En İyi 10 WordPress E-Ticaret Teması

En İyi 10 WordPress E-Ticaret Teması

En iyi WordPress e-ticaret teması, olarak kullanılan binlerce WordPress teması bulunmaktadır. WordPress internet sitesi temalarını yeni başlayanların bulması oldukça zordur. WordPress temalarında her türlü web sitesine göre çok amaçlı temalar bulunmaktadır. Doğru temayı bulmak, site ve sitenin büyümesi için oldukça önemlidir.

WordPress E-Ticaret Temasında Olması Gerekenler

WordPress e-ticaret temasında olması gerekenler şu şekilde sıralanabilir.

1.Hız Optimizasyonu: Hız optimizasyonu e-ticaret sitesi ve diğer bütün siteler için en önemli unsurlardan birisidir. Ziyaretçiler internet sitesinin saniyeler içerisinde açılmasını beklemektedir. Bu nedenle e-ticaret sitesi temasında hız en önemli etkenlerden birisidir.

2.Kolay Navigasyon: E-ticaret siteleri tıpkı görsel ve fiziksel mağazalar gibidir. Bu yüzden ziyaretçilerin belirli bir kısma ne istediğini bilerek siteyi ziyaret eder. E-ticaret sitesi teması ziyaretçilerin aradıklarını kolayca bulabilmeleri için kolay ve basit olmalıdır.

3.Desteklenen Eklentiler: E-ticaret sitelerinin güçlü bir alt yapısı olması gerekir. Özellikle SEO ile ilgili yardım almak ve kargo kontrolü ile ziyaretçi bildirimlerini göre bilmek eklentilere ihtiyaç vardır.

En iyi 10 WordPress E-ticaret Teması  

En iyi WordPress e-ticaret temaları şu şekilde sıralanabilir.

1.StoreFront:

SoreFront, e-ticaret sitesi için en çok tercih edilen temalardan birisidir. Renk düzenleyici sayesinde tek tıkla bütün sitenin renklerini düzenlemenize olanak tanır. Ürün envanteri ile yönetim paneli büyük ölçüde değiştirildiği için, mevcut olan renk ve boyutları uğraşmaya gerek olmaz.

2.Divi:

Divi WordPress teması Elegant Themes tarafından kurulan temalardan birisidir. Dünyanın en önde olan tema mağazaları tarafından kurularak, piyasa üzerinden en popüler ve çok amaçlı WordPress temaları arasında yer alır.

3.Max Store:

Max Store teması ile işiniz ne olursa olsun kullanıcısına mükemmel kolaylıklar sağlamaktadır. Her konuda mükemmel yardımcı yönetim paneli bulunur. Yoast SEO paneli kullanarak Google sıralamaları elde etmek için kullanılacak en iyi e-ticaret temasıdır.

4.Flash:

Flash teması hiçbir efor sarf etmeden kullanılmasını sağlar. Çok amaçlı WordPress temaları arasında yer alır. Ayrıca onlarca eklentileri, renk seçenekleri, Google yazı tipi destekleri ve çok çeşitli blog yazıları seçenekleriyle en çok tercih edilen e-ticaret teması olarak kullanılmaktadır.

5.Porto:

Porto teması çok güçlü bir alt yapıya sahiptir. Sürükle, bırak ve oluştur seçeneği ile anında tema oluşturulmasını sağlar. Aynı zamanda menüler, widgetlar, tema ayarları, içerikler gibi tema ayarları ile mükemmel bir seçenektir.

6.eStore:

eStore teması ücretsiz olmasına rağmen çok seçenekler yüklenmiştir. Sağ ve sol kenar çubukları ile 3 özel menü sağlar.  Ücretsiz kullanımında 4 adımda oluşturulan farklı düzen uygulaması mevcuttur.

7.Flatsome:

Flatsome en çok satılan Premium temaları arasında yer alır. WordPress temaları arasında bir numaralı temadır. Site tasarımı için 255 ten fazla önceden hazırlanmış tasarımları ile çok yönlü WordPress temalarından biridir.

8.WoodMart:

WoodMart teması çok fonksiyonlu konsepti olan blog dergisi temasıdır. Dergi düzeni ile birlikte 1000’den fazla kaydırıcı blog düzeni gelmektedir.

9.Electro:

Ücretsiz WordPress teması eklentileri entegre edilmiştir. Online e-ticaret sitesi teması olarak çok fonksiyonlu seçenekler sunmaktadır.

10.Martfury:

Martfury blog ve e ticaret siteleri için ücretsiz ve Premium olarak birçok seçenekler sunmaktadır. Ücretsiz sürümü ile online dergi ve blog siteleri için oldukça idealdir.

Sosyal Medyada Paylaş

Çok Yorumlananlar

  1. Uzun zamandır sitenizin takipçisiyim. Bir çok konuda yazılarınızdan yararlandım. Başarınız daim olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir