En İyi Freelance İş Siteleri

En İyi Freelance İş Siteleri

Günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte iş aramak ve iş ilanı vermek kolaylaştı. Web tabanlı iş ilanları ile internetten iş aramak hatta internet üzerinden iş alarak evden çalışmak mümkün hale geldi. Özellikle Covid-19 pandemisi sürecinde evden çalışma ve freelance çalışma modeli daha çok tercih ediliyor. Siz de hizmet verdiğiniz alanın bu çalışma modeline uygun olması halinde freelance çalışabilirsiniz. Bu yazımızda internet üzerinden çalışmaya olanak sağlayan en iyi freelance iş siteleri ile ilgili bilgi verdik.

Webly

Webly; genellikle yazılım, web tasarımı, dijital reklamcılık, grafik tasarım, çeviri ve makale yazarlığı gibi alanları içeren bir freelance iş sitesidir. Bunların yanında danışmanlık, ses kayıtları ve karikatür gibi hizmetleri de içerir.

Webly’ e üye olduktan sonra çevrimiçi hizmet alabilir veya satabilirsiniz. Sitedeki ilanlara teklif verme veya gelen tekliflerle çalışma şeklinde işleyen sitede freelancer ve işverenler buluşmuş olur. Ödeme takibini sağlayan Webly sitesi, iş teslimi yapıldıktan sonra ücreti para ödeme havuzunda bekletir. Onay verildiği anda para akışı sağlanmış olur. Bu hizmet sırasında bir miktar komisyon kesilir.

R10

R10 ülkemizdeki köklü ve bilinen bir webmaster platformudur. Bu forum sitesinde çeşitli iş alanları ve işverenlerin iş talepleri mevcuttur. Oldukça fazla kullanıcısı olan sitede dijital pazarlama, bilişim, web tasarım ve içerik yazarlığı gibi alanlarda hizmet verebilirsiniz.

R10 üyeliği ücretsiz olsa da üyelik davet yoluyla sağlanmaktadır. Davetiye kodu edinerek siteye üye olabilirsiniz.

Bionluk

Bionluk, Türkiye kökenli en iyi freelance iş siteleri arasında yer almaktadır. Grafik tasarım, web sitesi tasarımı, çevirmenlik, seslendirme, internet reklamcılığı, yazılım, teknoloji, sosyal medya yönetimi gibi 67 alt başlıktan oluşan kategoride hizmet alabilir veya verebilirsiniz.

Site; kayıt olan kişilerin alanlarını, referans ve portföylerini paylaştıktan sonra hizmet almak isteyen kişilerin freelancerlara ulaşması şeklinde çalışmaktadır. İş teklifinde anlaşılması halinde iş bitiminde alıcı ödemeyi yapar. Ödeme havuzunda biriken para, alıcı onayının ardından kişinin hesabına geçmiş olur. Bu işlem için Bionluk sitesi %20 komisyon almaktadır.

İş teslim ettikçe toplanan puan ve alıcıların yorumları ile daha fazla iş almanız mümkündür. Bionluk sitesini kullanarak freelance çalışmalarınızdan kazanç elde edebilirsiniz.

Uzman Kirala

Uzman kirala, ülkemizdeki köklü ve güvenilir freelance iş siteleri arasında yer almaktadır. Proje ve uzman mantığıyla çalışan sitede ilave hizmet alımı seçeneği de mevcuttur. 200’ den fazla alanda ilanın bulunduğu Uzman Kirala sitesi, 70.000’ nin üzerinde freelancer bulundurmaktadır.

Türkiye’ deki en iyi freelancer iş siteleri arasında yer alan Uzman Kirala platformunda teklif vererek projeler üzerinde çalışmaya başlayabilirsiniz. Teklif bedeli havuz hesapta bekletildikten sonra alıcı onayı ile hesabınıza geçer.

Armut.com

Armut.com, freelance hizmet alabileceğiniz veya iş bulabileceğiniz popüler bir sitedir. Bu site üzerinden birçok farklı kategoride ilana ulaşabilirsiniz.

Armut.com sitesine üye olmak ücretsizdir ancak ilanlara teklif verebilmek için ücret ödenmesi gerekir. İş ilanına teklif verebilecek freelancer sayısı 4 ile sınırlandırılmıştır. Müşterinin seçtiği kişi işi almaktadır. Yapılan işlerin kalitesi ve müşteri yorumları ile daha fazla iş alabilmenin yanı sıra daha az komisyon ve teklif verme ücreti ödemiş olursunuz.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir