Motion Designer Nedir?

Motion Designer Nedir?

Motion Designer, animasyon ya da dijital çekimler için kullanılan hareketli çekim programıdır.  Genel olarak reklam ve animasyonlarda kullanılmak üzere, multimedya ile sesin birleştirilmesiyle meydana gelmektedir.

Motion Designer sosyal hesaplar üzerinde ve dijital ortamda sıklıkla karşılaşılmaktadır. Akılda kalıcı olması için video içeriklerinden hareketli görselleri bol olan bir video, markanın öne çıkmasını sağlamaktadır. Motion Designer yani hareketli grafiklerin akılda kalıcı olması için hareketli görsellerin, doğru ses ve yazılarla birleşmesiyle ve doğru program kullanımıyla gerçekleşmektedir.

Motion Designer ya da hareketli görseller tanıtımı yapılan ürünün beğenilmesi için görsele katman ve derinlik katarak, izleyicilerin estetik duygusunu öne çıkaran ve beğenisini kazanmak üzere izlenen yollardan biridir. Motion Designer, hareketli animasyonların diğer videolardan ayırt eden en belirgin özelliği, tasarım görsellerini 3 boyutlu ya da 2 boyutlu olarak hareketli görsel hazırlamayı mümkün kılmaktadır.

Motion Designer Nasıl Yapılır?

Motion Designer yapmak için ya da diğer adıyla hareketli görsel yapmak için, izlenmesi gereken yol, hareketlendirme işlemi için uygun görsellerin hazırlanmasıdır. Elde edilen görseller ile hareketli görsel hazırlığı yapılır. Motion Designer yapmak için ilgili programlardan faydalanılmaktadır. Hareketli görsel yapımında kullanılan en uygun programlar arasında, After Effects programının yanı sıra Flama, Nuke, Fusion efektleri kullanılmaktadır.

Motion Designer yapmak için gerekli görseller hazırlandıktan sonra ses efekti ile birleştirilerek video oluşturulur. Ses ve görselin birleşmesiyle metin yazılarının birleşmesi ile video yapılarak Motion designer hayata geçirilir.

Motion Designer Fiyatları Nelerdir?

Motion Designer fiyatları yapılan işlemlere ve proje tasarımlarına göre farklılık göstermektedir. Motion Designer ile hazırlanan görseller, tasarımlar, ses düzenlemesi ve metin dili gibi tasarımlar, fiyatları belirleyen faktörler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda fiyatların uygun olması konusunda Motion Designer hareketli görseller, çözüm sunarak her bütçeye uygun hareketli görsellerin oluşmasına katkıda bulunuyor.

Motion Designer Ne İş Yapar?

Motion Designer yaptığı işler reklam firmaları ya da ajansları için reklam videoları hazırlamak, Motion Designer olanların yaptıkları işlerin başında gelir. Hareketli görselleri hazırlayarak videoya dönüştürmek ve reklam için kullanılacak görsellerin hareketlendirilmesini sağlamaktır.

Motion Designer yaptığı işler arasında görsellerin ses ve metin yazısıyla birleşme süreçlerini takip ederek, en uygun reklam animasyon videosunu hazırlama aşamasıdır. Bu süreç kolay gibi görünse de oldukça zahmetli ve emek isteyen bir iştir. Bu nedenle sıkı takip edilmesi ve her görselin en iyi görseller olduğuna ve reklama uygunluğuna bakılmalıdır. Bütün deneme işlemlerinden sonra hareketli görsel yapım aşamasına geçilir.

Yapım aşamasında Motion Designer hareketli görseller için gerekli olan programlamayı iyi bilmek gerekmektedir. Birçok hareketli görsel yapımı için kullanılan programla bulunmaktadır. Ajansların en çok bu iş için kullandığı programlama, After Effects programıdır. Daha birçok hareketli görseller için kullanılan programlar vardır. Her programların kendine özgü tasarım geliştirme özelliği bulunmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş

Bunları da okumalısınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir