İnternet Birleştirme Windows’ta Nasıl Yapılır?

İnternet Birleştirme Windows’ta Nasıl Yapılır?

İnternet arama motorlarında en sık sorulan sorulardan birisi de internet birleştirme Windows’ta nasıl yapılır? Konusudur.  Genellik bu işlem iki farklı LAN ağına sahip kişilerin yaptığı bir işlem olarak karşımıza çıkıyor. Bu işlem ile iki LAN bağlantısını tek bir çatı altından yönetebilirsiniz. Yapılan birleştirme işlemi oldukça kullanışlı bir işlem olarak karşımıza çıkıyor.

Bu işlem sayesinde internet hızınızda ciddi derecede artışlar meydana gelir. Fiber internet hızına kavuşabilirsiniz. Aynı zamanda bağlantı hızınızda ciddi derecede yükselir. Bağlantı işleminin yapılması da oldukça kolaydır. Bağlantı işlemini yapmanız için birkaç adım izlemeniz gerekiyor. Kısa bir zaman aralığında bağlantı işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle hızlı bir internet LAN ağına kavuşabilirsiniz.

Birinci Yöntem!

İlk olarak yapmanız gereken yöntemlerden birisi sistem kaynaklarının kullanmanız gerekiyor. Sistem kaynaklarını kullanmanız için ilk olarak denetim masasına giriş yapmanız gerekir. Denetim masasına giriş yaptıktan sonra ağ ile internet seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Daha sonrasında ise ağ paylaşım merkezini açınız. Bağdaştırıcı ayalarını değiştirin seçeneğine tıklayın. Buraya kadar işlemleri yaptıktan sonra kullandığınız ağ bağlantınıza tıklamanız gerekir. Ağ bağlantınıza sağ tık atarak özellikler sekmesine giriş yapınız.

Bundan geriye yapılması gereken birkaç işlem kalıyor. İnternet protokolünü seçerek TCP-IPv4 vurgulamasını yapınız. Gelişmiş ayarlar sekmesine tıklayınız. Otomatik ölçüm kutusuna tamamen kaldırın. Yaptığınız bütün değişikleri onaylayınız. Bu işlemi bütün ağ bağlantıları için tekrarlayınız. Bütün işlemler tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Böylelikle birleştirme işleminiz yapılmış olacaktır.

İkinci Yöntem!

İkinci internet birleştirme yöntemi birinci yönteme göre daha kolay ve hızlıdır. Denetim masasına giriş yaptıktan sonra ağ ve internet bölmesine tıklayınız. Buradan da ağ paylaşım merkezine giriş yapınız. Bağdaştırıcı ayarları değiştir seçeneğine tıklayın. Bilgisayarınızdaki CTRL tuşuna basarak her iki bağlantıyı birbiriyle vurgulayıp, bağlantıları köprüleme seçeneğine tıklayarak işlemini tamamlayabilirsiniz.

İşlemleriniz bittikten sonra tekrardan bilgisayarınızı kapatıp açın. Böylelikle işleminiz tamamlanmış olacaktır. İkinci yöntem, birinci yönteme göre daha pratik olarak gözükse de birinci yöntemin işlevselliği daha yüksektir. Genellikle kişiler birleştirme işleminde daha etkili sonuçlar alabilmek için birinci yöntemi tercih ediyor.

Üçüncü Yöntem

Birleştirme yöntemlerinden üçüncüsü ise yük dengeleme yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Bu yöntemde işlevselliği yüksek bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Yük dengeleme yöntemini edinerek bu yöntemden yararlanabilirsiniz. Böylelikle birleştirme işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Her 3 yöntemde işlevselliği yüksek yöntemler olarak karşımıza çıkıyor. Ancak birinci yöntem en etkili yöntemdir. Dolayısıyla mutlaka sizde birinci yöntemi tercih ederek işleminizi yerine getiririniz.

Birleştirme işlemini yapmadan önce bu konuda mutlaka uzman birinden destek alabilirsiniz. Alacağınız destekler sayesinde internet ağlarınızı birbirine bağlayabilir. Böylelikle hızlarını üst seviyelere çekebilirsiniz. İnternet hızınızı artırarak bilgisayarınızda Fiber internet deneyimi yaşayabileceğiniz gibi bütün internet ağlarınızı tek bir çatıdan yönetebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir