WordPress Öne Çıkarılmış Görsel Boyutu Nasıl Değiştirilir?

WordPress Öne Çıkarılmış Görsel Boyutu Nasıl Değiştirilir?

Son günlerde internet platformlarında en çok sorulan sorulardan birisi de WordPress öne çıkarılmış görsel boyutu nasıl değiştirilir? Sorusu oluyor. Bu soru Google aramam motorlarında sıklıkla sorgulanıyor. WordPress öne çıkarılmış görsel boyutu blog tarzı yazılarınızı, içeriklerinizi, yazı tiplerini en iyi özetleyen görsellerdir. Bu çeşitteki görseller mutlaka olması gerekir. Bunun en büyük nedeni ise ziyaretçilerinizin ön fikir sahibi olmasıdır.

Görsel aracılığıyla ziyaretçileriniz içerikleriniz hakkında ön fikir sahibi olurlar ve içeriklerinizi okuma merakları artar. Öne çıkarılmış görsel boyutunu değiştirmek son derece kolay bir işlemdir. Uygulayacağınız birkaç pratik işlemle görsel boyutunu dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Öne çıkarılmış görsel boyutu functions.php klasörüne düzen yapılarak veya eklenti kullanılarak değiştirme işlemi gerçekleşebiliyor.

Eklenti kullanarak değiştirme yöntemi genellikle daha pratiktir. “Simple image sizes’’ eklenti türü çok işlevsel özelliklere sahip bir eklenti türüdür. Bu eklenti türüyle WordPress öne çıkarılmış görsel boyunuzu değiştirebilir, ayrıca varsayılan görsel boyutlarınızı da değiştirebilirsiniz. Bu özelliğiyle kullanıcılarına ciddi avantaj sağlar. Ayrıca bu eklentiyle özel görsel boyutları da ekleyebilirsiniz. İlk öncelikle yapmanız gereken işlem eklentiyi kurun. Yükleme işlemi bittikten sonra ayarlar sekmesine giriş yapmanız.

Ayarlar sekmesine giriş yaptıktan sonra ortam bölmesine giriniz. Bu bölümde karşınıza resim boyutları, küçük resim boyutu, orta boyut, büyük boyut gibi kısımlar çıkacaktır. Dilediğiniz gibi görsellik boyutlarınızı buradan ayarlayabilirsiniz.

WordPress Öne Çıkarılmış Görsel Boyutu Neden Önemli?

WordPress görsel boyutları düşünmüş olduğunuzdan daha fazla öneme sahiptir. Web sitenizi ziyaret eden kişilerin içeriklerinize olan ilgilerinin artması açısında reklam görevi görür. Öne çıkarılmış görseller içeriklerinizi temsil ediyorlar. Dolayısıyla içeriklerinizin tanıtımını yaparlar. Böylelikle web sitenize giren kullanıcılarınız içeriklerinizi merak ederek, okuma isteğine kapılır. Görsel boyutlarınızı ilgi çekici bir şekilde oluşturursanız, ilgi çekicilik daha çok artar. Bu sebepten ötürü mutlaka ilgi çekici boyutları kullanmanız tavsiye edilir.

WordPress Öne Çıkarılmış Görsel Nasıl Ekleyebilirim?

Blog siteleriniz için hayati öneme sahip olan WordPress öne çıkarılmış görsel ekleme işlemi oldukça basit bir işlemdir. Yapacağınız birkaç işlemle görsellerinizi kolaylıkla ekleyebilirsiniz. Öncelikle yönetici paneline giriş yapmanız gerekiyor. Sonrasında ilk olarak “Yazılar’’ sonrasında ise ” Yeni Ekle’’ kısımlarına tıklayın. Bu işlemin ardından ise ” Görsel kutusuna’’ tıklayınız. Karşınıza öne çıkan görseli belirle butonu gelecektir. Butona tıklayınız.

Bu işlemden sonra “Ortam Kütüphanesi’’ açılacaktır. Kütüphanenizden istediğiniz görseli seçerek yükleme işlemini tamamlayabilirsiniz. Eğer ki PC’nizden bir resim eklemek istiyorsanız, dosya yükle seçeneğine tıklayınız. PC klasörünüzden dosyanızı seçin. Böylelikle öne çıkarılmış görselinizi artık ekleyebilirsiniz. Yüklemiş olduğunuz öne çıkarılmış görselleri aynı zamanda silebilir, yenisiyle değiştirebilirsiniz. Kontrol mekanizması tamamen sizin elinizdedir. Öne çıkan sekmelerine gidiniz. Öne çıkan görselleri kaldırın bölmesine tıklayarak, öne çıkan görsellerinizi kaldırabilirsiniz. Sonrasında ise yeniden görsel ekleyebilirsiniz!

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir