İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

Teknolojinin gelişmesiyle beraber sosyal medya platformlarında da ciddi gelişmeler yaşanıyor. Sosyal medya uygulamaları arasından en çok kullanılan uygulamalardan birisi de İnstagram uygulamasıdır. Her gün milyonlarca kişiye hizmet veren İnstagram popülerliği sürekli olarak artan platformların başında geliyor. Aynı zamanda her geçen gün üye sayısını artırarak daha fazla aktif kullanıcı sayısına ulaşıyor.

İnstagram kullanıcıları bazı sebeplerden ötürü hesaplarını kapatmak isteyebiliyor. İnstagram hesaplarınızın kapatma işlemi son derece pratik bir işlemdir. Uygulayacağınız birkaç basit adımla hesaplarınızı tamamen kapatabilirsiniz. İsteyen kişiler geçici olarak da hesaplarını kapatabiliyor. Bu adımlar şu şekildedir;

Birinci Adım

İnstagram hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız yapmanız gereken ilk adım www.instagram.com/account Sitesine giriş yapmaktır. Bu sayfaya giriş yaptıktan sonra sistem sizden hesabınıza giriş yapmanızı ister. Hesabınıza giriş yapmadan hesabınızı silmeniz mümkün değildir. Dolayısıyla mutlaka hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.  Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ilk adımı tamamlamış olursunuz. Böylelikle yolun yarısından fazlasına gelmiş sayılırsınız.İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

İkinci Adım

Birinci adımı uyguladıktan sonra İnstagram size ‘’ Hesabınızı neden siliyorsunuz’’. Sorusunu soracaktır. Sorunun sorulduğu pencerenin yanından hesabınızı silme sebebinizi seçiniz. İnstagram hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız menüden bir seçim yapmanız gerekiyor. Menüden bir seçim yapmadığınız taktirde hesabınızın kalıcı olarak silinmez!

Üçüncü Adım

Bütün işlemleri tamamladıktan sonra ”Hesabımı kalıcı olarak sil” Bölmesine tıkladıktan sonra İnstagram hesabınız kalıcı olarak silinir. Böylelikle bütün işlemleriniz tamamlanmış olur.

İnstagram Hesabımı Sildikten Sonra Tekrar Açabilir Miyim?

Kişilerin en çok merak ettikleri konulardan birisi de İnstagram hesabımı sildikten sonra tekrar nasıl açabilir miyim? Sorusu oluyor. Bu soru Google arama motorlarında sık sık sorulan soru başlıklarından birisidir. Eğer ki İnstagram hesap katma veya dondurma işlemi yaptıysanız hesabınızı tekrardan açabilirsiniz. Ancak hesabınızı kalıcı olarak silme işlemini gerçekleştirdiyseniz ise hesabınız 30 gün içerisinde tamamen platformdan silinmiş olacaktır.

30 günlük zaman dilimi içerisinde hesabınızı tekrardan kurtarabilirsiniz. Fakat 30 günlük zaman geçtikten sonra hiçbir şekilde İnstagram hesabınızı geri alma şansınız bulunmuyor. Dolayısıyla kararınızı tam anlamıyla 30 günlük süre içerisinde vermeniz gerekiyor. Hesabınızı kapattıktan, dondurduktan sonra tekrardan hesabınızı açtığınızda hesabınızdaki hiçbir kişisel veriniz silinmez. Resimleriniz, takipçileriniz, fotoğraflarınız, mesajlarınız her şey bıraktığınız şeklinde karşınıza çıkıyor.

Hesabınızı kapattıktan sonra sayfanızdaki takipçileriniz hiçbir şekilde profilinizi göremezler. Platformdan tamamen kaybolmuş şekilde olursunuz. İnstagram hesabınızı tekrardan açtıktan sonra engellenenler listenizde de hiçbir şekilde değişiklik olmaz. Hangi hesapları engellediyseniz, o hesaplar engellenenler listesinde kalmaya devam eder. İnstagram gizlilik ilkelerine son derece önem veren bir platform konumundadır. Hesap silme işlemleriniz gerçekleştikten sonra kişisel verileriniz, fotoğraflarınız, mesajlarınız her şeyiniz 30 günlük süre sonunda tamamen platformdan silinmiş olur. Hiçbir şekilde üçüncü şahıslarla bilgilerinizin paylaşımı olmaz. Bilgileriniz 30 günlük süre sonunda tamamen sistemden kalıcı olarak silinir!

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir