Dropbox Transfer Nedir? Ne İşe Yarar?

Dropbox Transfer Nedir?

Teknoloji, internet ve bilgisayarların gelişmesi, veri ve dosyaların boyutlarının artmasına sebep olmuştur. Bu bakımdan disk boyutları çok da uzun olmayan bir dönemde MB’lar şeklinde ölçülerken, artık TB boyutlarına ulaşılmaktadır. Ancak dosyaları hard disklerde saklamak güvenli değildir. Zira bozulma, virüs girme ve çalınma daha kolay bir şekilde yaşanmaktadır. Bunlara bir çözüm getirebilmek için hem daha etkili, hem de daha verimli çözümler sürekli incelenmektedir.

Ayrıca telefondan da bilgilere erişmek istenirse, hard diskten telefona aktarma hem zor, hem de bazı zamanlarda imkânsızdır. İnternet bu konuda oldukça güzel bir fırsat sunar.

Dropbox tam da burada devreye giren bir programdır. Verilerinizi ve dosyalarınızı internet üzerinde saklamanıza olanak tanıyarak, istediğiniz zamanda indirmenize olanak tanır.

Dropbox Nedir?

Dropbox bulut sistemleri üzerinden, depolama hizmetleri sağlamaktadır. 2007 yılında geliştirilmiş olup, İran asıllı olan Arash Ferdowski ile Drew Houston tarafından meydana getirilmiştir. Sadece Windows üzerinde değil, Linux ve MacOS için de kullanılabilir.

Ayrıca mobil sistemler için de geçerlidir. Dolayısıyla Android, IOS ve Windows Phone için uygundur. Ücretsiz olarak 2 GB’a kadar seçenek sunmakta olup, böylece pratik bir kullanım sunar. Buna ek olarak Camera Uploads adında, ekstra 500 MB boyut sağlar.

Dropbox Fiyatları Nasıl?

Dropbox, dünya üzerinde bulunan her insana ücretsiz bir şekilde 2 GB sağlar. Ne var ki gerek bireylere, gerekse kurumlara bu yetersiz gelebilir. Bu bakımdan firma, bireyler için Dropbox ücretleri için professional seçeneğini sunar. Aylık 16,58 Dolar olup, yıllık almak isterseniz 24,99 Dolardır.

Her ikisinde de sizlere 3 TB gibi muazzam bir boyut sağlanır. Böylece nerede olursanız olun, dosyalarınıza kolay bir şekilde ulaşmanız mümkündür. Ayrıca ücretsiz olarak deneme seçeneği de vardır.

Ayrıca takımlara yönelik seçenek de sunulur. Burada ilk seçenek standarttır ve aylık 12,50 Dolar olarak ücretlendirilir. Ücretsiz bir şekilde denenebilmekte olup, 5 TB boyutu vardır. Advanced ise aylık olarak 20 Dolar fiyata sahiptir. Ücretsiz deneme fırsatı burada da mevcut olup, burada istediğiniz kadar bir boyut sunulur.

Böylece dosyanız ne kadar büyük olursa olsun, kolay bir şekilde saklamanız mümkündür.

Dropbox Transfer Nedir?

Dropbox Nasıl Kullanılır?

Dropbox oldukça pratik bir şekilde kullanılır. Burada ilk olarak Dropbox’a giriş yapmanız gerekir. Ardından da hangi dosyaları istiyorsanız, bunlar sisteme yüklenir. Ardından da masaüstüne ve akıllı telefonunuza uygulaması yüklenir.

Bundan sonra hiçbir şey yapmanız gerekmez. Zira bir dosyayı indirmek isterseniz tarayıcıdan girmek yerine masaüstü simgesi / aplikasyon üzerinden erişmeniz yeterlidir. Ardından dosyanızı indirmek yeterlidir.

Dropbox Avantajları Nelerdir?

Bulut sistemleri dosya saklamak için güzel bir fırsat sunar. Dropbox nasıl kullanılır çok kolay olduğu gibi, birçok avantajı da vardır. Bunlar şu şekilde listelenebilir;

  1. Ücretsiz olarak 2 GB seçenek sunar. Bu boyut standart birçok kullanıcı için yeterlidir.
  2. Kullanımı oldukça pratiktir. Dosyalarınızı yükledikten sonra, nerede olursanız olun cihazınıza indirmeniz mümkündür.
  3. Silinen dosyalar kolayca geri getirilebilir.

Böylece dosyalarınızı hem kolay bir şekilde saklayabilir, hem de nerede isterseniz, orada kullanabilirsiniz. Ayrıca satın almak isterseniz, platform sizlere bir deneme fırsatı da sunar. Böylece satın alıp, almamanız konusunda tam olarak karar verebilir, işleminizi böylece kesinleştirebilirsiniz.

Dropbox Silinen Dosyaları Nasıl Kurtarılır?

Hard disklerden bir dosya silinmişse, bunları geri getirmek için farklı programlar vardır. Böylece silinse bile geri getirmeniz mümkündür. Ancak Dropbox, sizlere fiziksel bir araç sunmaz. Bu durum doğal olarak herkeste dosyaların nasıl kurtarılabileceğini de merak eder.

Eğer yanlışlıkla silme yapmışsanız, endişelenmeniz gereken bir konu bulunmaz. Her ne kadar Hard Disk üzerinde bir dosya yeni silinmiş de olsa, üzerine bir dosya yazılmışsa bunu kurtarmanız imkânsızdır. Dolayısıyla fiziksel depolama üzerinde kurtarma çalışmaları her zaman kesin değildir.

Ancak Dropbox, bu konuda da güzel sonuç sunar. Zira sistem 30 gün boyunca saklanmaktadır. Böylece bu süreç sürecinde ne zaman isterseniz, o zaman kurtarmanız mümkündür.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir