SEO İş Görüşmelerinde En Çok Sorulan 10 Soru

SEO İş Görüşmelerinde En Çok Sorulan 10 Soru

SEO iş alanında çalışmak istiyorsanız sorulacak olan sorulara önceden hazırlıklı olmanız gerekiyor. Böylelikle daha donanımlı bir şekilde mülakata hazırlanmış olursunuz. SEO iş mülakatlarında kişilere birçok soru yöneltilir. Bu sorulara etkili cevaplar vermeniz mülakat puanınızın yüksek olmasını sağlar. Böylelikle işe kabul durumunuz olumlu yönde gerçekleşir. Bu sorular şu şekildedir;

SEO Alanıyla İlgili Hangi Eğitimleri Aldınız?

SEO mülakatı mutlaka sorulan soruların başında SEO alanıyla ilgili hangi eğitimleri aldınız sorusu oluyor. Bu soru mülakatlarda genel olarak sorulan soruların başında yer alıyor. Aday olacak kişinin yeterliliğin ölçülmesi için bu soru soruluyor. Kendinizi etkili bir şekilde açıklamanız, hangi eğitimleri aldığınızı mülakat sırasında anlatmanız gerekir.

SEO Sektöründe Başarı Hikayeniz Var Mı?

Adaylara sorulan sorulardan birisi de SEO sektöründeki bu zamana kadar gerçekleştirmiş olduğunuz bir başarı hikayeniz bulunuyor mu? Sorusu oluyor. Soruya vereceğiniz cevap mutlaka etkileyici bir başarı hikayesi olmalıdır. Böylelikle mülakat sırasında güvenilirliğiniz artmış olacaktır.

SEO Kabiliyetiniz Ne Düzeydedir?

Teknik SEO kabiliyetinizin ne düzeyde olduğu konusunda sizlere bu soru genel olarak yöneltilir. Adayın teknik donanımının anlaşılması için yeteneklerinin ölçülmesi için kişilere bu soru yöneltilir. Bu soru karşısında teknik becerilerinizden detaylı bir şekilde bahsetmeniz gerekiyor. Böylelikle güvenilirliğinizi ve farklı bir kişi olduğunuzu karşınızdaki jüri kuruluna kanıtlamış olursunuz. Becerileriniz ne kadar fazlaysa işe alım süreciniz daha hızlı olacaktır!

SEO İçerik Yazarlığı Alanında Deneyiminiz Var Mı?

İçerik yazarlığı hakkında ne kadar deneyiminizin olduğunu hangi alanlarda yazılar yazdığınızı ifade etmeniz gerekir.

SEO Uzmanı Neden Olmak İstiyorsunuz?

Neden bu iş sahasına yöneldiğiniz hakkında detaylı olarak soruya cevap vermeniz gerekiyor. Kendinizi neden bu mesleği tercih ettiğinizi detaylı olarak karşınızdaki kurula anlatmanız gerekiyor.

SEM ve SEO Arasındaki Farklar Nelerdir?

SEM Google arama motorunda üst sıralarda yer almanızı sağlayan ücretli bir araçtır. SEO ve SEM arasındaki farkları mutlaka bilmeniz gerekiyor. Mülakat sırasında adaylara bu tarz bir sorunun yöneltilmesi gayet normaldir.

SEO Analizlerinizi Ne Türlerde Yapıyorsunuz?

SEO analizlerinizi bu bölümde anlatmanız gerekiyor. Hangi alanlarda aktif olarak çalıştığınızı ve projeleriniz hangi alanlar doğrultusunda gerçekleştirdiğinizi anlatmalısınız.

SEO Kullanımında Anahtar Kelime Neden Önemlidir?

Anahtar kelime kullanımı SEO için en önemli temel yeterliliklerden birisidir. SEO kullanımından anahtar kelimenin önemini bu soru karşısında olabildiğince sade bir anlatımla anlatmanız gerekiyor.

SEO Çalışmalarınızda Hangi Araçları Kullanıyorsunuz?

SEO projelerinizi gerçekleştirirken hangi araçlardan faydalandığınızı açıklamanız gerekiyor. Global SEO araçlarından bahsetmeyi bu soru karşısında unutmayın!

SEO Denetimi Nedir, Nasıl Gerçekleşir?

Mülakat sırasında sorulan en temel sorulardan birisi de SEO denetim nedir? Sorusudur. SEO denetimi SEO çalışmaları için oldukça önemli bir yere sahiptir. Dolayısıyla bu konu hakkında bilginizin ölçülmesi amacıyla bu soru mutlaka sorulur!

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir