En İyi 10 Ücretsiz WordPress Rezervasyon Eklentisi

En İyi 10 Ücretsiz WordPress Rezervasyon Eklentisi

Günümüzde rezervasyonlar işletmelerin oldukça önemli bir faaliyet alanıdır.  İşinizi tam olarak yapmak istiyorsanız WordPress eklentilerine ihtiyacınız bulunmaktadır. Eğer ki bir kiralama hizmetine sahipseniz (Rent a car, kahvaltı, oda, hotel) gibi durumlarda online rezervasyon işlemlerine ihtiyacınız bulunmaktadır. Online rezervasyon eklentileriyle daha profesyonel bir rezervasyon süreci yürütebilirsiniz. En iyi 10 ücretsiz WordPress rezervasyon eklentisi aşağıdaki gibidir;

Booking Calendar

WordPress rezervasyon eklentileri arasında oldukça önemli bir yere sahip olan eklentilerden birisi de Booking Calendar eklentisidir. Bu eklenti alanın öncüleri arasında yer almaktadır. 2010 yılından bu zamana kadar toplam 2 milyonun üzerinde indirme sayısı bulunmaktadır. En önemli özelliklerinden birisi sade ara yüz ve çoklu dil desteği bulunmasıdır. Ayrıca oldukça esnek bir alt yapıya sahiptir. Böylelikle müşterileriniz web sitenizde kolaylıkla gezebilir, hizmetlerini doğrudan rezervasyon yapabilmektedirler.

Aynı zamanda yönetici paneli son derece gelişmiştir. Böylelikle randevularınızı onaylayabilir, ayrıca reddedilebilir. Bu özelliklerin yanında eklenti üzerinden kolaylıkla randevu senkronizasyonu yapılabilmektedir.

Simple Booking Calendar

Basit düzenleme özellikleriyle ön plana çıkan eklentilerinden birisi de Simple Booking Calendar eklentisi olmaktadır. Bu eklentinin en önemli özelliklerinden birisi kolay senkronizasyon özelliğinin olmasıdır. Ayrıca çok faktörlü genel bakış seçeneği mevcuttur. Bunların yanında eklenti kullanıcılarına özelleştirebilir özelliklere sahip gösterge özelliği sunmaktadır.

Appointment Calendar

Pratik ve sade ara yüzüyle kullanıcıların gözdesi olan Appointment Calendar profesyonel tabanıyla ön plana çıkmaktadır. Yönetici ara yüzü kısmından randevu hizmetleri oluşturabilirsiniz.  Ayrıca randevu hizmetlerini yönetebilirsiniz. Randevularınıza dair mail bildirimlerini alabilirsiniz. Aynı zamanda oluşturmuş olduğunuz randevu kayıtlarını ‘’CSV’’ klasörü olarak dışarı ortama aktarabilirsiniz. Oluşturmuş olduğunuz yazılara takvimler engelleyebilirsiniz.

Pinpoint Booking System

AJAX tabanlı takvim özelliği bulunan Pinpoint Booking System kalitesiyle adından sıklıkla söz ettirmektedir. Yapacağınız değişiklerde sayfa yenileme ihtiyacınız bulunmamaktadır. Zaman dilimi ayarını destekleyici özelliği bulunur. Ayrıca özelleştirebilir teklifler kısmı bulunmaktadır.

Bookly Eklentisi

Bookly eklentisini diğer eklentilerden ayıran en önemli özelliklerin başında gereksiz veri girişi bulunmamaktadır. Süreç oldukça hızlı olarak ilerler. Özelleştirebilir form sistemi bulunmaktadır. WPML desteği bulunmaktadır.

Cleanto WordPress Eklentisi

Güçlü altyapısıyla esnek özellikleriyle kullanıcıların göz bebeği olan Cleanto eklentisine olan ilgi ve alaka her geçen gün artmaktadır. Çok fonksiyonel özelliklere sahip olmasıyla otel rezervasyonlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Hızlı oluşuyla kullanıcıların birinci eklenti tercihleri arasında yer almaktadır.

Salon Booking Eklentisi

Mobil uyumlu yapısıyla ön plana çıkan Salon Booking eklentisi kuaför salonları için özel olarak tasarlanmış bir eklentidir. Anca günümüzde özel hastanelerde, masaj salonlarında, vücut geliştirme merkezlerinde de kullanılmaktadır. Ayrıca API desteğine de sahiptir.

Webba Booking Eklentisi

Zamanlama dilimini en iyi şekilde organize etmek amacıyla oluşturulmuş Webba Booking eklentisi gelişmiş tasarım yüzüyle ön plana çıkar. Her türlü hizmet türüne uygundur. Böylelikle geniş kapsamlı hizmet alanına sahip bir eklenti olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

Car Wash Booking Eklentesi

Oto kuaför hizmetleri için özel olarak tasarlanan Car Wash eklentisi günümüzde birçok hizmet sektöründe kullanılmaktadır. Eklentinin en önemli özelliği detaycı olmamasıdır. Son derece sadedir.  Sınırsız form oluşturma özelliklerine sahiptir. Paypal sistemiyle kolaylıkla entegre olabilmektedir.

HBook Eklentisi

Otel rezervasyonu hizmetleri arayan kişiler için oldukça pratik bir eklenti olan Hbook eklentisi sade ve kullanıcı dostu ara yüzüyle tanınmaktadır. Hotel, masaj salonu, tatil köyü, kaplıca faaliyetleri gösteren şirketler için oldukça önemli bir yere sahiptir. Fonksiyonel özellikleriyle şirketinizin bütün rezervasyon işlemlerini karşılayacak güçtedir. Ayrıca hem müşteri hem şirket sahibi için kolay kullanım olanaklarına sahiptir.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir