Değişmeyen 5 SEO Yöntemi

Değişmeyen 5 SEO Yöntemi

SEO’da gelip geçen birçok popüler olmuş yöntem var, ancak bazıları kalıcı oluyor ve en iyi / geçerli SEO yöntemleri haline geliyor. Bu değişmeyen SEO yöntemlerini şöyle sıralayabiliriz:

1) Anahtar kelime optimizasyonu, daimi bir SEO tekniğidir ve anahtar kelime çalışması, SEO var olduğu günden bugüne dek var olan bir kriterdir.

2) SEO faaliyetleri söz konusu olduğunda değişmeyen kriterlerden bir diğeri backlinklerdir. İçerikleri ekleyip tüm sayfa içi SEO etkinlikleri tamamlandıktan sonra, proje için backlink alma vakti gelmiş demektir. Backlink, hala dünyanın büyük arama motorları tarafından resmi olarak tanınan bir sıralama faktörüdür.

3) Zamana duyarlı içerik, ömrü kısa olan ve kamuoyunun geçici olarak ilgisini çeken içeriktir. Örneğin, Google yeni bir algoritma güncellemesi yayınladığında , yeni güncellemeyle ilgili herhangi bir makale bir haftalık bir raf ömrüne sahip olacaktır ve onu optimize etmek ve bir hafta boyunca sıralamasını ve trafiğini takip etmek gerekir. Aynısı yeni bir ürün piyasaya sürüldüğünde, ünlü bir çift ayrıldığında, internette bir şey viral olduğunda, büyük bir olay olduğunda vesaire için de geçerlidir. Zamana duyarlı içerik internetten de eskidir. Basılı medyadaki haberler gibi düşünülebilir.

4) Her zaman taze içerik, zamana duyarlı içeriğin tam tersidir. Her zaman alakalı olacak içerik türüdür. Size sürekli olarak sabit miktarda trafik getirme potansiyeline sahiptir. Ancak, zamana duyarlı içeriğin arama hacmine sahip olmayabilir ve aynı oranda dikkat çekmeyebilir. Bu içerik türü, edebiyatın kendisi kadar eskidir. Aslında, zamana duyarlı içerikten daha eski olduğu söylenebilir.

5) Yapılandırılmış içerik, arama motorlarının içeriğin yapısını bilmesini sağlamak için h1, h2, h3 etiketlerinin yanı sıra bir dizi başka kod kullanma işlemleridir. Bu, arama motorunun içeriği düzgün bir şekilde dizine eklemesini sağlar.

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir