Blogger Nedir?

Blogger Nedir?

Gelişen teknoloji ve hayatımızın tam ortasında bulunan sosyal medya hayatımıza her gün yeni bir sözcük dahil ediyor. ”Blogger” kelimesi de bunlardan biri olarak günlük hayatta ve sosyal medyada sık sık karşımıza çıkan kelimelerden biri olmaya başladı. Hepimiz telefon kullanıyoruz, online eğitim sebebiyle de artık neredeyse her evde tablet ve bilgisayar mevcut. Hal böyle olunca da her gün yeni kelimelerle tanışıyor, hayatımıza yeni kelimeler eklenmesi kaçınılmaz oluyor. Yemekten, modaya, teknolojiden, geziye, günlük yaşamdan, ev hayatına kadar her konuda blog sayfası bulunuyor. Neredeyse her kitleye hitap eden birçok blog sayfası ve çok çeşitli ve üretken bloggerler mevcut. Peki blogger ne demek?

Blog Nedir, Blogger Kimlere Verilen Bir İsimdir?

Blog, insanların paylaşım yaptığı, ilgi duyduğu şeyler hakkında görsel ve yazı paylaşabildikleri, evimizde tuttuğumuz günlüğün sosyal medyaya yansıması şeklinde özetlenebilir. Blog sayfası olan ve insanlar üzerinde belli bir etki bırakabilen kişilere ise blogger ismi verilir. Beğenilen resimler, yazmak istenilen yazılarla da desteklenince ortaya muhteşem şeyler çıkabiliyor. Sosyal medyada para kazanmak için her gün yeni bir yöntem çıkıyor ve blog sayfası açarak gelir elde eden kişiler de yadsınamayacak kadar çok kişiye ulaşmaya başladı. Hemen hemen her yaş grubunda bireylerin oluşturduğu blog sayfaları mevcut. Siz de ilginizi çeken bir konu ya da konuşmak istediğiniz şeyleri yazabileceğiniz bir blog sayfası oluşturarak para kazanabilir, siz de blogger olabilirsiniz.

Nasıl Blog Yazarı Olunur?

Eğer bir blogger olmak istiyorsanız kendinize ait bir web siteniz olması gerekmektedir. Bu sebeple yapacağınız ilk iş bir web sitesi açmak olmalıdır. Herhangi bir arama motoruna web sitesi açmak yazarsanız, birçok alternatifle karşı karşıya kalacaksınız. Çünkü web sitesi açmak için çokça platform internette mevcuttur, ufak bir araştırma neticesinde çok kolay bir şekilde web sitenizi oluşturabilirsiniz.

Bir diğer aşama ise web sitenize hangi ismi vermenize karar vermek olacaktır. Biraz yaratıcılık ve özgünlükle hangi konuda blog sayfası açmayı düşünüyorsanız bu doğrultuda karar verebilirsiniz. Eğer özgün ve ilgi çekici, eğlenceli bir isme sahip bir blogunuz olursa hedef kitleye ulaşmanız da aynı doğrultuda hızlı olacak, takipçi sayınız günden güne hızlı bir artış kaydedecek ve büyümek için iyi bir ivme yakalayacaksınız.

Son kısım ise yazı yazmak. Başlangıçta büyük bir kitleye erişebilmeniz hayal gibi gelebilir ya da umduğunuz kadar hızlı büyüme kaydetmiyor olabilirsiniz. Ancak bu işte gerekli olan ilk şey istikrar ve düzenli paylaşılan içeriklerdir. Sabit bir konu belirleyip konunun dışına çok da çıkmadan, özgün ve ilgi çekici yazılar yazmanız işinizi çok kolaylaştıracaktır. Blog sayfalarının çok olduğu sosyal medyada kendinizi unutturmadan takipçilerinize düzenli olarak içeriklerinizi paylaşmanız başarı için gerçekten önemli bir faktördür.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir