Microsoft Teams Nasıl Kullanılır?

Microsoft Teams Nasıl Kullanılır?

Microsoft tarafından geliştirilen son yılların en popüler toplantı yapma uygulamalarından birisi de Microsoft Teams uygulamasıdır. Kullanımı son derece basit olan Teams birçok yönden kullanıcılarına ayrıcalık sunan bir platformdur. Uygulamayı kullanabilmeniz için yapmanız gereken ilk işlem sisteme üye olmaktır. 2 dakikanızı ayırarak kolaylıkla sisteme üye olabilirsiniz.

Sisteme üye olduktan sonra uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Kullanıcı dostu ara yüz, kolay kullanım olanaklarıyla Teams kullanıcılarına profesyonel bir hizmet sunuyor. Uygulama üzerinden arkadaşlarınızla toplantılar yapabilir, bu toplantıları kaydedebilirsiniz. Kaydedilen toplantıları sonradan izleme ayrıcalığını Teams platformu sizlere sunuyor. Ayrıca mobil cihazlarda da kullanılabilen bir uygulamadır. Sisteme kurumsal e-posta adresinizle de giriş yapabilirsiniz, g-mail adresinizle de giriş yapabilme fırsatınız bulunuyor.

Microsoft Teams Ne İşe Yarar?

Son yıllarda dünyanın dengesini bozan COVİD-19 salgınından ötürü bireyler evlerine kapanarak bütün işlerini, toplantılarını evlerinden yönetmeye başlamışlardır Aynı zamanda eğitim sektöründe aksamaların yaşanmaması amacıyla Microsoft Teams benzeri uygulamalara olan ilgi ve alaka artmıştır. Bu uygulamalar üzerinden çevrimiçi ve çevrimdışı toplantılara yapabilirsiniz. Ayrıca yaptığınız toplantıların hepsini kaydetme avantajınız bulunuyor.

Böylelikle toplantıları tekrardan dilediğiniz zaman içerisinde izleyebilirsiniz. Teams uygulaması 7/24 sınırsız çalışma kapasitesine sahip bir uygulamadır. Dolayısıyla siz değerli kullanıcılarına sınırsız bir hizmet sunar. Uygulama üzerinden aynı anda dosyalarınızı kolaylıkla düzenleyebilirsiniz. Yeni ekipler oluşturabilir, arkadaşlarınızla uygulama üzerinden yazılı olarak sohbet edebilirsiniz. PC, MAC, Mobil fark etmeksizin uygulamayı internetin olduğu her türlü cihaz kullanabilirsiniz.

Microsoft Teams Avantajları Nelerdir?

Son günlerin popüler uygulamaları arasında yer alan Microsoft Teams kullanıcılarına pek çok avantaj sunuyor. Uygulamanın sunmuş olduğu en önemli avantaj hızlı toplantı oluşturma ayrıcalığıdır. Sistemde çok hızlı bir şekilde toplantılar oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu toplantılar üzerinden sunumlar yapabilirsiniz. Sistemin alt yapısı çok güçlüdür. Dolayısıyla hiçbir yavaşlık, ses problemi, sunumda kopukluk gibi sistemden kaynaklı teknik problemlerle karşılaşmazsınız.

Sistem ayrıca kullanıcılarına Türkçe dil desteği avantajını da sunuyor. Böylelikle yabancı dil bilmeyen kişiler Teams uygulamasını kolaylıkla kullanabilir. Uygulama üzerinden yeni sınıflar oluşturabilirsiniz. Görüntülü çağrı özelliğini de Teams platformu en kaliteli şekilde sizlere sunuyor. Bu sayede her türlü görüntülü sohbetlerinizi uygulama üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Kendinize ekipler, kanallar, notlar oluşturabilirsiniz.

Microsoft Teams Ücretli Midir?

Teams kullanıcı adaylarının en çok sorduğu sorulardan birisi de uygulamayı kullanırken herhangi bir ücret ödemem gerekiyor mu? Sorusu olmaktadır. Microsoft Teams uygulaması Microsoft tabanlı oluşturulan profesyonel bir uygulamadır. Microsoft bu uygulamasını kullanıcılarına tamamen ücretsiz bir şekilde sunuyor. Dilediğiniz kadar uygulamayı ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. İstediğiniz kadar toplantı oluşturabilir, dosyalarınızı düzenleyebilirsiniz. Hem de bu işlemler için hiçbir şekilde ücret ödemezsiniz.

Sesli konuşmalar, görüntülü konuşmalar uygulama içerisinde aklınıza hangi hizmet geliyorsa tamamı Microsoft kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulmuştur. Siz de kaliteli toplantı deneyimini Microsoft Teams uygulamasıyla deneyimleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir