Adsense TBM Nasıl Yükseltilir?

Adsense TBM Nasıl Yükseltilir?

Adsense TBM nasıl yükseltilir son zamanların en merak edilen konularından bir tanesi olarak öne çıkıyor. Eğer konu ile ilgili olarak gerekli olan püf noktaların bilinmesi söz konusu olursa aslında istenen işlemleri meydana getirmek çok daha kolay olacaktır. Bunun için kişilerin işlere girmeden önce ilk olarak gerekli olan püf noktaları bilmesi, ardından ona göre bir planlama yaparak sonuçlara ulaşması daha kolay olacaktır.

Adsense TBM yükseltme için püf noktalar

Adsense TBM nasıl yükseltilir konusunda Adsense TBM yükseltme için gerekli püf noktalar dikkate alınmalıdır. Tıklanma başına oran ile kazanç olması aşağılara doğru yönelmeye başlayan kişilerin ilk olarak neden düştüklerini araştırması gerekir. Eğer bu oranların neden hızlı bir şekilde düşmeye başladığı anlaşılırsa çözümler de o kadar hızlı ve anlık olarak meydana gelecektir. En çok kullanılması tercih edilen all in one seo ya da yoast eklentilerinin kullanılması öncelikli olmalıdır.

Ayarlar gerektiği gibi yapılmasının ardından sitemap.xml eklentilerinin yüklenilmesi gerekir. Eğer bu yapıların yüklenmesi tamamlandı ya da daha önceden varsa sitemap aracılığı ile indexletilecek olan sayfaları yazılar, sayfalar, kategoriler ve etiketler ile indexlenecek düzeylerde seçimleri olmalarıdır. Bunların yanı sıra bir yandan her ne kadar diğer sayfalar da indexletiliyor olsa bile bu durumlardan kesin olarak kaçınılması gerekir. Yazılar daha çok 0,6 etiket ile kategoriler kısmı 0,3 ana sayfa kısımları da 1,0 olacak şekilde ayarlanması gerekir.

Sayfaları Google arama motoru kısmında aranmasını sağlamak için hangi sayfalara daha çok bakılması gerektiğinin önerileri yapılır. İndexleme süreçleri içerisinde hızların daha çok artması için bu sıralama en doğru olan adımlar olacaktır. Bu sıralama sayfaların genel olarak kalitelerine verilen değer il beraber ne sıklık ile o sayfalara Google arama motoru kısmından bakılması gerektiğine bakılacak olması ile alakalı olan bir durumdur. Bir yandan da tüm içerikler kısmı tek bir sayfa içerisinde gösteren bir site haritası sayfalarının yapılmasına özen göstermek gerekir. Bu kısım sitelerin en üst kısımlarında site haritası yazan kısma link ile bakılırsa daha iyi anlaşılacaktır.

Adsense TBM Nasıl Yükseltilir?

Sitemap eklentilerinin büyük bir kısmında robots.txt dosyalarına bir site haritası eklenmesine gerek var mı diye bir seçenek yer alacaktır. Genel olarak eklenmiş halde varsayılan ayar olarak da ayarlamaları sağlanır. Adsense oranlarından yüksek bir şekilde TBM oranları alınması tercih edilirse ilk olarak bu tıkları kaldırmak gerekir. Yani robots.txt dosyaları üzerinde site haritalarının linklerinin kesinlik ile olmamasına özen göstermek gerekir.

Adsense TBM nasıl yükseltilir kısmında sorun yaşayan kişiler eğer bu adımları meydana getirirse; ortalama olarak 3 ila 5 günlük süreç içerisinde değişikliklerin meydana geliyor olduğu da gözlenecektir. Türkçe içeriklerin yer aldığı siteler içerisinde 1,5 ila 2 TL arasında geliyor olması da söz konusu olacaktır. Hatta bu durumlar bazı anlarda tıklama başına 10 TL düzeylerine kadar çıktığının ilk defa gözlenmeye başladığı anlarda sonunda sorunun düzeldiği gözlenecektir. Bunun için robots.txt dosyaları sitemap uzantılarının kesin olarak kaldırılması gerektiğine dair detaylara kesinlik ile dikkat etmek gerekir.

Adsende yapıları üzerinden gelen olarak yüksek oralar ile TBM almak isteyen kişilerin söz konusu olan püf noktalara adım adım dikkat etmeleri gerekir. Adsense üzerinde kayıt oldukları ilk andan son zamanlara kadar en yüksek TBM tıklamaları ile beraber rahat edecekleri kesin olan adımlardan bir tanesidir. Bunların yanı sıra meydana gelebilecek en önemli adımlardan bir tanesi olarak da adsense reklamları ile beraber olacaktır.

Adsense reklamları ile beraber durumları toplama süreci daha çok tercih edilirse bu noktada kesinlik ile reklam yerleşimleri öne çıkacaktır. Reklam yerleşimleri ne kadar dikkatli bir şekilde yapılırsa sorunlar o kadar hızlı bir şekilde yapılacaktır.

Bir web sitesinde sayfaları daha iyi yerlere getirme düşüncesinde olan herkesin ilk olarak bir sayfada en fazla üç tane reklam koymaya, bunun üzerinde bir reklam olmaması için özen göstermesi gerekir. Eğer gerekli her adım planlı bir şekilde uygulanırsa bu sayede Adsense TBM nasıl yükseltilir kısmında en ufak bir sorun yaşamadan herkes dilediği gibi adımları anlık olarak yapabilecek ve sorunlar çözülecektir.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir