İyi Bulut Barındırma Hizmetinin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Bulut Barındırma Hizmeti

Müşterilerine güvenilir hizmet sunan ve barındırma hizmeti konusunda esneklik sağlayan bulut barındırma, barındırma hizmeti arayanlar için sorunsuz bir hizmet sunmaktadır. İyi bir bulut barındırma hizmeti sayesinde kullanıcılar barındırma paketi alarak alan adlarını kaydetme imkanına sahip olmuşlardır. Günümüzde birçok bulut barındırma hizmeti bulunduğundan, bireysel barındırma ihtiyacı olanlar en iyi barındırma hizmetini bulmakta zorluk çekebilir. Bunun için kullanıcıların araştırma yaparak bulut barındırma paketi satın almaları gerekir. Böylece en iyi bulut barındırma sayesinde kullanıcılar birçok gerekli özelliği de satın alarak ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar.

En İyi Bulut Barındırma Hizmetleri Hangileridir?

Bulut barındırma seçimi yaparak hizmet sağlayıcılardan en iyi şekilde yararlanmak isteyenler için 2021 yılı içerisinde birçok bulut barındırma hizmeti sunulmaktadır. Kullanıcılar bulut barındırma satın alırken güvenilirliğe ve hıza önem vererek satın alma işlemini gerçekleştirmektedirler. Kullanıcılarına depolama, bant genişliği, işlemci gücü, bellek kapasitesi gibi birçok konuda hizmet sunan bulut barındırma, kullanıcı dostu bir hizmet sunmaktadır. Ayrıca en ideal barındırma hizmeti sunan sağlayıcılar, kolay ölçeklendirme fırsatı sayesinde internet sitesi büyümeye devam eden kullanıcılara yönelik kaynak ekleme hizmeti sunar. Kaynak ekleme imkanı sayesinde artık yoğun trafik altında kalan ziyaretçiler herhangi bir sorunla karşılaşmamaya başlar. En iyi bulut barındırma hizmetleri şu şekilde sıralanabilir:

 • WordPress, VPS gibi bulut barındırma sunarak her türlü ihtiyaçların karşılanmasını sağlayan Liquid Web,
 • Sitelerin kaynak kullanımına bakmayarak ihtiyacın karşılanmasını sağlayan ve özelleştirilebilen Kamatera,
 • Ücretsiz yedekleme, etki alanının ücretsiz bir şekilde aktarımı, hızlı geçiş gibi hizmetleri sunan FastComet,
 • Uygun fiyatlı, ücretsiz taşıma hizmeti gibi hizmetler sunarak Windows, Linux, WordPress bulut hosting sunan Interserver,
 • Tek tıklama ile VPS sunucunun yükselmesini veya düşürülmesini sağlayan, kötü amaçlı saldırıları engelleyen ve daha birçok hizmette bulunan Scala Hosting,
 • Web barındırma sağlayıcıları arasında yer alan ve düşük işletme maliyetine sahip olan Hostinger,
 • Sabit bulut barındırma planı sunan fakat kaynakların özelleştirilmesi mümkün olmayarak sonrasında ekstra kaynak ekleme hizmeti sunan Hostwinds gibi bulut barındırma seçenekleri bulunmaktadır.

Yukarıda verilen her bir madde en iyi bulut barındırma hizmetleridir. Bu sağlayıcılar dışında farklı bulut barındırma çeşitleri de bulunmaktadır. Bunun için kullanıcıların kendilerine uygun hostingleri bulmaları için titiz araştırma yapması gerekir. Aksi durumda birçok dezavantajlarla karşılaşabilirler.

 

Bulut Barındırma Hizmeti

 

En İyi Bulut Barındırma Hizmetinin Avantajları

Günümüzün popüler hosting çözümleri arasında yer alan bulut sunucu; yazılım hizmeti, yedekleme, web uygulaması, dosyaların senkronize edilmesi, projelerin geliştirilmesi, paylaşımların gerçekleştirilmesi gibi hizmetlerde bulunur. Geleneksel sunuculara göre artık tek sunucu yerine birden fazla sunucudan oluşan bulut barındırma, birçok avantajlı hizmetiyle ön plana çıkmıştır. Kaliteli ve güvenilir bulut sunucu satın alanlar avantajlı hizmetlerle iş yönetimini daha hızlı bir şekilde yapmaya başlamışlardır. En iyi bulut barındırma hizmetinin avantajları şöyledir:

 • Yük dengeleme ve farklı kullanıcılardan etkilenmeme,
 • İhtiyaç anında rahat bir şekilde kaynak aktarımı yapma,
 • Ölçeklenebilirlik,
 • Herhangi bir arıza, bakım gibi sorunlar karşısında web sitelerinin kesintiye uğramaması,
 • Web sitelerinin hızlı yüklenmeleri,
 • Donanımsal değişim, kaynakların artırılması veya azaltılmak istenilmesi gibi durumların sanal bir şekilde gerçekleştirilmesi gibi avantajlar bulunmaktadır.

Bulut barındırma hizmetinin sunmuş olduğu ayrıcalıklı avantajlar sayesinde artık kullanıcılar web sitelerini güvenle yönetebilmektedir. En iyi bulut barındırma online satış siteleri, sosyal medya platformları, büyük projelerde, hızlı bir şekilde büyüyen sitelerde, haber siteleri gibi birçok web sitesi için uygundur.

En İyi Bulut Barındırma Hizmetinin Dezavantajları

Bulut sunucular her ne kadar kullanıcısına birçok deneyim ve farklı hizmetlerde bulunsa da bazı dezavantajlara sahiptir. Bunun için en iyi bulut barındırma hizmeti satın almak isteyenlerin öncelikle sunucuların dezavantajları hakkında bilgi almaları gerekir. Bulut sunucuların dezavantajları şöyledir:

 • Donanıma kullanıcılar yerine veri merkezlerinin müdahale etmesi,
 • İstenilen zaman donanımı görme gibi talepte bulunamama,
 • Veri merkezinin değiştirilememesi,
 • Fiziksel olarak taşınamaması,
 • Daha fazla depolamaya sahip olmak isteyen şirketlerin aylık maliyetlerinin sunucu maliyetini geçmesi,
 • Optik bağlantı nedeniyle aylık maliyetlerin sorun haline gelmesi gibi dezavantajlar bulunmaktadır.

Bulut barındırma hizmetinin dezavantajları bulunduğundan, sunucu kiralamak isteyen kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda ve diğer sunucularla karşılaştırma yaparak bulut sunucu satın almaları gerekir. Böylece güvenlik konusunda yaşanan sorunlar da engellenir.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir