Adobe Flash Player Yerine Ne Kullanılabilir?

Adobe Flash Player Yerine Ne Kullanılabilir?

Geçmişten günümüze en çok kullanılan uygulamalardan birisi olan Adobe Flash Player uygulamasının son günlerde popülerliği gitgide düşmektedir. Bu sebepten ötürü Windows kullanıcıları yeni alternatif arayışlarda bulunmaktadır. Günümüzde birçok Flash Player uygulamasına alternatif uygulamalar yerini almış durumdadır. 2017 yılından beridir Adobe uygulamasının piyasadan kalkacağı konuşulmaktadır. Adobe uygulaması reklam, oyun, film ve daha birçok uygulamanın çalışmasını sağlayan bir platformdur.

Dolayısıyla Windows için oldukça önemli bir yere sahip konumdadır. Ancak son günlerde alternatif birçok uygulamanın gelişmesi Flash Player uygulamasına olan ilgi ve alakayı azaltmış durumdur. Bu alternatif uygulamalar; Quick Flash Player, SWF, MP4 Player, Flash Movie Player gibi uygulamalardır. Bu uygulamalara olan ilgi ve alaka her geçen gün artmaktadır.

Quick Flash Player

Adobe uygulamasından sonra piyasada en fazla rağbet gören birinci platform konumunda olan Quick Flash Player kullanıcı sayısını her geçen gün daha fazla artıyor. Windows işletim sistemine tam uyumlulukta çalışan bu uygulama üzerinden her türlü Flash dosyalarını oynatabilirsiniz. Sistemi 30 gün boyunca ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. 30 günün sonunda lisanslı sürüme geçmeniz talep edilmektedir. Lisanslı sürümüne cüzi bir ücret ödeyerek kolaylıkla geçebilirsiniz.

Böylelikle sınırsız olarak Quick Flash Player platformunun ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz. Gelişmiş alt yapısıyla, hızlı erişim ve kolay kullanım yöntemleriyle sektörde farkını yaratan bir platform uygulamasıdır.

SWF Flash Player

SWF Adobe platformunun internet eklentisi tabanıyla oluşturulmuş bir platformdur. İnternetsiz bir şekilde çalışabilme özelliğine sahiptir.  Bu ücretsiz uygulamayla videolarınızı internetsiz ortamlarda kolaylıkla izleyebilirsiniz. Ayrıca videolarınızı taşıyabilme özelliğine sahiptir. Böylelikle harici disk görevi de görüyor. SWF Flash Player sürekli olarak güncelleme alan bir uygulama konumundadır. Dolayısıyla platform yenilikçi özelliklere sahip oluşuyla dikkatleri üzerine çekmektedir.

Bu uygulamayı kullanmak oldukça basittir. Ancak en azından temel İngilizce bilgisine hakim olmanız gerekiyor. Windows işletim sistemiyle bire bir uyumlu olarak tasarlanmıştır. Platform Windows kullanıcılarına tamamen ücretsiz olacak şekilde sunulmuştur. Hiçbir ücret ödemeden dilediğiniz kadar platformdan bedava olarak yararlanabilirsiniz. Ayrıca yapılan son güncellemeyle Türkçe dil desteği de 2.6 sürümün de gelmiştir.

MP4 Player

MP4 videolarınızı oynatmak için tasarlanmış uygulamalardan birisi de MP4 Player uygulamasıdır. Pratik kullanım olanaklarıyla ön plana çıkan uygulamanın kullanıcı sayısı günümüzde her geçen gün artıyor. Ücretsiz yapısıyla özellikle kullanıcılarının dikkatlerini üzerine çekmeyi başarıyor. Offline video oynatma özelliğiyle videolarınızı çevrimdışı internet olmadan oynatabilirsiniz. Böylelikle ayrıcalıklı bir video oynatıcı hizmetine MP4 Player ile erişmiş olursunuz.

Flash Movie Player

Adobe Flash Player platformuna alternatif olarak geliştirilen Flash Movie Player yenilikçi özellikleriyle ön plana çıkan bir uygulamadır. Uygulamanın kullanımı tamamen ücretsizdir. Ayrıca kullanıcı dostu tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken bir platform konumundadır. Platform sizlere çevrimdışı Offline özelliklerde video izleme ayrıcalığını sunmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir