Instagram Hesap Doğrulama Nasıl Yapılır?

Instagram Hesap Doğrulama Nasıl Yapılır?

İnstagram günümüzde ülkemizde ve dünyada kullanım yaygınlaşan sosyal medya mecralarından birisidir. Oldukça popüler olan bu uygulamada kullanıcılar resim, video benzeri paylaşımlar yapabilir, hikayeler yayınlayıp, canlı yayın aracılığı ile sevdikleri ile sanal ortamda bir araya gelebiliyor. Kullanımını yaygınlaşması dolayısı ile her geçen gün gelişen ve güncellenen instagram uygulaması için bazı merak edilen soru ve konular vardır. Bunlardan bir tanesi de instagram hesap doğrulama işlemidir. Özellikle ticari markaların ve internet fenomenlerinin en çok merak ettiği bir detay olan instagram doğrulama işlemi, instagram hesabı gerçek kişi ya da markaya ait olduğu kanıtlar niteliktedir.   

 İnstagram Hesap Doğrulaması Nedir

İnstagram hesap doğrulaması işlemi bir kullanıcının hesabının gerçek olduğunu ifade eden bir aşamadır. Yani kullanıcının instagram hesabı doğrulama talebinin instagramın resmi olarak onay verdiği anlamına geliyor. Gerek internet fenomenleri gerekse de kurumsal markaların sahip olduğu bu rozet takipçilere güven sağlamaktadır. Kişi ya da markanın gerçek bir hesaba olduğunu kanıtlar niteliktedir.  Muhtemelen diğer sosyal medya platformlarında da doğrulama rozeti bulunur. Sosyal medya mecralarda bulunan mavi tik işaretleri hesabın gerçek ve güvenilir olduğu anlamına gelir. Hesap doğrulama rozetleri gerçek hesapları öne çıkarmak üzere tasarlanmıştır. Böylece instagram kullanıcısı gerçek kişi ve doğru markayı takip ettiklerinden emin olurlar. Aynı zamanda marka ya da internet fenomenlerin instagram arama sonuçlarında ya da profillerde görünmesi açısından da faydalı olur.

 İnstagram Hesap Doğrulaması Nasıl Yapılır

 İnstagram hesap doğrulama işlemi şu şekilde gerçekleşir;

  • İnstagram uygulamasına giriş yapılır
  • Profile giriş yapılır
  • Profil sayfasının hemen sağ üst köşesinde yer alan üç çizgi ya da noktaya giriş yapıp, buradan ayarlar sekmesi tıklanır
  • Ayarlar bölümünde hesap sekmesine girilir
  • Buradan da hesap doğrulama talebi linkine tıklanır
  • İlk çıkan ekranda istenen bilgiler doldurularak gönder sekmesine tıklanarak hesap doğrulama işlemi tamamlanır.

İnstagram Hesap Doğrulama Hangi Hesaplarda Yapılır

 İnstagram yetkilileri instagram hesap doğrulama işlemini tüm kullanıcılara açık tutsa da bu konuda dikkat ettiği bazı noktalar vardır.  Diğer platformlarda olduğu gibi instagram da çoğu zaman hesap doğrulandı rozetleri ya da takipçi baremleri işe yaramamaktadır. Başka bir sosyal medya platformunda hesap doğrulandı rozetli bir hesap ile instagrama giriş yapılmış olması instagram hesap doğrulama başvurunu onay alacağı anlamına gelmez. İnstagram da çoğunlukla tanınmış kişilere ticari markalara hesap doğrulandı rozeti verilmektedir. İnstagram hesabını gerçek kişi ya da ticari bir markaya veya işletmeye ait olması gerekir. Hayran ya da fan hesapları instagram doğrulama işleminde onay almaz. Ayrıca instagram hesap doğrulama başvurusunda instagram hesabını herkese açık olması gerekir. Ayrıca önceden doğrulandı rozeti alan bir kimse instagram hesabını gizliye alması ya da herkese açık görünürlüğünü kapatması durumunda doğrulandı rozeti geri alınabilir.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir