SEO İçin En İyi Chrome Eklentileri 2022

SEO İçin En İyi Chrome Eklentileri 2022

SEO daha etkili ve daha hızlı çalışmalar yapmanızı sağlayan en önemli sistem tabanıdır. Google Chrome günümüzde en çok kullanılan tarayıcılar arasında yerini alıyor. Aynı zamanda Chrome tarayıcısının bir web mağazası da bulunuyor. Bu mağazada birçok Chrome eklentisi bulunuyor. Bu eklentileri edinerek tamamlamanız gereken işlerinizi daha hızlı bir şekilde tamamla fırsatına erişmiş oluyorsunuz.

Aynı zamanda bu eklentiler sizlere daha verimli çalışmalar yapabilmenize olanak tanıyor. Analizlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirmek için bu eklentiler oldukça önemlidir. Eklentilere kolaylıkla sahip olarak, kolay kurulum şeklinde tarayıcınıza yükleyebilirsiniz. Böylelikle Chrome eklentilerinin ayrıcalığından faydalanmaya başlayabilirsiniz. İşte SEO İçin En İyi Chrome Eklentileri 2022

Link Miner Eklentisi

En popüler Chrome eklentilerinden birisi de Link Miner eklentisidir. Bu eklentiyi kullanmak size her yönden avantaj ve ayrıcalık sağlayacaktır. En önemli özelliklerinden birisi internet sayfalarını bozuk bağlantılar için kontrol eder.  Bağlantılarla ilgili uyarılarını sizlere rapor halinde sunar. İnternet sayfasındaki analizlerinizin hepsini dışarıya aktarabilir. Ayrıca sayfaların yanındaki bütün bağlantı verilerini görebilirsiniz. Harici ve dahili bağlantı analizlerinizi gerçekleştirmeyi sağlar.

SEO Quake Eklentisi

2022 yılında en çok kullanılan SEO eklentilerinden birisi de hiç şüphesiz SEO Quake eklentisidir. Bu eklentinin en önemli özelliği tamamıyla ücretsiz olmasıdır. Temel metrikleri sizlere sunar. Özelleştirilebilir metriklere bu eklenti sayesinde ulaşabilirsiniz. Ayrıca eklentinin en önemli özelliklerinden birisi de SERP yerleşimini bünyesinde barındırır. Eklentiyi eklemek ve çalıştırmak son derece kolay! Aynı zamanda farklı tarayıcı uzantılarıyla da bire bir uyumludur. Sürekli olarak güncellemeler alır.

Anahtar kelimelerin yoğun analizini gerçekleştirir. İç ve dış bağlantıların teknik analizini çok hızlı bir şekilde gerçekleştirir. Bunların yanında sayfaların iç SEO denetimini yapar. Sosyal medya platformlarının istatistiklerini raporlar halinde analizini sunar. Trafik kanallarının dağılımını gerçekleştirir. Ayrıca rakip web sitelerin analizini yapar.

Link Redirect Eklentisi!

302 ve 301 yönlendirme zincirindeki bütün URL’leri tespit eden mükemmel bir eklentidir. Bu niteliklerinin yanı sıra kayıp linkleri bulmak içinde kullanılıyor. Eklenti yönlendirmelerinin SEO dostu olup olmadığını kontrol eder. Ayrıca web siteniz için bir zarar teşkil edip etmediğini de test eder. Eklentinin en önemli özellikleri şu şekildedir;

  • 301 ve 302 benzeri yönlendirmelerin işlemini gerçekleştirir.
  • Java yönlendirmelerini sağlar.
  • Birçok sayıda yenileme yönlendirmeleri
  • Rel Canonical yönlendirmelerini sağlar.
  • Tüm botların engellenmesini sağlar.
  • Arama motorlarında yer alan botların engellenmesi hakkında uyarı sağlar.
  • Robot TXT dosyalarının analizini gerçekleştirir.
  • Bütün bağlantıların güvenlik analizini gerçekleştirir.

What Runs Eklentisi

Google Chrome 2022 eklentileri arasında muhteşem özelliklere sahip eklentilerden birisi de What Runs eklentisi olarak karşımıza çıkar. En önemli özelliği ziyaret ettiğiniz internet sitesindeki kullanılan teknolojileri bulmanızı sağlar. Bu teknolojilerin teknik analizini yaparak size rapor halinde sunar. Bütün temaları tespit edebilme olanağına sahiptir. WordPress ve daha birçok eklentinin tespitinde aktif düzeyde rol oynuyor. Böylelikle rakip internet sitelerinin hangi temayı kullandığını ve daha birçok rakip site hakkında bilgiler öğrenebilirsiniz.

AHREFS SEO Toolbar

Bu eklenti sayesinde anlık olarak PAGE analizlerini gerçekleştirebilirsiniz. Birçok açıdan size kullanım avantajı sağlar. Kurulumu son derece basit ve pratik olarak sağlanıyor. Sayfada yer alan 4XX hata kodları verip vermediğini öğrenebilirsiniz. Analiz raporlama işlemlerinde son derece başarılıdır. Bütün site analizlerinizi çok hızlı bir şekilde gerçekleştirir. Böylelikle sizlere kullanım avantajı sunar. Eklentinin en önemli özelliklerinden birisi de kolay kullanım olanaklarına sahip olmasıdır. Kurulum işlemini tamamladıktan sonra eklentinizi sınırsız olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir