NFT Nedir?

NFT Nedir?

Dijital para dünyasından birbirinden farklı para birimleri mevcut düzeydedir. Bu paraların hepsinin birbirinden bağımsız özellikleri bulunuyor. Son günlerde adını sıklıkla duymaya başladığımız kripto para birimlerinden birisi de NFT token olarak karşımıza çıkıyor. Piyasaya girdiği ilk günden bu yana popülerliğini artıran NFT piyasadaki işlem hacmini her geçen gün artıyor. Böylelikle ayrıcalıklı bir kripto para tokeni olarak karşımıza çıkıyor.

NFT özel bir token çeşidi olarak bilinir. Kriptografik türüne mensup bir paradır. NFT’nin bu denli özel olmasını sağlayan kendisinin bir başka örneğinin bulunmamasından kaynaklıdır. Yani platformda tektir. Böylelikle kendi türü dışındaki tokenlerle hiçbir şekilde takası yapılmıyor. Takas işlemini sadece kendi türüyle gerçekleştirme yetkisine sahiptir.

Bir diğer çerçeveden BTC ve ETH platformunun ERC 20 gibi tokenleri yapısı gereği değiştirebilme özelliğine sahiptir. NFT en sade tanımıyla belirli bir düzeyde hizmet ve uygulama karşılığında kullanılan tokenlerdir. Kripto para piyasalarının açıklamış olduğu son verilere göre NFT’nin piyasadaki işlem hacmi günümüzde 175 milyon dolar seviyelerine ulaşmış durumdadır. Bu zamana kadar toplamda 5 milyon 225 bin 265 NFT satışı gerçekleşmiş durumdadır. NFT tokenin ortalama fiyatı ise yaklaşık 35 dolar seviyelerindedir.

İşlem hacmini her geçen gün güçlendirmeye ve artırmaya devam ediyor. Gelecek 3 yılın verilerine göre NFT tokenin piyasadaki işlem hacminin 235 milyon dolar seviyelerine ulaşması bekleniyor. Böylelikle ilk 10’daki yerini güçlendirmesi bekleniyor.

NFT Nerelerde Kullanılıyor?

NFT birçok alanda kullanılan geniş kapsamlı bir kripto para sistemidir. Etkinlik biletleri başta olmak üzere birçok çeşitli amaçlar için kullanılıyor. Sistemi ticaret kaydının korunmasında NFT oldukça önemli bir rol oynuyor. Argüman oluşumu ve argümanların yapısının korunmasını sağlayan NFT birçok alanda kişilere avantaj sunan bir sistemdir. Sonuç olarak bakıldığında ise sahte bilet ve çalma işlemleriyle karşılaşma olanağı yoktur. Biletteki NFT tokeni hiçbir şekilde değiştirilemez.

NFT ayrıca moda sektöründe de sıklıkla kullanılıyor. Birçok zorluğu çözme potansiyeline sahip bir sistemdir. NFT başlangıç olarak kripto bir orijinallik kaydına sahip olmak ve sahte ögelerin tespit edilmesine yardım oluyor. NFT aynı zamanda; koleksiyonculuk, sanat, finans, oyun, müzik, teknoloji alanlarında sıklıkla kullanılıyor. Bu alanlarda son derece aktif bir şekilde NFT sistemi kullanılır. Böylelikle teknolojik bir hizmet deneyimine kavuşulmuş olur.

NFT Pazar Yerleri Neresidir?

NFT alım ve satım işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz birçok Pazar yeri bulunuyor. Bu pazar yerleri siz değerli kripto token yatırımcılarınıza üst düzey hizmet sunuyor. Böylelikle 7/24 NFT alım- satım işlemini gerçekleştirme fırsatına sahip oluyorsunuz. İşte o popüler NFT pazar yerleri!

Open Sea

Dünyanın en büyük NFT alım- satım işlemlerinin yapıldığı platformlarının başında Open Sea geliyor. Bütün NFT alım ve satış işlemlerinin %85’i bu platformda gerçekleşir. NFT yatırımcıları birçok koleksiyon ve sanat eseri NFT alım- satımlarını buradan yürütebiliyorlar. Platform sizlere ayrıcalıklı ve güvenilir bir hizmet deneyimi sunuyor. Son nesil teknolojik hizmet alt yapısına sahiptir. Sistem bu zamana kadar hiçbir siber korsancılık saldırısıyla karşılaşmamıştır. Dolayısıyla sistem veri güvenliği üst düzey safhadadır.

Nifty Gateway

ABD doları bazlı bir NFT Pazar yeri olan Nifty Gateway sizlere mükemmel bir hizmet deneyimi sunuyor. Son derece güvenlikli ve profesyonel bir platform olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Bu platform üzerinden yenilikçi markalarla iş birliği yapabilirsiniz. Böylelikle karlı bir NFT alım ve satım işlemlerini gerçekleştirme fırsatına sahip olmuş olursunuz. Birçok NFT koleksiyon ve güzel sanatlar alınarak satılabilir. Sistem 7/24 kullanıma açık durumdadır!

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir