Brave Browser Nedir?

Brave Browser Nedir?

Brave browser, gizlilik özelliği olan ve kullanıcıların özel bilgileri ve şifreleri ile kullanıcı bilgilerini koruyarak gizliliği sağlayan tarayıcıdır. Brave browser kullanmak için kurulumu ve kullanımını daha kolay hale getirmektedir. Kendi arama motoruna sahip olan tarayıcı özelliği ile yalnızca veri güvenliğine odaklanmanızı sağlayacak donanımlara sahiptir.

Brave browser, üçüncü taraf tanımlama bilgileri ve çevrim içi olarak yapılan, işlemlerinizi izleyen verileri engelleyerek, güvenli bir ortam sağlamaktadır. Aynı zamanda gün içinde girdiğiniz siteler üzerinde çerezler, Facebook, reklamları ve Google tarayıcılarına kadar, engellemek istenilen, bütün sekmeleri engellemenizi sağlamaktadır.

Brave Browser’in Sunduğu Özellikler Nelerdir?

Brave browser’in sunduğu özellikler, rahatsız edici reklamların gelmesini engellemektedir. Web sitelerinin ve içerik oluşturucuların para kazanmaları için reklam engellemek sorun gibi gözükse de Brave browser’in bu konuyla ilgili farklı bir yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntem Brave browser, içerik oluşturucuları web sitelerini ziyaret edildiği zaman, kullanıcıların web siteleri üzerinden, anonim olarak katkıda bulunmasına onay vermektedir. İçerik oluşturucular ve yayıncılar bu desteği kripto para birimi olarak almaktadır.

Brave browser’in sunduğu özellikler arasında, kişisel gizlilik odaklı arama motoru bulunmaktadır. Brave browser güvenlik ihlali olan bütün içerikleri ya da eklentileri otomatik olarak engellemektedir. Diğer tarayıcıların aksine kullanıcıların gizliliğine ve güvenliğine önem vermektedir.  Bu konuda Brave browser resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan açıklamalarda, izlenmeyi engellemek ve kötü amaçlı yazılımlardan korunmak için tasarlanan bir tarayıcıdır.

Brave browser’in sunduğu özellikler arasında, şirketinin açıklamalarına göre internet ağı üzerinden tarama yapan kullanıcıların verileri, üçüncü tarafa satmadığını ve tarama sunucuları içerisinde saklanmadığını dile getirmektedir.

Brave Browser Kullanarak Para Kazanmak

Brave browser kullanarak para kazanmak elbette mümkündür. Bunun için yapılması gereken işlem, internet reklamlarını, Brave pads ağı üzerinden görüntülemek gererekir. Brave pads ağı ile reklamlar sayesinde BAT kazanma fırsatı yakalanmış olur. Bu özellik yalnızca Brave browser tarayıcılarının kullanabildiği bir özelliktir. Brave browser tarayıcısı ile reklamları engelleme özelliğini kullanabilirsiniz. Ayrıca yerel olarak üzerinde depolanan kişisel verileri, ikinci üçüncü kişilerin eline geçmeden, reklamları kullanarak BAT elde etme şansını yakalarsınız.

 Brave Browser’in Kripto Parası BAT

Brave browser’in kripto parası BAT adı verilen kripto parasını faaliyete geçirerek, kendi kripto parasını kullanmaktadır. Kendi kripto parası ile kullanıcılarına web siteleri için ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Bu sistem tamamen isteğe bağlı olduğu için kapalı olarak faaliyete geçirilir. BAT kripto parası alarak sistemi kullanmak için yapılması gereken işlem, gizliliğe önem veren kripto para borsaları arasından BAT kripto parasını alarak para kazanabilirsiniz.

Brave browser’in kripto parası BAT ile beğenilen web sitelerine ödeme yapılmasını sağlar. Tarayıcı üzerinden reklam görmeden internet ağını kullanırsınız. Ya da reklam alarak ödeme yapmadan da kullanma imkanı sunmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir