Breadcrumb Nedir Ne İşe Yarar?

Breadcrumb Nedir Ne İşe Yarar?

Türkçe karşılığı sayfa işaretleri yolu olarak bilenen Breadcrumb son günlerin en gözde yazılım sistemlerinden birisidir. Ziyaretçilerin ve botların sitenizdeki hiyerarşi yapısını anlamasına yardımcı olur. Alt birimlerden oluşan bir web sitesinin daha aktif ve hızlı bir şekilde gezebilmesini sağlayan sistem yapısıdır. Özellikle Google Search Console daki İçerik Haritaları bölümü için oldukça önemli ve faydalıdır. Breadcrumb ziyaretçilerin web sitenizin hangi sayfasında bulunduğunu ve sayfanın web sitenizin hiyerarşik yapısını gösteren bir navigasyon sistemidir.

Genel olarak web sitenizin üst bölümünde yatay bir pozisyonda bulunuyor. Breadcrumb pek çok sekmeye sahip olan web sitelerinde bir önceki sekmeye dönmek, site yapısını anlamak için kullanılır. Ayrıca ziyaretçilerinizin baktıkları sayfalara benzer sayfaları görebilmelerini sağlar. Arama motoru botları için muhteşem bir özellik olarak bilinir.

Böylelikle web sitenizin popülerliğini ve aktifliğini ciddi oranda artırır. Bu sayede arama motorları tarafından çokça sevilir. Web sitesi kullanıcılarının internet sayfalarında daha aktif dolaşabilmesini sağlar. Ayrıca ziyaretçilerinizin internet sitenizde daha fazla kalmasını sağlar. Bu sayede web sitenizin popülerliği ciddi oranda artar, tanınan bir web sitesi olur. Breadcrumb aynı zamanda web sitenizde gezinmeyi pratikleştiren kullanıcı dostu bir ara yüz ögesidir.

Breadcrumb birçok alanda aktif olarak kullanılabilir. Bu alanlar; yazılım programları, işletim sistemleri, internet sitelerinde kullanılır. Breadcrumb birçok açıdan kullanıcılara ve ziyaretçiler avantaj sağlar. Avantajlı yapısıyla ön plana çıkan bu sisteme olan ilgi ve talep her geçen gün daha çok artıyor.

Breadcrumb Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Breadcrumb birçok açıdan kullanıcılara ve ziyaretçilere ayrıcalık sağlar. İnternet sitenize hızlı çıkma oranı sunar. Kullanıcılarınız aradığı içeriği web sitenizde bu sistem sayesinde daha hızlı bulur. Böylelikle ziyaretçilerinizin web sitenizde kalma süresi daha uzun olur. Ziyaretçiler aradıkları içeriği web sitenizde hızlı bir şekilde bulamazlarsa, sitenizden ayrılırlar. Bu durumda web sitenizin popülerliği ciddi oranda düşer, trafik akışı azalır.

Breadcrumb internet sitenize gelen ziyaretçilerinizi etkilemeyi sağlar. Web sitenize gelen ziyaretçilerinizi hızlı ve doğru bir şekilde yönlendirir. Breadcrumb web sitenizin SEO uyumlu olmasını sağlar. Google arama motorlarında daha ön sıralarda yer almanızı ve Google tarafından daha çok sevilen bir site olmanızı sağlar. Arama sonuçları bölümünde daha çok anlaşılır bir site olursunuz.

Ayrıca arama sonuçlarında web sitenizin linkinin daha etkili ve ilgi çekici olmasını sağlar. Bu sistem ziyaretçilerinize daha rahat bir dolaşım imkanı sunar. Böylelikle web sitenize olan trafik akışı ciddi oranda artar.  SEO çalışmalarınızı destekler. Daha etkili çalışmalar oluşturmanızı sağlar. Web sitenizin SEO performansına olumlu yönde etki sağlar. Sitenizdeki bütün olayları daha kolay anlamanızı ve takip etmenizi sağlar.

Ziyaretçilerinize kullanıcı dostu bir ara yüz sunar. Web sitenizdeki ziyaretçilerinizin üst sayfalara tek tıklamayla erişebilmesini sağlar. İleri, geri butonuna gerek kalmamaktadır. Daha hızlı geri dönüş özelliklerini ziyaretçilerinize sunar. Üst menüde gezinme işlemini kolaylaştırır.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir