IEEE 802.11ax Nedir?

IEEE 802.11ax Nedir?

Kablosuz ağların günlük hayattaki yer yadsınamaz derecede artış gösterdi. IEEE 802.11ax wifi teknolojisinde devrim niteliğinde bir ürün olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Son derece hızlı, bant genişliği yüksek bir sistem yapısına sahiptir. Yüksek kapasiteli ve hızlı alt yapı olanaklarıyla kullanıcılarına muhteşem bir deneyim sunuyor. IEEE 802.11ax esnek teknolojiye uyumlu olarak üretilmiş bir sistemdir.

Esnek teknolojide olması bant performansının yüksek hızda olmasında oldukça etkiliyor. IEEE 802.11ax hızı yaklaşık olarak 9.8 Gbps dolayındadır. Dolayısıyla indirme hızı çok yüksektir. Gelişimini sürdüren cihaz gelecek yıllarda evlerde 30 cihazın wifi ağına bağlanabilmesine olanak tanıyacağı tahmin ediliyor. IEEE 802.11ax wifi cihazı internet dünyasında devrim niteliğinde bir buluş olarak nitelendiriliyor.

IEEE 802.11ax Ne İşe Yarar?

IEEE 802.11ax birçok işlevsel özelliğe sahip bir wifi teknolojisi olarak bilinir. Çok sayıda cihazın ağa bağlanabilmesine olanak tanıyan IEEE 802.11ax yüksek verimlilikte çalışma özelliklerine sahiptir.  160 MHZ kullanım kapasitesine sahip olmasıyla kullanıcılarına ekstre avantajlar sunar. Geleceğin wifi ürünü olarak adlandırılan IEEE 802.11ax teknolojisi ultra profesyonellikte oluşturulmuştur. Popülerliğini her geçen gün artıran IEEE 802.11ax teknolojisi ağ verimliliğini ciddi seviyede artırır.

Ağdaki cihazların aynı anda desteklenmesine olanak tanır. Aynı zamanda IEEE 802.11ax ürünü çoklu giriş özelliklerine sahiptir. Yüksek hız ve yüksek bağlantı kalitesini kullanıcılarına sunar. Ürün son derece potansiyel bir ürün olma özelliğine sahiptir.

IEEE 802.11ax Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

IEEE 802.11ax kullanmanın günümüzde pek çok avantajı bulunuyor. Yeni nesil wifi olarak adlandırılan IEEE 802.11ax birçok açıdan kişilere nitelikli bir bağlantı deneyimi sunuyor.  Yüksek kapasiteli bir teknolojik ürün olan IEEE 802.11ax wifi ürünü potansiyel bir ürün olarak sektörde tanınıyor. Esnek yapısıyla kullanıcılarına performans artırıcı özellikler sunan cihaz iş veriminin arttırılmasında oldukça önemli rol oynuyor. Ölçeklenebilir yapıda olmasıyla muazzam bir teknolojik gelişim sunar.

Bunun yanında güçlü düzeyde bir güvenlik protokolü bulunuyor. Böylelikle güvenlikli olarak bağlantı yapmanıza olanak tanınır. Bant genişliğinin verimli olarak kullanılmasını sağlar. Kablolu bağlantılar ile kablosuz bağlantılar arasındaki farkları ortadan kaldırır. Pil ömrü son derece uzundur. Böylece daha az pil tüketimi olanağını kullanıcılarına sunar. Cihazlar arasındaki iletişim planlamasını detaylı olarak yapar. Cihaz sinyallerini iletme konusunda oldukça yetkinlik sahibi bir cihazdır. Aramalar yapmak için cihaz antenlerini sürekli olarak açık tutmaz. Yeni modül tekniklere sahiptir. Fiyat performans ürünü olma özelliğine sahiptir.

IEEE 802.11ax Sistemine Geçmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler!

IEEE 802.11ax sistemine geçmeden önce kişilerin mutlaka dikkat etmeleri gereken etmenler bulunuyor. Bu etmenlerin ilk alt yapı sisteminizi IEEE 802.11ax sistemine uyumlu olarak düzenlenmeniz gerekiyor. AP sisteminizin enerji performansını iyileştirin. IEEE 802.11ax sistemi daha yüksek düzeyde enerji harcar, dolaysıyla AP sisteminin yüksek verimlilikte olması oldukça önemlidir. IEEE 802.11ax ürünü alırken sertifikalı ürünler almaya özen gösterin.

Sertifikalı ürünler orijinal ürünler olarak bilinir. Aynı zamanda sertifikalı ürünlerin garanti belgesi de bulunuyor. Bu kapsamda IEEE 802.11ax ürününüzde herhangi bir arızalanma meydana gelirse garanti servisi ücretsiz hizmet sunar.

IEEE 802.11ax Fiyatları Nedir?

IEEE 802.11ax fiyatları sistem alt yapısını IEEE 802.11ax sistemine göre güncellemek isteyen kişilerin sıklıkla Google arama motorunda sorguladıkları bir soru başlığıdır. IEEE 802.11ax fiyatları konusunda piyasalarda stabil bir fiyat aralığı bulunmuyor. Fiyatlar birçok faktör ışığında değişkenlikler göstermekle beraber döviz kurunda yaşanan olumsuz gelişmelerde fiyatların yukarı yönde artmasında etkili olmuştur. Son zamanlarda dolar kurunda yaşanan yükseliş trendi IEEE 802.11ax fiyatlarını da etkilemiş durumdadır.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir