En İyi Hacker Filmleri 2021

En İyi Hacker Filmleri 2021

Siber güvenlik ve hacker dünyası, sinemada ilgilenilmesi gereken heyecan verici ve çekici bir konudur. Ayrıca bilgisayar dünyası hakkında bilmediğiniz yeni kavramları öğrenmenin bir yolu. Bu konuyla ilgili bazı filmler öneriyoruz.

En İyi Siber Güvenlik ve Hacker Filmleri 

Liste güncellenecektir.

WarGames (1983) – IMDB: 7.1

Siber güvenlik için tüm zamanların en iyi bilgisayar korsanlığı filmlerinden biri WarGames’tir. Siber güvenliğe hitap eden ilk filmlerden biridir.

David (Matthew Broderick), bilgisayarını istemeden ABD Savunma Bakanlığı’na bağlayan bir bilgisayar bilimcisidir. Bu merkezi sunucuda, gerçek oyunla karıştırılır ve David, olası bir Üçüncü Dünya Savaşı’nı durdurmak için kız arkadaşının ve bir bilgisayar arkadaşının yardımına güvenmek zorunda kalacaktır.

Skyfall (2012) – IMDB: 7.7

Gerçek dünyadaki bilgisayar korsanları, merkezlerini büyük şehirlerde, özellikle de güçlü bir bağlantıya ve ihtiyaç duydukları tüm kaynaklara sahip olabilecekleri Asya’da inşa ederler.

Fiziksel izolasyon yardımcı olmuyor. En iyi koruma şifrelemedir…

The Great Hack (2019) – IMDB: 7.1

2018’de milyonlarca insanın verilerinin Facebook aracılığıyla çalındığı keşfedildi. Cambridge Analytica skandalıydı. The Great Hacker, bu gerçek hikayeye dayanan bir belgesel hack filmidir.

24 Temmuz 2019’da Netflix’te yayınlandı ve sosyal ağların karanlık tarafını ve 2016 ABD başkanlık seçimlerini etkilemek için 87 milyon kişinin kişisel verilerini nasıl kullandıklarını analiz ediyor.

The Conversation (1974) – IMDB: 7.8

Gözetim ve güvenlik sistemlerinde uzman olarak prestiji ülke çapındaki meslektaşları tarafından tanınan bir dedektif olan Harry Paul, genç karısını araştırmak için bir kodaman tarafından görevlendirilir…

İşini bitirdiğinde, müvekkilinin kimliğini vermeyi reddetmesi ve her zaman aracılar kullanması nedeniyle araştırdığı bayağılığın ardında tuhaf bir şey fark eder…

23 (1998) – IMDB: 7.3

23, Karl Koch’un ABD hükümet bilgisayarlarına girdiği ve kaynak kodlarını KGB’ye satmayı planladığı için tutuklandığı siber casusluk davasını araştırıyor.

Film, bu olaya yol açan olayları ve ilgili oyuncuları vurguluyor: Karl, Soğuk Savaş sonrası Almanya’da yaşayan genç bir hacker. Arkadaşının yardımıyla ve sosyal adalete olan güçlü inancıyla, ABD hükümeti ve kurumsal oluşumlar da dahil olmak üzere her türlü sisteme girmeye başlarlar. Bilgisayar korsanlığından para kazanmak için bilgilerini KGB’ye satmaya karar verirler…

Hackers (1995) – IMDB: 6.2

Hackers’da, Dade Murphy (Jonny Lee Miller) 18 yaşına gelene kadar bilgisayar kullanmasına izin verilmeyen bir hacker.

Bu mahkumiyet, 1988’de çok sayıda Wall Street sunucusunun düşmesine neden olduğu için verilmişti. Reşit olduğunda, New York’a taşınır ve aralarında Kate’in de (Angelina Jolie) bulunduğu başka bir hacker grubuyla tanışır. Yanlış kişiye saldırdıklarında ise başları belaya girer.

Matrix (1999) – IMDB: 8.7

Matrix (1-3). Bu bilim kurgu hackleme filminin başrolünde, ikili bir hayat yaşayan bir bilgisayar programcısı (Keanu Reeves) yer alıyor: Geceleri, Neo takma adını kullanan bir bilgisayar korsanı oluyor. Dünyanın sonunu temsil eden bir sosyal simülasyon, 20. yüzyıl.

Makineler insanları köleleştiriyor, askıya alınmış durumda ve zihinleri bu simülasyona bağlı. Neo, makinelerle savaşmak ve köleleştirilmiş insanları kurtarmak için Trinity, Morpheo ve onların asi grubuna katılacak.

Takedown (2000) – IMDB: 6.3

Hikaye, gazeteci John Markoff ve kitapta kişisel deneyimlerini anlatan bilgisayar güvenliği uzmanı Tsutomu Shimomura tarafından yazılan aynı adlı kitaba (Takedown) dayanıyor.

Tsutomu Shimomura’nın FBI’ın, gözetim altında bile Shimomura’nın bilgisayar güvenlik sistemini hacklemeye çalışan ünlü bir hacker olan Kevin Mitnick’i yakalamasına nasıl yardım ettiğiyle ilgili anlaşmalar; kısacası, siber uzayda destansı bir arayış…

Sneakers (1992) – IMDB: 7.1

Robert Redford, Sneakers’da bir bilgisayar dehası Martin Bishop rolünde. Martin bir BT grubuna liderlik ediyor. Büyük şirketlerin güvenlik sistemlerinden sorumlu uzmanlar var. Hepsi, onları şifreleri deşifre edebilecek bir kara kutuyu çalmak zorunda kalacakları gizli bir ajans için çalışmaya zorlayan bir olaylar silsilesine dahil oluyor.

Antitrust (2001) – IMDB: 6.1

Antitrust, 1990’lardaki tekelci uygulamaları eleştiriyor. Bir bilgisayar dehası olan Milo Hoffman (Ryan Phillippe), dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri için çalışmaya davet edildi.

En iyi arkadaşının ölümünden sonra Milo, yeni işinin bununla bir ilgisi olup olmadığından şüphelenmeye başlar…

Swordfish (2001) – IMDB: 6.5

Kara Hücre adlı anti-terörist bir grubun başındaki Gabriel Shear (John Travolta), ona gizli bir hesaptan karmaşık bir güvenlik kodunu çözmesi ve yasadışı hükümet fonlarından milyonlarca dolarlık bir servet çalması için büyük miktarda para teklifinin muhatabı oluyor…

Hacker (2016) – IMDB: 6.2

Alex (Callan McAuliffe), ailesini internette yasadışı işlerle finansal olarak destekleyen Ukraynalı bir göçmendir. Alex, ailesi mali sıkıntıya girdiğinde büyük bir değişiklik yaşar.

Genç bir hacker olan Kira’nın (Lorraine Nicholson) yardımıyla, finans piyasasında kaos yaratırlar ve Anonymous olarak bilinen bir örgütün lideri gizemli bir maskeli figür olan Z’nin dikkatini çekerler.

Blackhat (2015) – IMDB: 5.4

Bu siber güvenlik filminde Çin ve ABD hükümetleri, üst düzey bir siber suç ağını durdurmak için işbirliği yapmaya zorlanıyor.

Bunu yapmak için, hapis cezasının azaltılması karşılığında her iki gücün de ulusal güvenliğini korumalarına yardımcı olacak bir Hacker’ın (Chris Hemsworth) yardımına ihtiyaçları olacaktır.

Jason Bourne (2016) – IMDB: 6.6

CIA’nin cinayet programlarının gizli ayrıntılarını açıkladıktan sonra gizemli bir şekilde ortadan kaybolan kahraman, kimliğini kurtarmak için mücadele eder, manipülasyon ve cinayet ağlarına karışır.

2016’da prömiyeri yapılan biri seri filme ait olan bu son bölüm, siber güvenlik ile ilgili çeşitli konuları ele alıyor.

Ghost in the Shell (2017) – IMDB: 6.3

Ghost in the Shell, Masamune Shirow tarafından yaratılan, televizyon, video oyunları ve sinemaya uyarlanmış, ancak her zaman animasyon biçiminde olan popüler bir bilim kurgu mangasıdır.

Scarlett Johansson, teknolojik suçlara karşı savaşan fütüristik siborg gizli polisi Binbaşı Motoko Kusanagi’yi hayata döndürmekten sorumluydu…

The Net (1995) – IMDB: 5.9

Sandra Bullock, virüsleri ve sistem düzensizliklerini bulmada bir bilgisayar uzmanı olan Angela’yı canlandırıyor. Angela, kullanıcının gizli veritabanlarına erişmesine izin veren bir program keşfeder. O andan itibaren hayatı değişir, bir komploya karışır ve yolsuzluk, hayatını ve ailesini tehlikeye atmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir