Windows İçin Sms Server Nedir ‘Diafaan’

Use Cookie-free Domains Çözümü

Windows için Sms server nedir ‘Diafaan’, belli bir programlama dilinde; eposta, web sunucusu, SQL gibi programlarda api sayesinde Sms gönderebilme ve Sms alabilmemize yaramaktadır. Bilgisayarınızdan Sms gönderebilmek hem kolay hem de teferruatsız gerçekleşmektedir. Bunun için ihtiyacınız olan şey sadece bir telefon ya da GSM modemidir. Bu sayede bilgisayardan istediğiniz şekilde Sms gönderip, Sms alabilirsiniz.

Üstelik sadece yazılı Sms değil. Aynı zamanda da 3G/ GSM,SMPP,Bulksms,Clicksend gibi pek çok Sms servisini de bu yöntemle kullanabilirsiniz. Kolay ve pratik olması açısından bilgisayar ile ilgilenen her kesim sık sık bu yöntemi denemekte ve kullanmaktadır. İstediğiniz Windows kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızın laptop ya da masaüstü olması fark etmemektedir. Kolayca bilgisayarınıza Diafaan bağlayabilirsiniz. Üstelik komut verme seçeneği ile de toplu mesajları hızlıca atabilirsiniz. Kimi markalar, reklam ve toplu mesaj için bu sistemi çok kullanmaktadır.

Diafaan Nasıl Kurulur?

Diafaan nasıl kurulur? Bilgisayarınızdan Sms göndermenize yarayan program ücretsiz olarak kullanıcılarına sunulmaktadır. Bu sayede isteyen herkes rahatlıkla bu uygulamayı indirebilir. İnternet üzerinde program linkleri bulunmaktadır. Bu program linklerine tıklayarak kolaylıkla indirme işlemini başlatabilirsiniz. Bu linkleri tıklarken yine de dikkatli olmakta yarar vardır. Kimi zaman internet üzerinde sahte ve virüslü linkler ile karşılaşabilmekteyiz. Bundan dolayı da indireceğimiz siteyi seçerken güvenliğine de dikkat etmemiz gereklidir.

İndirdikten sonra inen dosyayı açarak kurulumu başlatabiliriz. Bu indirilen dosyada setup dosyası bulunmaktadır. Buna basarak program kurulumunu başlatırsınız. Burada sizden bir yönetici şifresi belirlenmeniz istenir. Bu şifre daha önce kimseye söylemediğiniz, bilinmesi zor bir şifre olmalıdır. Bu sizin güvenliğiniz için önemlidir. İlerleyen süreçlerde programı bu şifre ile başlatacaksınız. Bu kadar kolay bir şekilde Diafaan sahibi olabilir ve kurulum sağlayabilirsiniz. İşlemlerin hepsi zaman almadan tamamlanır.

Windows İçin Sms Server Nedir ‘Diafaan’

Programa Nasıl Ekleme Yapılır?

Programa nasıl ekleme yapılır?  Programın kurulumunu ve şifre belirleme işlemlerini bitirdikten sonra sıradaki işlem ekleme yapma işlemidir. Eposta, telefon numarası ve GSM modem eklemesi gayet kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bu sayede kolayca Sms yollayabilmektesiniz. Öncelikle programı açtıktan sonra sağ tarafta “actions” sekmesi yer almaktadır. İşlemlerimizi buradan yürütebilmekteyiz. Add Gatewey tuşuna basarak ekleme işlemlerini başlatabilirsiniz. İşlemlerinizi yapabilmek için GSM ya da telefon eklemesi yapmak zorunludur.

Eğer bilgisayarınıza bir modem bağlı ise GSM modem eklemesi gayet kolay bir şekilde gerçekleşir. Hemen arama yerine gelerek modemin bulunmasını beklemeniz gereklidir. Otomatik olarak modeminiz bulunduktan sonra pın kodu ile işlemlerinize devam edebilirsiniz. Modemi seçtikten sonra test etmeniz gereklidir. Test tamamladığı zamanda yeşil bir ok çıkmaktadır. Devam dedikten sonra sizden bir isim koymanızı ister. Bu son işlemdir. GSM modeminiz bu kadar kolay bir biçimde bağlanır. Daha sonra da kolaylıkla uygulamayı kullanabilirsiniz.

Diafaan Yararları

Diafaan sayesinde sadece bir GSM modem ve telefon ile kolayca PC üzerinden Sms gönderebilirsiniz. Özellikle Sms ve PC üzerine çalışması olanlar için bu uygulama gerçekten bir nimet değerindedir. Bundan dolayı da sık sık kullanılmaktadır. Özellikle ücretsiz olmasından dolayı ve hemen hemen her bilgisayarı desteklemesinden dolayı da insanlar kolaylıkla bu uygulamayı kullanabilmektedir.

Windows için sms server nedir ‘Diafaan’ makalemizi okuduktan sonra birçok kişi de bu uygulamayı tercih etmeye başlayacaktır. Bu uygulama sayesinde sadece tek tek Sms’ler değil aynı zaman da toplu Sms’ler de gönderilebilmektedir. Bu sayede reklam amaçlı gönderilecek markaların milyonlarca Sms’i tek tık ile Diafaan sayesinde gönderilebilir. Bundan dolayı büyük firmalar bu amaçla sık sık tercih edebilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir