satış sayısı – bir tema binlerce kişi tarafından satılıyorsa, muhtemelen iyi bir temadır ve geliştirici onu güncellemeye ve geliştirmeye devam etmek için kaynaklara sahip olacaktır.

2. Alıcı değerlendirmesi – iyi temalar yüksek derecelendirmeler alacaktır ve bunun tersi de geçerlidir (derecelendirme sayısına da dikkat etmek gerekir).

3. Son güncelleme – bir süredir güncelleme yapılmayan bir WordPress teması, güvenlik açıklarına ve uyumluluk sorunlarına davetiye çıkarır. Son güncellemeden bu yana 6+ ay geçtiyse, bu iyi bir işaret değildir.

4. Yorumlar – daha ayrıntılı müşteri düşünceleri aramak için iyi bir yerdir. Ayrıca, geliştiricinin ne kadar duyarlı olduğunu ve genellikle sorunları nasıl ele aldıkları hakkında bir fikir verecektir.


En Çok Satan WordPress Temaları

Hangi temayı satın alacağınızdan emin değilseniz, en çok satanlar listesine göz atmanızı öneririz. Bunlar zaten yüz binlerce satan temalardır. Ama, mutlaka ThemeForest’ta ‘en iyi’ temalar oldukları anlamına gelmez.

 

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Çok Yorumlananlar

  1. Doğru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir