WordPress SEO Eklentileri 2020

WordPress SEO Eklentileri 2020

Günümüzde WordPress, dünyadaki en popüler içerik yönetim sistemidir. WordPress’in dünya çapında bu kadar talep görmesinin ana nedenlerinden biri, gelişmiş bir kullanıcı dostu olması ve WP işlevselliğini artıran çok sayıda eklentidir. Bu yazıda 2020 en çok kullanılan WordPress SEO eklentilerini bulabilirsiniz.

HTTP’den HTTPS’ye Geçiş Eklentisi

http vs https

Web sitenizde zaten çok sayıda sayfa ve yayın oluşturduysanız ve şimdi HTTPS’ye geçmeyi düşünüyorsanız, Really Simple SSL işinizi görür. Basit ve kullanımı kolaydır. İnternet sitesi “https” geçişini otomatik olarak gerçekleştirmenize olanak sağlar. 

Yönlendirme Eklentisi

Redirection eklentisi, birkaç tıklamayla 301, 302 vb. yönlendirmelerini ayarlamaya ve yönlendirmelerle sayfaları gruplandırmaya izin verir.

Önbellek Eklentisi

tarayıcı önbellekleme

Web sitesi performansını ve yükleme hızını artırmanın en kolay yollarından biri önbelleğe alma eklentilerini kullanmaktır. En popüler iki eklenti WP Super Cache ve W3 Total Cache‘dir. Birincisi basit, ikincisi daha detaylıdır.

Site Haritası Eklentisi

Sitemap

Google XML Sitemaps By Auctollo, sitenizin kök dizinine anında yerleştirilecek site haritasını otomatik olarak oluşturmanıza ve güncellemenize olanak tanır. 

Genel İşlevli SEO Eklentisi Eklentisi

SEO Çalışmalarınıza Katkı Sağlayacak En İyi WordPress SEO Eklentiler

İçerik optimizasyonu ve çok sayıda SEO görevinin çözülmesi için önde gelen eklentiler Yoast ile All in One SEO Pack eklentisidir. Her ikisi de web sitesi içeriğini arama motorlarının önerilerine göre optimize etmeye, temel meta etiketleri ve kanonik sayfaları ayarlamaya, sosyal medya biçimlendirmesi oluşturmaya yardımcı olur. Günlük çalışma aracınız olarak hangi eklentiyi seçerseniz seçin, WordPress ile çalışan her SEO uzmanı, web yöneticisi veya blogger için mutlaka sahip olunması gereken bir eklentidir.

Görüntü Sıkıştırma Eklentisi

Yüksek çözünürlüklü büyük görüntüleri kalitesinde bozulma olmaksızın sıkıştırmak için Imagify eklentisi işinizi görür. 

AMP Eklentisi

html amp kurulumu

Mobil adaptasyon kod düzeyinde korkutucu görünebilir, ancak uygun bir eklenti ile tüm bu işlemler kolaylaşır. AMP for WordPress, işlevsel eklentilerden biridir. Geliştiricinin yardımı olmadan otomatik modda herhangi bir sayfanın AMP sürümlerinin oluşturulmasına izin verir.

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Çok Yorumlananlar

  1. Harika bir içerik. Teşekkürler Moradam!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir