React Native Nedir ?

React Native Nedir ?

React native, yakındaki UI parçalarını kullanarak çok platformlu Android ve iOS uygulamalarının iyileştirilmesini sağlayan çok yönlü bir uygulama ilerleme kitaplığıdır.

React native, yakındaki UI parçalarını kullanarak çok platformlu Android ve iOS uygulamalarının iyileştirilmesini sağlayan çok yönlü bir uygulama ilerleme kitaplığıdır. JavaScriptCore çalışma zamanına ve Babel dönüştürücülerine dayanır. Bu eylem planıyla, RN yeni JavaScript (ES6+) özellikleri, async/expect, vb. sağlar. Kompakt uygulama geliştirme için 2013 yılının ortalarında Facebook’un dahili hackathon projesi olarak başladı. İlk açık anketi Ocak 2015’te Reactjs Gathering’de iletildi ve Walk 2015’te Facebook, Respond Local’i GitHub’da açık ve kullanılabilir hale getirdi. Şu andan itibaren, mahalle uygulamalarını ve muhteşem kullanıcı arayüzlerini iletme yeteneği nedeniyle mimarlar ve ilişkiler tarafından kapsamlı bir şekilde benimsendi. Aşağıdaki düzende, Respond Local için genişleyen tasarımı hayal edebilirsiniz. Taşınmasından sadece 1,5 yıl sonra, Android ve iOS yeni geliştirme üzerinde otoriteyi kabul etti. Respond Local’in ne olduğunu ve ne kadar popüler olduğunu görün. Şu andan itibaren, bugün kullandığımız uygulamaların çoğunun Java/Kotlin veya Objective-C/Quick yerine genel olarak JavaScript kullanılarak toplanmış iş mantığına sahip olmasına şaşırmamalısınız. Bazıları Myntra, UberEats, Facebook ve Instagram’dır. Respond Local’in ne olduğundan bahsettiğimize göre, “yerel uygulamanın” ne anlama geldiği konusunda kafanız karışmış olabilir.

Yakındaki kompakt uygulamalar nelerdir?

Komşu kompakt uygulamalar, mevcut durumda Android veya iOS için, işleyen bir sistem için açık bir şekilde yapılan uygulamalar olacaktır. iOS ve Android için Java/Kotlin üzerinde yakındaki bir uygulamayı üretmek için Objective-C/Hızlı ilerleme dilini kullanıyoruz. Respond Local ile ilgili olarak, son kullanıcı arayüzü bir Web Görünümü’nde yalnızca bir web bölümünü iletmez. UI, Quick veya Java kullanılarak oluşturulan uygulamalardan farklı olan gerçek yakın bakış açıları ve temel yapı blokları kullanılarak geliştirilmiştir.

ReactJS nedir?

Respond Local’in nüanslarına atlamadan önce, Respond JS’nin ne olduğunu bulmaya ne dersiniz: Bu, Facebook Açık Kaynak tarafından yapılmış bir JavaScript kitaplığıdır.

UI parçaları oluşturmak için bir araç Respond Local, kritik yapı blokları olarak web bölümü yerine yakındaki parçaları kullanmasına bakılmaksızın, Respond JS’ye benzer. Bir Respond Local uygulamasının ana planını anlamak için, JSX (JavaScript XML), parçalar, durum ve destekler gibi ortadaki Respond düşüncelerinden bir parça görmelisiniz. Ne olursa olsun, Respond Local’de uygulama yapma konusunda hevesliyseniz, Respond JS‘yi öğrenmek gerekli değilse, esasen Respond Local ile başlayabilirsiniz. Neden standart bir JavaScript dil yapısının peşinden gitmiyor? Temel olarak, daha hazır JS standartlarına aşina bir web mühendisi olduğunuzu varsayarsak, size JavaScript gibi görünmeyecektir. ES2015, konum standardı için ayrı ayrı önemli olan JavaScript’te yapılan bir iyileştirmedir. ES6, daha hazır projeler tarafından sürdürülmemektedir, bu nedenle Babel gibi transpil kullanmaya ihtiyaç vardır. Babel bayisi sayesinde, Respond Local çok sayıda JavaScript ES2015’i destekler (burada tam genel bakış), böylece farklı ilerlemelerle benzerliğini vurgulamadan bu gelişmeden yararlanabilirsiniz. Verilen parçadaki ES2015 özelliklerinin bir kısmı içe aktarma, yakınlaştırma ve sınıflamadır. ES2015 ile yetinmediyseniz, temel olarak kaynak parçasında kayıtlı kaynaklardan model kodlarını inceleyerek elde edebilirsiniz. Bu JSX, XML’i JavaScript’e gömmek için bir vurgudur. Kodunuzu biçimlendirme dilinde oluşturmanızı sağlar. Web ilerlemesinde kullandığımız HTML gibi görünüyor, ancak

veya yerine Yerel Yanıt Ver bölümlerini kullanacaksınız. Burada, , temelin bir miktar maddeyi gösteren ve View

veya ‘den sonra aldığı doğuştan gelen bir parçadır.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir