2022’nin En İyi 10 WordPress Alternatifi

2022’nin En İyi 10 WordPress Alternatifi

İnternet teknolojisinin gelişmesiyle beraber WordPress alternatifi sistemlerinde de ciddi gelişmeler yaşanmıştır. WordPress sistemi günümüzde içerik yönetimi konusunda oldukça etkili bir sistem yapısına sahiptir. Dolayısıyla WordPress sistemlerine olan ilgi ve alaka her geçen gün artmaktadır. Günümüzde WordPress eklenti çok çeşitli şekildedir. Birçok farklı özelliklere sahip alternatif çeşitler bulunmaktadır. Bu çeşitler şu şekildedir;

Ghost Alternatifi

Ghost abonelik yönetimi konusunda son derece profesyoneldir. Ayrıca RSS’’ özelliklerine sahip durumdadır. Bunun yanında içerikleriniziz HTML’e çevirme özelliklerine sahiptir. Kullanıcı dostu ara yüzüyle ilgileri üzerine çekmektedir. Aynı zamanda AMP entegre desteğine sahiptir. Böylelikle Android cihazlarda yükleniş süresini azaltmaktadır. Bu sayede arama motorlarının derece yapısını artırmaktadır.

Joomla Alternatifi

Günümüzde ödüllü bir WordPress alternatifi olan Joomla bu alanın öncülerinden birisidir. Mükemmel düzeyde bir esnek yapıya sahiptir. Menü oluşturma hizmetlerine SEO araçlarına sahip durumdadır. Joomla sayesinde web sitenizin işlevselliğini ve trafik akışını hızlandırabilirsiniz. Joomla internet platformunda en çok kullanılan WordPress alternatifleri arasında yer almaktadır. Maksimum düzeyde CORE’’ güvenlik alt yapısına sahiptir.

Textpattern Alternatifi

Hafif özellikleriyle ön plana çıkan WordPress alternatiflerinden birisi de Textpattern olmaktadır. En önemli özelliklerinden birisi bedava modifikasyon özelliklerine ve temalarına sahiptir. Geliştirilmiş yorum yönetme, trafik akışı kaydı gibi özellikleri bulunur. Textpattern WordPress alternatifi tamamen ücretsizdir. Ücretsiz olarak istediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

Tiki Wiki Alternatifi

Çok fonksiyonel özelliklere sahip olmasıyla birçok farklı içerik türüne sahiptir. Rapor oluşturma, hataları saptamak için kullanılmaktadır. Ayrıca veri tabanı takip işlemini de son derece profesyonelce yapmaktadır. İçerik oluşturma ve düzenleme işlemlerine sahiptir. Yönetimin gelişmesi için farklı özellik olanakları sunar. Üye yönetimi, ödeme kolaylığı işlemlerine sahiptir. Güvenilir bir sistem yapısına sahiptir. Ayrıca bütünüyle ücretsizdir.

Website Baker Alternatifi

Tasarımcıların göz bebeği olan Website Baker alternatifi geliştiriciler için oldukça fazla rağbet görmektedir. Çoklu dil yapısına sahiptir. Güvenilir kullanıcı yönetim paneli ve yönetici sistemlerine sahiptir. Web sitenize toplu dosya yükleme sistemi özelliklerini barındırır. Bir tıklama sayesinde yerli test özelliğini sağlamaktadır. Sistem tamamen ücretsiz düzeydedir. Ayrıca en önemli özelliklerinden birisi de bağış yapma özelliğinin bulunmasıdır.

Jeklyll Alternatifi

Diğer alternatif WordPress sistemlerinden ayrılmasını sağlayan en önemli niteliklerinden birisi sade yapısıdr. Mükemmel blog taşıma işlevine sahiptir. Farklı çeşitlerde taslak oluşturma seçenekleri bulunmaktadır. Bunun yanında hızlı başlangıç rehberi özelliği bulunur. Platform tamamen bedavadır. Böylelikle dilediğiniz kadar ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

CMS Made Simple Alternatifi

Çok yönlü özelliklere sahip olan CMS alternatifi üst düzey özelliklere sahiptir. Web sitenizin işlevselliğini artırmada bire bir etkiye sahiptir. Ayrıca çok fazla modül sistemine sahiptir. Eklenti çeşitliliği oldukça fazladır. Shortcode’’ ayrıcalığıyla internet sitenizi özelleştirme fırsatınız bulunmaktadır.

Detaylı bir rehbere sahiptir. Kullanıcı dostudur. Aynı zamanda tamamen ücretsizdir. Kullanım sırasında hiçbir ücret ödemeniz gerekmemektedir. Genişletebilir özelliklere sahip olmasının yanında son derece esnektir. Ayrıca ekstra araçlara sahiptir. Avantajlı yapısıyla dikkatleri üzerine çekmektedir.

Serendepity Alternatifi

Güçlü yapısını PHP sisteminden alan Serendepity çok gelişmiş bir WordPress alternatifi olarak karşımıza çıkmaktadır. Hızlı sayfa oluşturma konusunda diğer alternatiflerin arasında bir numaradır. Çok fazla tema ile eklenti özelliklerine sahiptir. Kataloglama konusunda oldukça uzmandır. Ayrıca etiketleme niteliklerine de sahiptir.

Güvenilir özelliklere sahiptir. Aynı zamanda tamamen ücretsizdir. Geniş özelliklere sahip işlevselliğiyle platformun öncüleri arasındadır. Anti Spam özelliklerine sahiptir. Ölçeklendirebilir özelliklere sahiptir. Ayrıca birçok blog için kolaylıkla kullanabilmektedir.  Pratik kullanım olanaklarına sahiptir.

Grav Alternatifi

Web sitenizin içeriğinin görüntüsünü düzenlemede Grav oldukça önemli bir WordPress alternatifidir.  Çok gelişmiş formlara sahip durumdadır. Web siteniz için birçok özel alan oluşturabilirsiniz. Görsel tasarım özelliklerine sahiptir. Medya işleme konusunda profesyoneldir. İçerik filtreleme özellikleriyle kalitesini ön plana çıkarmaktadır. Son derece güvenilir bir alt yapısı bulunmaktadır. Kullanıcı dostu ara yüzüyle bilinmektedir.

Craft CMS Alternatifi

Modern özelliklere sahip yönetim paneli sistemiyle oldukça fark yaratan bir WordPress alternatifidir. İşlevsel kütüphanesiyle dikkatleri üzerine çekmekle beraber kullanıcılarına birçok açıdan avantaj sunmaktadır. Üst düzey olanaklara sahip bir ilişki özelliği motoruna sahiptir. Craft bütünüyle ücretsiz bir WordPress alternatifi olarak piyasada bilinmektedir. Ancak PRO sürümü ücretlidir. PRO sürümüyle daha fazla özellik ayrıcalığına erişmiş olursunuz.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir