Instagram uygulamasında grup nasıl kurulur?

Instagram uygulamasında grup nasıl kurulur?

Gelişen teknoloji ile birlikte bir çok uygulama hayatımıza dahil oldu. Kullanılan cep telefonları, bilgisayarlar, tabletler derken birçok teknolojik cihazlarımız var. Bu cihazlar sayesinde sosyal medya hayatımızın çok içinde bulunan yepyeni bir dinamik. Instagram uygulamasını kullanarak yorum yapıyorsunuz, fotoğraf paylaşımı yapabiliyor, insanlar ile takipleşebiliyor, takip ettiğimiz kişiler hem bizim gönderilerimizi, hem de biz onların hesabındaki hikaye ve gönderileri çok rahat şekilde görebiliyoruz. Bu gönderileri beğenebiliyor, yorum yapabiliyor, paylaşım yapabiliyoruz. Her yaş grubuna hitap eden Instagram uygulaması, Facebook ve Twitter uygulamasından bazı noktalarda ayrılarak farklı bir ara yüz sunuyor. Instagram uygulamasında sadece fotoğraf paylaşabiliyor iken Facebook ve Twitter da ise yazı da paylaşabiliyorsunuz. Bu paylaşılan fotoğraflar insanlarda albüm hissiyatı yarattığı için çoğu birey Instagram uygulamasını günce olarak kullanıp keyifli anlarını paylaşmayı seçiyor. 

Instagram Uygulamasında Grup Nasıl Kurulur?

Instagram uygulamasında, hesap sahibi olanlar için farklı birçok özelliği içinde barındırabiliyor ve insanlar tarafından eğlenceli bir uygulama olarak görülüyor. Bu özellikler sesli ya da görüntülü görüşme, ses kaydı yollama, mesaj gönderme, direkt mesaj grubu kurma başta olmak üzere daha birçok özellik de Instagram uygulamasında bulunuyor. Instagram uygulamasının özelliklerini öğrenmek isteyen kişiler çok detaylı araştırmalara gidebiliyor. Başta grup oluşturarak sohbet etme Instagram kullanıcıları tarafından oldukça ilgi görüyor. Instagram üyeliği olan kişiler istediği kişilerle grup kurarak konuşabiliyor, etkileşim halinde bulunuyor, birçok kişi ile iletişim kurabiliyor. Instagram uygulamasının bu yeni özelliği sayesinde üyelik sahibi kişiler daha kolay bir şekilde sohbet edebiliyor, birbiri ile konuşabiliyor. Instagram gruplarına istediğiniz kişileri grubumuza alabiliyor, Instagram uygulaması üzerinden oluşturduğunuz grubunuza istediğiniz ismi verebiliyor, insanlar ile hızlı iletişime geçebilme imkanı sunuyor.

Instagram Direkt Mesaj Grubu Kaç Kişiliktir?

Instagram uygulamasında grup oluşturan üyelik sahipleri, oluşturulan bu grupta kaç kişi eklenebildiğini ya da alt ve üst limit olarak kaç kişi olabileceğini merak ediyor ve bu konuyu araştırabiliyor. Grup içerisinde bulunabilecek kişi sayısı Instagram uygulaması tarafından sınırlandırılıp üst ve alt limiti Instagram uygulaması belirliyor. Grubu kuran kişi tarafından, grup üyelerinde en fazla 32 kişi dahil edilip bu kadar kişiyle aynı anda iletişime geçilebiliyor.

Instagram uygulaması toplam 32 kişiyi aşmayacak şekilde grup kurulmasına herhangi bir engel koymuyor. Fakat 32 kişiden fazla olan birey sayısı ile herhangi bir grup kurulması mümkün değildir. Direkt mesaj grubunu sınırlandırılma Instagram tarafından kısıtlaması sonucu maximum 32 kişinin dahil olmasına izin veriyor. Instagram uygulaması içerisinde 32 kişinin aşılmaması durumunda sohbet grubu kurmak oldukça basit ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. 32 kişinin aşılması durumunda grup kurulmasına izin verilmiyor. Oluşturulmuş bir  gruba katılmış kişiler anlık olarak konuşma yapabiliyor ve Instagram direkt mesaj grup uygulaması özelliklerinden faydalanabiliyorlar.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir