Metamask Cüzdanı Nasıl Oluşturulur?

Metamask Cüzdanı Nasıl Oluşturulur?

Günümüzde kripto paraların ve kripto borsasının her geçen gün biraz daha yaygınlaştığı, bilinen bir gerçektir. Kripto paraların depolanması için en güvenli yöntem, MateMask cüzdanının oluşturulmasıdır. Oluşturulan cüzdan sayesinde kripto para piyasalarında rahatlıkla işlem yapabilir ve güvenli şekilde paralarınızı muhafaza edebilirsiniz.

MateMask, herhangi bir internet tarayıcısı üzerinde çalışabilen bir sistemdir. Bu sistem ile özellikle Ethereum blockchain içerisinde işlem yapabilirsiniz. Sistemi Crome, Firefox ve Opera gibi tarayıcılarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunun yanında android ya da IOS uygulamalarında bu cüzdanı rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

MateMask, tüm token sistemini destekleyen bir ETH cüzdanıdır. Sistemi diğer Etherium cüzdanlarından ayıran en temel özellik ise ödemelerin rahatlıkla yapılabilir olmasıdır. Diğer cüzdan uygulamalarında cüzdan adresini kopyalayıp yapıştırmak ya da QR kod okutmak gerekir. Fakat MateMask cüzdanındaki eklentiler sayesinde güçlü bir pencere yönetimini de sahip olabilirsiniz. Saniyeler içinde cüzdana ulaşarak işlemlerinizi yapabilirsiniz.

MateMask Nasıl Yüklenir?

MateMask yüklemek istiyorsanız arama motorunuza MateMask yazarak arama yapabilirsiniz. Kripto para dolandırıcılığı kapsamında birçok casusluk faaliyetinin olduğunu düşündüğünüzde sistemi indirdiğiniz web sitelerine dikkat etmelisiniz.

Sistemin resmi web sayfasından “create a wallet” butonuna tıklayarak ekrandaki adımları takip ederek işleme deva edebilirsiniz. Güvenli bir parola oluşturarak sisteme giriş yapabilirsiniz. Sistemde şifre belirledikten sonra sistem size bir anahtar verecektir. İlerleyen dönemde sisteme erişim sorunu yaşamamak adına sistemin size verdiği 12 karakterden oluşan kelimeyi not almanızı tavsiye ediyoruz.

Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra MateMask cüzdanını kripto paralarınızı depolamak ya da ETH bazlı kripto para değişimlerinizi yapabilirsiniz. Dilerseniz merkeziyetsiz borsalar üzerinde de bu cüzdanı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hatta son dönemdeki entegre uygulamalara da el atabilirsiniz.

Mobil Cüzdan Nasıl Kurulur?

Genellikle MateMask cüzdan kurulumu Google Crome gibi tarayıcılar üzerinden yapılır. Dilerseniz sistemi mobil uygulama üzerinden kullanmayı da tercih edebilirsiniz. MateMask uygulamasını telefonunuza indirerek aynı kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Hesabınız yoksa mobil uygulama üzerinden de hesap açma işlemini yapabilirsiniz. Hesap açmak için mail adresiniz ve 8 haneli bir güvenlik şifresi belirlemeniz gerekir. Gerekli doğrulama adımları geçildikten sonra yine 12 haneli bir anahtar verilecektir. Şifre sorunları yaşamamak adına bu anahtarı da not almanızda fayda vardır.

Hesabınız aktif edildikten sonra send butonuna tıklayarak Etherium üzerindeki tokenlerinize transfer edebilir ya da saklayabilirsiniz. Tabi bunun için de cüzdanınızda yeterli miktarda ETH olması gerekir. Transfer yapmak istediğinizde göndermek istediğiniz adresi ilgili alana yazın. Fee bölümünden ücret kısmının seçimini yapmanız gerekir. Gerekli ücretin düşülmesi karşılığında transfer işleminiz gerçekleşir.

Kripto para piyasasında güvenliğin her geçen gün biraz daha ön plana çıktığı bilinmektedir. Siz de MateMask cüzdan ile işlemlerinizi güvenli şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Yaygın bir kullanım ağına sahip olan sistemin bundan sonraki süreçte daha da fazla kullanılacağını söyleyebiliriz.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir