ThemeForest Nedir?

ThemeForest Nedir?

Dünyanın en popüler web siteleri arasında yer alan ThemeForest “ENVATO MARKET” çatısı altında yer alan bir internet sitesidir. ThemeForest günümüzde dünyanın en kaliteli ve iyi 600 web sitesi arasında yer alıyor. ThemeForest web sitesinin çatısı altında; internet sitesi teması, haber bülteni, özel şablonlar, PSD, HTML, e-ticaret yazılımları bulunuyor.

Bu internet siteleri sayesinde WordPress, Magento, HTML, Opencart, gibi alanlara aradığınız her türlü temayı bu site üzerinden kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıca ThemeForest sayesinde kodlama ve yazılım deneyimine sahip olmadan basit bir şekilde dilediğiniz internet sitesini kurabilirsiniz. Ücretli bir web sitesi olan ThemeForest üzerinden maddi durumunuza en uygun temaları ve şablonları seçebilirsiniz. Her bütçeye uygun tema ve şablon bulunuyor. Yazılım mühendisleri ve programcıları tarafından geliştirilen yüzlerce temaya ThemeForest sayesinde kavuşabilirsiniz.

Siz de internet sitesi kurmak istiyorsanız bu temalar istediğinizi seçerek internet sitenizi kurabilirsiniz. Yazılımcı bir kişiyseniz temalar, şablonlar hazırlayabiliyorsanız, tasarlayabiliyorsanız yapmış olduğunuz bütün temaları ThemeForest üzerinden satışa çıkarabilirsiniz. Güvenlikli ve kaliteli alışverişin adresi ThemeForest sizlere ayrıcalıklı bir hizmet sunar.

ThemeForest Platformuna Nasıl Üye Olabilirim?

İnternet siteleri için oldukça önemli olan noktalardan birisi de sitenin tema kısmıdır. Bu kısım mutlaka profesyonelce ve özenle hazırlanması gerekiyor. Özellikle internet sitenizin ara yüz kısmı ilgi çekmelidir. Sitenize gelen ziyaretçilerinize akılda kalıcı bir izlenim bırakmalıdır. Bu sebepten dolayı en etkili ve kaliteli temayı seçmeniz oldukça önemlidir. İşte tam bu noktada karşınıza ThemeForest platformu çıkıyor.

Siz de internet sitenizin temasını ThemeForest sayesinde belirleyebilirsiniz. Uygulayacağınız birkaç adımla ThemeForest platformuna üye olabilir, kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu adımlar şu şekildedir,

Birinci olarak yapmanız gereken işlem ThemeForest web sayfasına giriş yapmaktır. Daha sonra ise “SIGN IN” butonuna tıklayınız. Butona tıkladıktan sonra ThemeForest İngilizce olduğu için karşınıza çıkacak bütün yazılar ile seçenekler İngilizce olur. Bu durumu mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekiyor. İlgili seçeneğe tıkladıktan sonra ” CREATE AN ENVATO ACCOUNT” sekmesine tıklayınız. Bu kısma tıkladıktan sonra kendinize bir üyelik oluşturmak için ilk adımı atmış olursunuz.

Sonrasında karşınıza yeni bir sayfa açılacaktır. Karşınıza gelen sayfada doldurmanız gereken genel bilgiler olacaktır. Bu bilgiler; ad, soyadı, e-posta adresi gibi kişisel bilgilerin yer aldığı bir form şeklindedir. Kişisel bilgilerinizi mutlaka doğru bir şekilde doldurmanız gerekiyor. Bilgileri doldurduktan sonra hesap oluştur bölmesine tıklayarak hesap oluşturma işleminizi tamamlamış olursunuz. Hesabınızı oluşturduktan sonra sisteme kaydettiğiniz e-posta adresine bir ileti gelecektir.

E-posta adresine gelecek olan ileti mesajı aktivasyon onayı içermektedir. Aktivasyon linkinin üzerine tıkayarak hesabınızı başarılı bir şekilde aktive edebilirsiniz. Böylelikle bütün kurulum işlemi tamamlanmış olur. ThemeForest platformunun bütün ayrıcalıklı özelliklerinden hesabınızı oluşturduktan sonra başlayabilirsiniz. Web siteniz için en uygun temaları seçerek, uygun fiyatlara ücretini ödeyerek erişebilirsiniz!

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir