Kurumsal Web Sitesi Nedir? Nasıl Olmalı?

Kurumsal Web Sitesi Nedir? Nasıl Olmalı?

Kurumsal web sitesi dendiği zaman şirket web sitesi olarak da bu konuyu adlandırabiliriz. Dolayısıyla karşımıza şöyle bir soru çıkar, şirket web sitesi nasıl olmalıdır? Şirket web siteleri hedef kitle ağırlıklı olarak çalışan kurumlar olduğu için birçok alanda aktif pozisyonda hizmet vermesi gerekiyor. Diğer web sitelerinin aksine şirket web sitesi hazırlanırken, mutlaka kapsamlı bir araştırma yapılması gerekir ve bu araştırmalar sonucunda detaylı bir site hazırlanması son derece önemlidir.

Kurumsal web sitesi oluşumunda SEO uzmanlarından destek alınması sizlere ekstra + olarak katkılar sağlayacaktır. Bunun yanında kurumsal web sitelerinin sürekli olarak çevrimiçi olması en önemli etmenlerin olmazsa olmazların başında yer alan maddelerden birisi güdümündedir. Kurumsal web siteleri nasıl olmalıdır? Madde madde açıklaması şu şekilde sıralanabilir;

Müşteri Odağı Temeldir!

Müşteri odağı yani bir başka deyişle hedef kitle odağı kurumsal web siteleri için son derece önemli bir etken oluşumudur. Dolayısıyla müşteri odaklı bir kurumsal site sürekli olarak online olmalıdır. Eğer ki kurumunuz çevrimiçi pozisyonda olmasa bile müşterileriniz sitenize girdiğinde alışveriş yapma konusunda sıkıntılar yaşamaması gereklidir. İşlemlerini kolaylıkla yapabilme olanağına sahip olmalıdır. Eğer ki çevrimiçi bir pozisyonda bulunmazsanız müşterilerinizi elbette ki rakip sitelere kaptırabilirsiniz.

Bu durumda şirketinizin gelişimini olumsuz yönde etkileyecektir. Aynı zamanda rakip kurumsal şirketler daha modern ve kaliteli bir siteye sahip durumdaysa bu açıdan da müşterilerinizi rakip sitelere kaptırma durumuyla karşı karşıya kalmış olacaksınız.

Hedef Kitleye Dönük Amaç!

Kurumsal web sitelerinin oluşumunda hedef kitle oldukça önemlidir. Açık bir şekilde amaca dönük olması kurumsal web sitelerinde olmazsa olmaz etmenlerin başında geliyor. Web sitenize müşterileriniz girdiğinde 2 konu anında netleşmesi gereklidir. Bu iki konu elbette ki ne yaptığınız ile ziyaretçilerinizden ne yaptığınızın istenmesidir.

Sade Bir Domain Adresi Kullanın!

Müşterilerinizin sizleri kolaylıkla bulmasını istiyorsanız sade bir domain linkine sahip olmanız oldukça önemlidir. Potansiyel müşterilerinizin sitenizi çok kolay bir şekilde bulmasını istiyorsanız sitenizin domain uzantısını etkili bir biçimde belirtmeniz gerekiyor. Profesyonel bir domain linkine sahip olmak sitenize girecek olan kişilerin daha kolay ulaşım sağlamasını sağlayacaktır. Ayrıca burada dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan birisi de domain adresinizin akılda kalıcı olması son derece önemlidir.

Akılda kalıcı bir domain adresine sahip olmak size birçok açıdan avantajlar sağlayacaktır. Böylelikle müşterileriniz sitenize tekrardan giriş yapmak istediğinde akılda kalıcı bir site sahibi olacağınız için kişiler sitenize daha kolay ziyaret edebilecektir.

Navigasyonlar Kullanın!

Web sitenizde bulunan menüler son derece önemlidir. Müşterilerinizin sitenizde ihtiyaç duyduğu konuları kolaylıkla bulabilmesini istiyorsanız web sitesi navigasyonları kullanılması gereklidir. Bu konu özellikle kurumsal web siteleri için son derece önemli bir konuyu teşkil ediyor. Navigasyonlarınızın aynı zamanda basit oluşumlu ve sade oluşumlu olması son derece önemli bir etkiye sahip durumdadır. Şunu unutmamak gerek ki kişilerin bilgiye kolayca ulaşabilmesi kişilerin hoşuna gider.

İletişim Bilgilerinizi Siteye Mutlaka Koyun!

Kurumsal web sitelerinin gelişiminde ve oluşumunda kurumsal iletişim bilgilerinin oluşumu son derece önemlidir. İletişim bilgilerinizi müşterilerinizin kolaylıkla görebileceği alanlara koymanız gerekiyor. İletişim bilgilerinizi koyarken kurumsal şirketinizin açık adresini ve numarasını belli etmenizde fayda var. Müşterileriniz eğer ki sitenize giriş yaptığında iletişim bilgilerinizi göremezlerse güven problemi yaşayabilirler.

Hal böyle olunca da potansiyel müşterilerinizi başka kurumsal şirketlere kaptırma olanağıyla karşı karşıya kalırsınız. Bu sebepten ötürü iletişim bilgisi konusu son derece önemli bir konuyu teşkil ediyor.

Mobil Uyumluluk Esastır!

Responsive yani mobil uyumluluk günümüzde kurumsal web siteleri için ™,9 oranında çok önemli bir etkiye sahiptir. Dolayısıyla bu madde konunun en can alıcı noktasıdır, diyebiliriz. Mobil teknolojinin gelişimiyle beraber artık kişiler u oranında bütün kurumsal alışverişlerini mobil cihazlar üzerinden gerçekleştiriyor. Dolayısıyla bu konuda devreye mobil uyumlu sitelerin önemi giriyor. Mobil uyumlu siteler telefondan ve tabletten sitenize giriş yapan kişiler için oldukça önemli bir rol modele sahiptir. Hal böyle olunca responsive tasarımın önemi elbette ki yüksek tarzda oluyor.

Mobil uyumlu bir web sitesi için SEO uzmanlarından bu konuda destek talebinde bulunabilirsiniz. Mobil uyumlu siteler her zamanda daha fazla ilgi gören kurumsal web siteleridir.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir