Figma Nedir?

Figma Nedir?

Figma, tasarım yapmak üzere kurulmuş olan ve dijital projeler için kullanılan, prototipleme aracıdır. Bulut tabanlı olan araç sayesinde etkili şekilde ve pratik olarak tasarımı yapmak mümkün hale gelmiştir. Aynı   zamanda Figma kullanıcıları, projede iş birliği yapmak üzere her yerde rahatlıkla, çevrimiçi çalışmak üzere üretilmiştir.

Figma Nasıl Kullanılmaktadır?

Figma kullanımı için en belirgin özelliği, proje tasarım üzerinde ekip olarak etkili şekilde çalışmayı sağlamaktadır. Ayrıca etkileyici tasarım ögelerine benzer. Çevrim içi kullanılma olasılığı ve bulut sistemi üzerinde yedekleme yapabilmeyi sağlamaktadır. Bu sebeple Figma kullanımı ekip içerisinde başarılı projeler üretmek için oldukça idealdir.

Figma’nın sahip olduğu pek çok avantajları sayesinde, işlevsel bir araç olarak kullanılabilir. Aynı zamanda sınırsız olarak indirme ayrıcalığına sahiptir. Figma kullanımı bünyesinde ücretsiz olarak 2 milyon grafik şablonu kullanılmasına olanak tanır. Bununla birlikte belirli bir ücret ödemesi yapıldığı zaman, temalar, grafikler ve sayısız olarak grafiklerden ve fotoğraflardan yararlanılmasını sağlamaktadır.

Figma’nın Özellikleri Nelerdir?

Figma’nın özellikleri arasında vektörel tabanlı olarak çalışması sebebiyle dilediğiniz şekilde görüntü kalitesi elde edilerek proje üretmeyi sağlamaktadır. Buna göre üretilen her projenin ölçeği konusunda değiştirilmesini sağlamaktadır. Figma’nın çevrim içi kullanılması sebebiyle internet bağlantısının koptuğu zamanlarda projenin kolayca yedeklenmesini sağlamaktadır. Ayrıca proje konusunda ekip olarak hareket etmeyi kolaylaştırmaktadır. Böylece ekip çalışmalarını kaldığınız yerden devam etmenizi sağlamaktadır.

Figma’nın özelliklerinden bazıları şu şekildedir.

  • Birçok sayıda yazı tipi seçenekleri bulunmaktadır.
  • Ara yüzü sayesinde çok daha olayca çalışmaya olanak tanımaktadır.
  • Grafik alanında kolayca çizim yapmayı sağlayan kalem aracına sahiptir.
  • Projenin hızlanmasını sağlayan akıllı seçim araçları bulunmaktadır.
  • Çevrim içi olarak tasarım unsurlarına ulaşmayı sağlayan, oldukça geniş bir arşivi bulunmaktadır.
  • Proje düzenleme konusunda ekip arkadaşlarınızla birlikte gerçek zamanlı olarak çalışmanızı sağlamaktadır.
  • Anlaşılır ve kolay ara yüzü ile araçların kolayca kullanılmasını sağlamaktadır.
  • Proje içerisinde yapılan değişikliklerin kim tarafından yapıldığını kolayca görmeye olanak tanır.

Figma Fiyatları Nelerdir?

Figma fiyatları yalnızca ek özelliklerin kullanımı için mümkün olmaktadır. Figma tasarım özelliği bakımından ücretsiz bir uygulamadır. Ancak bazı ögelerin ve özelliklerin kullanımına bağlı olarak ücret oluşmaktadır. Proje konusunda fazla bilgi sahibi olmayan kişiler için ücretsiz kullanım yeterli olacaktır. Ayrıca proje tasarımları konusunda detaylı bir plan olması durumunda ücretli özellikleri tam size göre olabilir. Aynı zamanda Figma alanında ve proje tasarım konusunda kapsamlı bir planın olması ile bu alanda uzmanlaşmaya başlamanız durumunda ücretli özellikleri kullanmanız faydalı olacaktır.

Figma fiyatları konusunda uygun olanı seçerek üst versiyona geçme ihtimali her zaman vardır. Premium versiyonunu kullanarak daha iyi proje gelişmiş tasarım modellerine imza atılabilir. Ayrıca Figma fiyatları konusunda birden fazla seçenekleri bulunmaktadır. Aynı zamanda ödemeler konusunda yıllık ödeme seçenekleri kullanıldığı zaman indirimli ödeme seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Bunları da okumalısınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir