En İyi Backlink Sorgulama Teknikleri

En İyi Backlink Sorgulama Teknikleri

SEO çalışma projelerinde büyük öneme sahip olan Backlink Google sıralaması için oldukça önemlidir. Aynı zamanda Backlink sorgulama araçlarının da doğru bir biçimde kullanılması son derece önemlidir. Ancak Backlink araçlarının yanlış şekilde kullanılması sonucunda da ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Backlinkler mutlaka organik bir şekilde alınması gerekiyor. Ayrıca organik yöntemlerle alınması da önemlidir.

Doğal olmayan ve yanlış metotlarla alınan Backlinkler web sitenize ciddi düzeyde zarar verir. Vermiş oldukları en önemli zararlardan birisi de Google arama motorundaki sıralamanız ciddi oranda etkilenir. Ayrıca sitenizdeki indekslerin silinmesine de sebep olabiliyor. Dolayısıyla mutlaka doğru yöntemler Backlink tekniklerini kullanmanız gerekiyor. En etkili Backlink teknikleri şu şekildedir;

AHREFS Backlink Sorgulama Tekniği

Günümüzde en çok kullanılan Backlink sorgulama tekniklerinin başında AHREFS geliyor. Ayrıca sorgulama araçları içerisinde en profesyonel ve güçlü olanıdır, diyebiliriz. Pek çok SEO şirketi tarafından AHREFS Backlink sorgulaması ve analizi için kullanılmaktadır. AHREFS hem ücretsiz hem de ücretli olarak hizmet veriyor. Ancak ücretsiz modda sadece beş adet sorgulama işlemi yapabilme hakkınız bulunuyor. 5’ten fazla sorgulama işlemi yapamazsınız. AHREFS sayesinde Backlink sosyal medya paylaşımlarına, sayısına, görsellere ve yüzdelik oranlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Ayrıca AHREFS ücretli sorgulama tekniğinde Premium avantajları elde edebilirsiniz. Bunun yanında sınırsız sorgulama hakkı kazanımına da sahip olabilirsiniz. Premium ücretli sistem size her yönden avantaj sağlar.

Cognitive SEO Backlink Sorgulama Tekniği

Link dağılımlarını ve link analizlerini görmek isteyen kişiler için yapılmış en kaliteli Backlink sorgulama aracı olarak bilinir. Birçok kaynaktan veri toplama özelliğine sahiptir. Ayrıca topladığı verileri analiz şeklinde kullanıcılarına sunuyor. Aracın 2 haftalık deneme süresi bulunur. 14 günlük kullanım sonunda sistemin ayrıcalıklarından ücretli olarak faydalanabilirsiniz. Ayrıca Backlink girişiniz ne zaman hangi saatte yapıldığını ve çıkış işlemlerini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Open Site Explorer Backlink Sorgulama Tekniği

Titiz çalışma prensipleriyle bilinen Backlink sorgulama araçlarından birisi de Open Site Explorer oluyor. Birçok Backlink aracından daha hassas bir sorgulama aracı olarak biliniyor. Linklerin nasıl ve nereden geldiğini kolaylıkla görebilirsiniz.

Majestic SEO Backlink Sorgulama Tekniği

AHREFS sorgulama aracından sonra en çok kullanılan araçlardan birisi de hiç şüphesiz Majectic SEO oluyor. Son derece profesyonel çalışma koşullarına sahiptir. Geçmiş dönemlerde web sitenizin almış olduğu Backlinkleri görmenizi sağlar. Ayrıca referans web sitelerini de görmenizi sağlıyor. Backlinklerin nasıl yönlendirme yapıldığını, anahtar kelimelerin hangi linklerden geldiğini kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Kullanımı son derece basit ve pratiktir. Sizlere birçok açıdan profesyonel bir avantaj sağlar. 

Rank Signals Sorgulama Tekniği

Bu Backlink sorgulama aracı farklı Backlinkleri görmenizi sağlar. Linkler kategori yapmanızı sağlıyor. Ayrıca text ve trust rank özellikleriyle görmenizi gerçekleştirir. Birçok açıdan sizlere avantaj sağlıyor. Özellikleri bakımından Open Site Explorer sorgulama tekniğine benziyor.

Monitor Backlink Sorgulama Tekniği

Birçok açıdan avantaj sunan sorgulama tekniklerinden birisi de Monitor Backlink oluyor. Ücretsiz olarak kullanımı mevcuttur. Ancak ücretsiz olarak kullanmak isteyen kullanıcılarına sınırlı düzeyde sorgulama hakkı veriyor. Detaylı analizler yapmak isteyen kişiler için çok popüler bir araçtır. Ayrıca oldukça ideal sorgulama araçlarından birisi olarak bilinir. Sorgulama raporu hazırlamanızı sağlar.

İnternet sitenizin kaç tane Backlinke sahip olduğunu sizlere gösterir. Profesyonel çalışma koşullarına sahiptir. Kullanımı pratik ve kolaydır. Bunun yanında ücretli Premium hizmetlerinden faydalanarak sınırsız sorgulama hakkına elde edebilirsiniz. Sınırsız sorgulama hakkı hizmetiyle birçok Backlink sorgulama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Monitor Backlink kullanımı her geçen gün artıyor

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir