Mobil Pazarlama Nedir?

Mobil Pazarlama Nedir?

Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle beraber mobil cihaz kullanımında da ciddi artışlar gözlemlenmiştir. Mobil cihazlardaki bu artışlar mobil pazarlama alanına duyulun ilginin artmasına sebep oldu. Mobil pazarlama mobil cihazlar üzerinden 7/24 pazarlama yöntemi olarak bilinir. Gelecek vadeden bir pazarlama yöntemi olarak bilinir. Mobil pazarlama sektöründe rekabet çok yüksektir.

Mobil pazarlama sektöründe yükselmek istiyorsanız mutlaka mobil pazarlama stratejilerinizin olması gerekir. Mobil pazarlama stratejileriniz yoksa popülerliğinizde olmaz. Böylelikle sektörde yükselme şansınız olmaz. Mobil pazarlama yöntemiyle hedefteki kitlelerinize mobil cihazlar üzerinden ürünlerinizin tanıtımını gerçekleştirebilirsiniz. Smart telefonların artmasıyla beraber mobil pazarlama sektörünün de gücü artmış durumdadır. Mobil pazarlama sektörü karlı bir sektör olarak bilinir. Doğru pazarlama yöntemleriyle kar elde etmek çok kolaydır.

Mobil Pazarlama Neden Tercih Edilmelidir?

Mobil pazarlamayı diğer pazarlama metotlarından ayıran birçok ayrıcalıklı yanı bulunuyor. Mobil pazarlama yöntemleriyle satışlarınızı sınırsız ve kesintisiz olarak 7/24 gerçekleştirirsiniz. Böylelikle daha aktif bir satış kitleniz olur. Ayrıca mobil pazarlama yöntemleriyle daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz. Müşterileriniz aynı zamanda sürekli olarak iletişim halinde kalabilirsiniz.

Müşteri, tedarikçi ilişkisi çok güçlüdür. Mobil pazarlama yöntemleriyle minimum eforla maksimum verimlilik sağlayabilirsiniz. Mobil pazarlama yöntemlerinin maliyetleri çok düşüktür. Düşük maliyet oranlarıyla ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Böylelikle firmanızın gelirlerini artırabilirsiniz. Mobil pazarlama yöntemlerine duyulan ilgi ve alaka her geçen gün artış göstermektedir.

Günümüzde akıllı telefon kullanıcılarının %90’ı uygulamalarına harcanmaktadır. Oyunlar ise bu %90’lık dilimdeki en büyük paya sahiptir. Kişilerin tabletlerde genellikle %80 oranında web sitelerine göz atıyor. Böylelikle tablet kullanıcılarına hedef alarak mobil pazarlama alanınızı genişletebilirsiniz. Aynı zamanda mobil pazarlama yöntemleriyle hedef kitlelerinize çok kolay ulaşabilirsiniz.

Mobil pazarlama yöntemleriyle e-ticaret sektöründe de gelişim kaydedebilirsiniz. Kişiler ürünleri genellikle mobil cihazlar vasıtasıyla almayı tercih ediyorlar. Böylelikle mobil e-ticaret sektörüne olan ilgi sürekli olarak artıyor. Mobil pazarlamanın en önemli dilimini oluşturan mobil e-ticaret her geçen gün kar oranını artırıyor. Bu tarz pazarlama yöntemleriyle müşterilerinize anında SMS yoluyla mesajlar gönderebilirsiniz. Böylelikle firmanızın popülerliğini kolaylıkla artırabilirsiniz. Siz de mobil pazarlama stratejinizi geliştirerek sektörde itibar sahibi bir konuma gelebilirsiniz.

Mobil Pazarlama Çeşitleri Nelerdir?

Mobil pazarlama sektöründe birçok çeşitlilikte kanal bulunuyor. Bu kanallar vasıtasıyla mobil cihazlar üzerinden ürünlerinizin pazarlamasını yapabilirsiniz. Mobil pazarlama sektörü geniş kapsamlı bir sektör alt yapısına sahiptir. Bu sebepten ötürü pazarlama çeşitleri de çok fonksiyonlu olarak karşımıza çıkıyor. Mobil pazarlama sektöründe en önemli pazarlama aracı görevi gören etmen SMS olarak karşımıza çıkar.

SMS pazarlamasıyla hedef kitlenizle doğrudan iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda SMS pazarlaması maliyeti düşüktür. Böylelikle cüzi fiyat aralığında ürünlerinizin pazarlamasını dosdoğru olarak gerçekleştirebilirsiniz. Markanızın popülerliğini artırmada SMS pazarlama yöntemleri son derece etkilidir. Aynı zamanda geri dönüşüm oranı en yüksek olan mobil pazarlama yöntemi SMS pazarlama olarak bilinir.

Mobil Reklam Pazarlama Stratejisi Nedir?

Mobil reklamlar pazarlama stratejisinde oldukça önemli bir etkiye sahiptir. Mobil reklamlar üzerinden ürünlerinizin tanınırlığını artırarak daha geniş kitlelere hitap edebilirsiniz. Mobil reklamlar günümüzde en aktif kullanılan mobil pazarlama çeşidi olarak biliniyor. Kaliteli, özgün mobil reklamlar oluşturarak ürünlerinizin kalitesini standart olarak artırabilirsiniz.

Sosyal Medya Uygulamalarını Kullanın!

Sosyal medya platformlarının her geçen gün popülerliğinin artmasıyla beraber mobil pazarlama sektöründe de önemi artmıştır. Günümüzde sosyal medya kanalları aracılığıyla reklamlar oluşturabilirsiniz. Böylelikle ürünlerinizin tanıtımını bu platformlar aracılığıyla ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal medya uygulamalarına olan ilgi ve alakanın günümüzde üst düzey boyutlarda olması bu alanda pazarlama stratejilerinin belirlenmesini olumlu kılıyor.

Instagram ve Facebook üzerinden kolaylıkla ürününüzün tanıtımını gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal medya uygulamaları günümüzde reklam pazarlamalarında en çok tercih edilen yöntemlerin başında yer alıyor. Bu tercihin en önemli sebebi tamamen ücretsiz olması ve aynı zamanda geniş kitlelere kolaylıkla ulaşabilmenizdir.

Mobil Uygulamaları Kullanın!

Mobil pazarlama stratejilerinde mobil uygulamalarının yeri oldukça önemlidir. Mobil uygulamaların sayısı günümüzde her geçen gün artıyor. Özellikle oyun sektörüne olan ilgi ve alakanın artmasıyla beraber uygulamalar üzerinden strateji geliştirmeniz oldukça mantıklıdır. Oyun uygulamalarına reklam sponsorluğu yaparak uygulamalar üzerinden ürünlerinizin tanıtımını gerçekleştirebilirsiniz. Son yıllarda oldukça popüler bir pazarlama stratejisi olan bu  yöntem başarılı sonuçlar vermektedir.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir