Laravel Nedir?

Laravel Nedir?

Günümüzde web uygulaması geliştirmek isteyen kişilerin en çok kullandığı program Laravel’dir. Laravel profesyonel donanım özelliklerine sahiptir. Kullanımı kişilere birçok avantaj sağlar. Web sitenizin PHP, OOP özelliklerinden yararlanmasında yardımcı olur. Laravel kullanılması pratik, anlaşılması kolaydır. Profesyonel ve amatör web sitesi geliştirmek isteyen kişiler tarafından kullanılıyor. Laravel ile projelerinizi çok hızlı şekilde gerçekleşebilirsiniz.

Laravel programının hız optimizasyonu oldukça profesyoneldir. Laravel 2011 yılında oluşturulmuş bir Framework olma özelliğini taşır. Aynı zamanda Laravel kullanımı ücretsizdir. İstediğiniz kadar süre Laravel kullanabilirsiniz. Sistem sizden hiçbir şekilde ücret talep etmez. Laravel MVC tasarım alt yapısını kullanıyor. MVC modeli oldukça profesyonel özelliklere sahip, gelişmiş bir model olarak karşımıza çıkıyor.

Laravel Özellikleri Nelerdir?

Laravel ücretsiz bir web tasarımı yapma programıdır. Kolay kullanım özellikleriyle ön plana çıkıyor. Pratik yapılıdır. Aynı zamanda çok hızlı işlevselliği bulunur. Projelerinizi çok hızlı olarak Laravel kullanarak hazırlayabilirsiniz. Laravel kullanıcılarına MVC tasarım modülü imkanı sunar. MVC tasarımıyla web sitenize en gelişmiş tasarım modellerini yükleyebilirsiniz.

Amatör ve profesyonel web sitesi geliştirmek isteyen kişilerin kullanabileceği bir Framework olarak karşımıza çıkar. Komut dizi çok basittir. Aynı zamanda söz dizimi de anlamlıdır. Laravel kullanmayı çok çabuk öğrenirsiniz. Hiçbir zorlayıcı yapısı bulunmuyor. OOP, PHP gibi yazılımların tüm avantajlarından, özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Şeffaf düzeyde kod yazmak isteyen kişiler için bulunmaz bir nimettir.

Laravel ’in Diğer Bölümleri Nelerdir?

Laravel çok fonksiyonlu yapısıyla ön plana çıkan bir Framework olma özelliğiyle kişilerin karşısına çıkıyor. Aynı zamanda Laravel birçok bölümlere ayrılmış durumdadır. ORM bölümü Laravelin en  önemli bölümünü oluşturur. ORM; web sitesindeki nesnelerle ilişki kurmanızı sağlayan yapıdır. Web sitenizdeki nesneler üzerinde her türlü işlemi ORM koduyla yapabilirsiniz. Dolayısıyla ORM kodu web sitesi tasarımında ve geliştirilmesinde önemli bir yere sahiptir.

Bir diğer bölüm ise Template bölümüdür. Template bölümünün kullanımı da oldukça basittir. Sade yapısıyla kullanıcılarına birçok avantajı beraberinde getiriyor. Şeffaf ve dinamik yapısıyla ön plana çıkar. Template ara yüz tasarımını gerçekleştirmeye yarıyor. En sade, kullanıcı dostu ara yüzleri Template ile hazırlayabilirsiniz.

Laravelin bir diğer bölümü de Route bölümüdür. Route yönlendirici mekanizma olarak bilinir. Çok profesyonel yapıda yönlendirme özellikleri bulunur. Dinamik yapısıyla ön plana çıkar. Kullanımı diğer bölümler gibi oldukça basittir. Route ile web sayfanızdaki kontrolleri ayarlayabilir, yönlendirebilirsiniz. Ayrıca yeni komutlar oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz komutlara görevler verebilirsiniz.

Laravel kullanımı her yönden kullanıcılara büyük avantajlar sunar. Gelişmiş yapı sistemiyle kişilerin bütün web tasarım süreçlerinde yanında olur. Ayrıca en önemli artısı ücretsiz olmasıdır. Ücretsiz özellikleri sayesinde dilediğiniz kadar projeyi Laravel ile tasarlayabilirsiniz. Web tasarımı alanın da bir programa ihtiyaç duyuyorsanız, sade ve şeffaf özellikleriyle Laravel tam sizlere göre bir program.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir