Alpha Protocol Açılmıyor – Alpha Protocol not starting

Alpha Protocol Açılmıyor – Alpha Protocol not starting

Oyun piyasasına çıktığı ilk günden bu yana ilgiyle oynan oyunlardan birisi olan Alpha Protocol birçok etmene bağlı olarak açılmayabiliyor. Alpha Protocol oyunun açılmamasında Windows sürüm farklılığı etkili olabilmektedir. Günümüzde bazı eski oyunlar yeni nesil Windows 10 ve 11 gibi sürümlerde çalışmayabiliyor. Alpha Protocol 2010 yılında oyun dünyasına girmiş bir oyundur. Dolayısıyla sürüm sorunlarıyla karşılaşma problemleri yaşanabiliyor.

Oyunun açılmamasındaki bir diğer önemli husus oyunun orijinal olmamasıdır. Bazı crack benzeri oyunların crack özellikleri hasar alabiliyor. Dolayısıyla oyun açılmayabiliyor. Crack hasarlarının çözümü bulunmaz. Genellikle sağlam yapıda bir crack bulmanız gerekir. Yoksa oyunu hiçbir şekilde hasarlı crackle açamazsınız. Bu tarz hatalarda oyun piyasasında sık karşılaşılan problemlerin başında geliyor.

Aynı zamanda oyunun dosyasındaki hasarlarda oyunun açılmamasını etkileyebiliyor. Bu tarz sorunlarda oyunu tekrardan indirip kurmak en mantıklı çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Oyunu tekrardan indirip kurduğunuzda sorun tamamen ortadan kalkıyor. Oyunların bozulmasında etkili olan bir diğer etmen ise yama indirimidir. Türkçe yamalar oyunların dosyalarının bozulmasına sebep olabiliyor.

Dolayısıyla Alpha Protocol açılmıyor sorunlarıyla karşılaşa biliniyor.  Dolayısıyla böyle bir sorunda yapmanız gereken Türkçe yama dosyasını silmeniz gerekir. Türkçe yama dosyasını sildikten sonra Alpha Protocol açılmıyor sorunu ortadan kalkar. Oyunlar bu şekilde hatalarla karşılaşmak istemiyorsanız, mutlaka oyunu kendi orijinal dilinde oynayınız. Böylelikle sorunlarla karşılaşma riskiniz daha az olacaktır.

Alpha Protocol Açılmıyor Başka Çözüm Yöntemleri!

Alpha Protocol açılmıyor sorunu genellikle kullandığınız anti virüs programından da olabiliyor. Anti virüs programıyla oyun uyumsuzluğa sebep olabilir. Böyle durumlarda oyuna girmeden önce anti virüs programının kapatılması gerekir. Ayrıca oyuna girdiğinizde karşınızda güvenlik uyarısı gelebilir. Güvenlik uyarısıyla karşılaştığınızda mutlaka erişime izin ver seçeneğine tıklamanız gerekir.

Böylelikle Windows oyunu güvenli olarak algılar.  Bir dahaki girişlerinizde güvenlik uyarısıyla karşılaşmazsınız. Oyunlarda daha az açılmıyor problemiyle karşılaşmak için mutlaka orijinal oyunu alıp, indirin. Orijinal içerikli oyunlarda bu tarz hatalarla karşılaşmanız oldukça düşük düzeydedir.  Aynı zamanda oyunlarda aldığınız bu tarz hataları ‘’Yönetici olarak çalıştır’’ seçeneğine tıklayarak da çözüme kavuşturabilirsiniz.

Alpha Protocol günümüzde 12 yıl geçmesine rağmen en çok oynanan oyunlar kategorisindedir. Oyun çok eski bir oyun olduğu için indirme işlemi çetrefilli olabiliyor. Mutlaka oyunu sağlam linklerden indirmeniz gereklidir. Ayrıca indirdiğiniz dosyaya mutlak anti virüs taraması yapmanız gerekir. Bazı oyun arşivlerinde virüs bulunabiliyor. Virüslü oyun dosyalarıyla karşılaşmamak için oyunların orijinal versiyonunu almanız önerilir.

Orijinal versiyona Steam üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Steam üzerinden sorunsuzca oyunları indirebilir, güvenlikli olarak oyunları kurabilirsiniz. Yangın duvarı sekmesini de kapatarak oyunlara giriş yapmanız hataların çözümünde etkili olur. Alpha Protocol oyunu günümüzde hala güncelliğini koruyan, gelişmiş bir oyundur. Alpha Protocol oyunuyla gerçekçi bir savaş deneyimini yaşayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir