Youtube Premium Nedir?

Youtube Premium Nedir?

YouTube Premium Nedir? Günümüzde en çok tercih edilen video izleme platformu olan Youtube, Premium versiyonu ile kullanıcılarına çeşitli ayrıcalıklar sağlamaktadır. Videolardaki reklamlardan gelir elde eden Youtube, çıkarmış olduğu Youtube Premium hizmeti ile reklamsız kullanım olanağı sunuyor. Premium versiyona ücretli üye olarak birçok ek özelliğe sahip olmanız mümkün.

YouTube Premium Özellikleri Nelerdir?

YouTube Premium’un sunduğu fırsatların başında reklamsız video ve müzik deneyimi gelmektedir. Youtube kullanıcılarının yıllardır beklediği arka planda oynatma özelliği Premium versiyonda aktiftir. Başka uygulamaları kullanırken veya cihazınızın ekranı kapalıyken video ve müziklerinizi oynatmaya devam edebilirsiniz.

YouTube Premium ile izlemek istediğiniz videoları indirerek internet bağlantısına ihtiyaç duymadan dahili hafızadan izleyebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz abone olduğunuz kanalların son videolarını cihazınıza otomatik olarak indirebilirsiniz. Maksimum 720p kalitede indirilebilen videolar 30 gün boyunca mobil cihazınızda saklanmaktadır. Bu sayede seyahat ederken, internetin olmadığı ortamlarda videolarınıza erişim sağlayabilirsiniz.

YouTube Premium aboneleri, YouTube üzerinden YouTube Originals ve YouTube Music içeriklerine ulaşabilmektedir. YouTube Premium Özellikleri Şunlardır;

YouTube Müzik

YouTube’ un geliştirdiği YouTube Müzik uygulamasıyla reklamsız müzik dinleme deneyimi sağlanmaktadır. YouTube Music ile milyonlarca şarkıyı ücretsiz indirerek oynatma listeleri oluşturabilirsiniz. İnternet bağlantısı olmadan müzik dinlemek için şarkılarınızı indirebilir, videolarda olduğu gibi ekran kapalıyken de oynatmaya devam edebilirsiniz.

YouTube Originals

YouTube Originals ile YouTube’ un film ve dizilerine erişim sağlanmaktadır. Şu anda çok fazla seçenek olmasa da geliştiğinde Netflix’ e rakip olması beklenmektedir. YouTube Originals kullanmak için ekstra program indirmenize gerek yoktur, doğrudan YouTube uygulaması içinden çalışır.

YouTube Premium Ücretleri

YouTube Premium Ücretleri Nelerdir? Bireysel veya aile aboneliği seçenekleri bulunmaktadır. Bireysel aboneliklerde dört ay, aile aboneliğinde ise bir ay ücretsiz deneme fırsatı vardır. Aile aboneliği için bireylerin aynı adreste ikâmet etmesi gerekmektedir. Bu abonelik ile kişiye kadar aynı hesabı kullanmak mümkündür.

YouTube Premium abonelik paketlerinin ücretleri şu şekildedir:

  • Bireysel abonelik paketi: 16,99 TL
  • Aileler için abonelik paketi: 25,99 TL

YouTube Premium’a Nasıl Üye Olunur?

YouTube Premium’a nasıl üye olunur? Aylık belli bir miktarda ücretin ödeyerek, normal hesapların sahip olmadığı bazı ayrıcalıklara sahip olabilmek mümkün hale gelmektedir. YouTube Premium’ u satın almak için öncelikle bir YouTube hesabı açmanız gerekir. Daha sonra profilinizden YouTube Premium’u satın alabilirsiniz.

Premium aboneliğinizi web sitesi ya da mobil uygulama üzerinden yapabilirsiniz.

  • Web sitesi üzerinden abone olmak için, tarayıcınızla Youtube’ a girin. Ana sayfada sol tarafta bulunan menü üzerinden “YouTube Premium” u seçip adımları takip ederek ücretsiz deneme aboneliğinizi başlatabilirsiniz.
  • Mobil uygulama üzerinden abonelik için ise; sağ üst köşede bulunan profil resminize tıklayın. Menüdeki “YouTube Premium üyesi olun” seçeneğine dokunarak aboneliğinizi başlatabilirsiniz.
  • iPhone veya iPad cihazınızdan gerçekleştireceğiniz YouTube Premium abonelik işleminiz App Store üzerinden yapılacağı için ek olarak Apple komisyonu ödemeniz gerekmektedir. Google’ın sunduğu fiyatlardan yararlanmak isterseniz, Premium aboneliğinizi bilgisayarda web sitesi aracılığıyla başlatabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir