Facebook Pixel Ne Zaman Kullanılmalı?

Facebook Pixel Ne Zaman Kullanılmalı?

Günümüzde reklam yaparken sosyal medyanın gücünden faydalanmak artık bir tercih değil zorunluluk olmaya başladı. Küçük veya büyük birçok işletme için fiziksel reklamdan çok sosyal medya reklamları daha çok yarar sağlamaktadır. Artık insanların birbiriyle daha az iletişim kurması ve gelişen dünyada birçok iş için insanların vaktinin olmamasından dolayı reklamlar insanların en yakın oldukları yere yani mobil cihazlarına ve bilgisayarlarına girmeyi başardı. Böyle bir sistemde reklam yapmak elbette ki yeterli bir girişim olmuyor. Çünkü bir ürünün onlarca satıcıdan yüzlerce alternatifi bulunduğu bir dünyada yaşıyoruz. Böyle bir sistemde satıcıların yaptıkları reklamları analiz etmek ve hedef kitleye ulaşıp ulaşmadığı, hedef kitle tarafından ise ne tür tepkiler aldığını bilmek için belli kodlar geliştirilmiştir. Facebook Pixel’de onlardan birisidir.

Facebook Pixel Nasıl Kullanılır?

Facebook Pixel Facebook reklam etkinliğinin analizini sağlayan bir kodun adıdır. Web sitesine belli metotlar uygulanarak entegre edilmektedir. Facebook Pixel sayesinde reklam için verdiğiniz paranızın en iyi şekilde nasıl kullanacağınızı tespit edebilirsiniz. Ayrıca hedef kitleniz veya hedef kitlenize yakın olan bir kitleye hitap ederken nelere dikkat etmek gerektiği, hangi ürünün daha çok ilgi gördüğü gibi birçok konuyu incelemeniz ve o yönde hareket etmeniz mümkün olmaktadır. Sadece belli kriterlerden değil birçok konudan veri toplama şansınız vardır. Kullanıcının web sitenizde yaptığı bütün hareketliliği analiz edebilir ve satış stratejinizi bu yönde geliştirebilirsiniz.

Facebook Pixel’i Ne Zaman Kullanmak Gerekir?

Aslında bu sorunun cevabı işletmeye göre ve yapılan işe göre değişiklik göstermektedir. Eğer bütçeniz varsa reklam yapmaya başladığınız anda da kullanmaya başlayabilirsiniz. Küçük bir reklam yapıyor olsanız bile kullanmakta fayda vardır elbette ki. Bazı işletmeler kurulduktan bir süre sonra kullanmaya başlasa da burada ideal olan elbette ki hitap ettiğiniz kitleyi daha iyi tanımak ve ona göre bir gelişme göstermek için kullanmak daha mantıklı olacaktır. Satış yapabilmek için kullanıcı hareketlerini analiz etmek ve kullanıcıyı iyi tanımak satış yapmak adına vazgeçilmez bir unsurdur. Satmakta olduğunuz ürün kusursuz bile olsa hedef kitlenizi analiz edemiyorsanız başarı sağlamanız oldukça zordur.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir