Adsense Site Onaylatma 2021 Önerileri

Adsense Site Onaylatma 2021 Önerileri

Google AdSense site onaylatma, daha önce hiç bu işlemi gerçekleştirmediyseniz süreç ilk bakışta sizin için zorlayıcı görünebilir. Bu nedenle sizler için bir yol haritası hazırlamaya karar verdik. 

Yüksek Kaliteli İçerik

Adsense'den Para Kazanma

Birincisi, Google AdSense ile onaylanmaya çalışıyorsanız yapılacak en önemli şeylerden biri yüksek kaliteli içeriktir. Yani, web sitenizde yüksek kaliteli içeriğe sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir. Bazı insanlar bunun önemli olmadığını düşünüyor, ama önemli. Çünkü Google artık onayladıkları web sitelerinin yalnızca bir grup spam içeriği veya diğer web sitelerinden içerik kopyalayıp yapıştıran kişiler olmadığından emin olmaya çalışıyor. Genel olarak onları arama sonuçlarının dışında tutmak isterler, bu yüzden kısayol deneyenler unutsunlar, AdSense için böyle siteler zor onaylatılır. Web sitenizde yüksek kaliteli içeriğe sahip olduğunuzdan emin olmamız gerekiyor. Google’ın nelerin iyi olduğunu düşündüğünü anlamanıza yardımcı olması için Google Yayıncı Politikalarına bakabilirsiniz. Google, arama motoru sonuç sayfalarında iyi sonuçlar ister, bu nedenle, yüksek kaliteli içeriğiniz yoksa, reddedilme olasılığınız yüksektir. 

10-15 Makale Yazmak

Google AdSense‘e başvurmadan önce, Google’ın bunu ciddiye aldığınızı bildiğinden ve web sitenizde para kazanılabilecek bazı makaleler bulunduğundan emin olmak için web sitenizde 10-15 yüksek kaliteli gönderi bulundurmalısınız. Genel olarak, web sitenizde 10.000-15.000 kelimeye sahip olmak istiyorsunuz. Makale başına yaklaşık 1000-1500 kelimeniz varsa, bu oldukça iyi bir sayıdır. Bu, web sitenizin sesini gösterdiği ve Google’ın içeriğinizin kalitesini anlamasına yardımcı olduğu için onaylanmanıza yardımcı olur ki bu çok önemlidir.

Hakkında ve İletişim Sayfaları

A team of people work creatively together building giant digital tablets, like skyscrapers, and creating the content. Other people download this content on their mobile devices. Horizontal composition.

Bir web sitesi oluşturduğunuzda, Google AdSense’e başvurmadan önce bir Hakkında ve İletişim sayfanızın olması gerekir. Nedeni oldukça basittir. Google web sitenizi incelerken, yasal olduğundan emin olmak ister. Bu nedenle sitenin arkasında kimin olduğunu bilmek isterler. Bir İletişim sayfasına sahip olmak da önemlidir, böylece tüm web sitesi ziyaretçileriniz ihtiyaç duyduklarında size ulaşabilir. Bu iki sayfaya sahip olarak, meşru bir işletme olduğunuzu daha da doğrulayacaksınız. Size AdSense açısından baktıklarında bu Google için gerçekten önemlidir.

Gizlilik Politikası Sayfası 

Gizlilik Politikası sayfası oluşturduğunuzdan emin olmak önemlidir. Bu, insanların yaşadığı yaygın bir aksiliktir çünkü “Gizlilik politikası sayfasına ne ekleyeceğimi gerçekten bilmiyorum” derler. Dürüst olmak gerekirse, Google’a bakabilir ve tonlarca farklı tür bulabilirsiniz. Ayrıca şu bağlantı da size yardımcı olabilir: https://support.google.com/adsense/answer/1348695?hl=tr

Telif Hakkı İçeren Görseller

Google’dan bir görsel aldıysanız ve web sitenize koyduysanız, bu sıkıntı doğurabilir. Pixabay.com burada yardımınıza koşabilir. 

Web Sitenizin Yasaklanmadığından Emin Olun

Web sitenizin yasaklanmadığından emin olmanız gereklidir. Sıfırdan bir web sitesi oluşturmuş ve alanadını yeni satın almış olanlar için bu konuda endişelenmenize gerek yoktur. Yine de, Google tarafından yasaklanıp yasaklanmadığınızı kontrol edebileceğiniz bazı siteler vardır.

Site Görünümü

Bu, premium temalar satın almanız gerektiği anlamına gelmez, ancak web sitenizin iyi göründüğünden emin olmanız gerekir. WordPress varsayılan teması gibi bir şey kullandığınız veya bir yerden satın aldığınız bir temanız olduğu sürece iyi durumda olacaksınız denebilir. İyi görünen bir şeye sahip olduğunuzdan emin olun. Çok minimal olabilir. Düzenlendiği ve bir web sitesinin olması gerektiği gibi göründüğü sürece çok fazla resme sahip olmanıza gerek yoktur. 

Basit Gezinme

Net ve basit-anlaşılır bir web sitesi navigasyonunuz olduğundan emin olun. Çoğu insan için bu sonradan gelen bir düşünce oluyor. Ancak bu konuda sıkıntı önemli bir problem çünkü web sitesinin kendisine geçerlilik vermiyor. Web siteniz için ana gezinmenin kolayca bulunabildiğinden ve kolayca erişilebilir olduğundan emin olmanız gerekir. 

18 Yaşından Büyük Olmak

Google AdSense ile, bir hesaba sahip olmak için 18 yaşında veya daha büyük olmanız gerekir. AdSense‘e katılmak için bir başvuru formu doldururken sizden doğum tarihinizi sorarlar. 18 yaşın altındaysanız, bir AdSense hesabı edinmenize izin verilmez.

Başvururken Diğer Reklamları Kaldırmak

Reddedilmeye devam ediyorsanız ve nedenini bilmiyorsanız, web sitenizde zaten bulunan tüm reklamları kaldırdığınızdan emin olduktan sonra da deneyin. Google, hizmet şartlarında, Google AdSense ile birlikte diğer reklam ağlarını kullanmanın %100 iyi olduğunu söylese de, başvuru sürecini gerçekleştirirken, Google’ın onaylaması için geçen üç ila beş gün boyunca reklamları kaldırmanız yararlı olabilir. Onayladıktan sonra, istediğiniz başka bir reklam ağını da kurabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir