Markanızı Nasıl Tescil Ettirirsiniz?

Markanızı Nasıl Tescil Ettirirsiniz?

Markalar işletmelerin bütün varlıklarını temsil eden önemli bir oluşum olarak bilinir. Dolayısıyla markanızı tescil ettirmek işletmenizin geleceğini etkileyecek önemli bir hususa ev sahipliği yapıyor. Kişilerin marka patentlerini almaları işletmelerine kurumsal bir kimlik değeri katacaktır. Marka tescili işletmelerin gelişimi ve kimlik kazanması için oldukça önemli olduğu gibi birçok avantajda sağlar. Bu avantajların başında prestij gelir. Prestijli bir kurum olmak istiyorsanız marka tescilinizi yaptırmanız son derece önemli bir hususa denk gelir.

Tescil işlemleri günümüzde ‘’ Türk Patent Kurumu’’ üzerinden yapılıyor. Başvuruları yapmak oldukça kolay olsa da bir uzman yardımıyla yapmanız oldukça önemlidir. Marka tescili yaptırmanız diğer işletmelerin markanızdan yararlanmasının önüne geçecektir.

Marka Tescilinin Önemi!

Marka tescilinin günümüzdeki önemi yadsınamayacak derecede büyüktür. Tescil işlemleri işletmelere kurumsal bir oluşum katacağı gibi işletmelerin popüler bir kimliğe bürünmelerine ön ayak olacaktır. Marka tescili işlemleri prestij artıran bir işlem türüdür. İşletmenizin global çaplı bir kurum olmasını sağlayacağı gibi kaliteli bir oluşumun ev sahipliğini yapmanızı sağlayacaktır. Marka tescili yaptıran kişiler hem toplumsal onayı almış olur hem de resmi onay aşamasından geçmiş olur. İşletmenizin markasını kullanarak illegal yoldan kazanç sağlamak isteyen kişilerin önüne geçmiş olursunuz.

Marka tescili yaptırmayan kişilerin marka değerleri tehlike altındadır. Bunun en önemli sebebi markanızın resmi bir tescil onayı olmadığı için herkes tarafından kullanılabilir olmasıdır. Bu durumda elbette ki şirketinizin prestijini olumsuz yönde etkileyecek ve prestijini düşecektir.

Marka Tescili Nereden Yapılıyor?

Marka tesciliniz TPE olarak kısaltılması yapılan Ankara merkezli Türk Patent Kurumu üzerinden işlemlerin yapıldığı mekandır. Bu yerden başvurularınızı uzman bir kişinin yardımıyla yapmanız ve sonuçlandırmanız son derece önemli bir oluşumdur. Marka tescili işlemleri günümüzde hızlı ve kurumsal bir nitelik taşır. Dolayısıyla işlemlerin yapılması son derece önemli olduğu gibi markanızın kurumsallığı açısından da önem arz ediyor. Başvurular günümüzde online platformlar aracılığıyla da yapılabiliyor. Ancak kişiler kendi bizzat giderek de başvuru işlemlerini yaptırabilir. Online üzerinden yapılan başvurular yaklaşık olarak 35 ile 60 dakika arasında tamamlanmış olur. Marka tescili işlemleriniz için danışmanlık şirketlerinden destek talebi alabilir, böylelikle daha kurumsal ve profesyonel bir başvuru işlemi yaptırabilirsiniz.

Marka Tescili Ne İşe Yarar?

Marka tescili işletme sahipleri için hayati önem taşır. Eğer ki işletmeniz varsa ve işletmeniz bir marka değeri taşıyorsa mutlaka bunun patentini almanız gerekecektir. Patent alım işlemleri son derece kolay ve hızlı olsa da özgünlük bu konuda oldukça önemlidir. Marka tescili işlemleriniz kurumsal kimlik oluşumunu sağlayan en önemli algoritmalar arasında yer alıyor. Marka tescili yaptırarak kişiler değer kazandığı gibi resmi kuruluşlar tarafından da onay görürler. Marka tescili işlemleri günümüzde online olarak yapılıyor ve 1 saatlik süre içinde gerçekleşiyor.

Marka Tescili Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Kurumsal bir kimlik değeri kazanmak istiyorsanız marka tescilinin önemi bu aşamada son derece önemli bir oluşumdur. Markanızın başka kişiler tarafından kullanılmasını istemiyorsanız markanızın tescilini yaptırmanız gereklidir. Eğer ki marka tescilini yaptırmazsanız işletmenizin marka değeri başka kurum ve kuruluşlar tarafından kullanılacaktır. Bu durumda işletmenizin kar oranını düşürecek olan ana algoritmalar arasında bulunuyor.

Marka oluşumunuzu güçlendirmek ve geliştirmek için marka tescili işlemlerinin yapılması son derece önemli bir oluşum değeridir. Tescil yaptırmak sizlere birçok avantaj sağlayacağı gibi gelirlerinizi ve kar oranınızı korumanızı sağlayacak ana faktörler arasında bulunuyor. Tescil işlemleriyle beraber markanızın dünya üzerindeki sahibi siz olmuş olacaksınız ve kimsenin erişimi mümkün olmayacaktır.

Marka Tescili Yaptırmazsam Ne Olur?

Marka tescili yaptırılmazsa işletmenizin gelir kaynaklarında düşüşler meydana gelebileceği gibi işletmenize olan güven oluşumu da kaybolacaktır. Markanız olmasına rağmen resmiyette sizin değilse bu durum markanızın illegal bir şekilde başkaları tarafından kullanılacağının işaretidir. Marka tescili yaptırmayan işletmeler toplumsal onayı alamazlar ve güven kaybına sebep olurlar. Bu durumda elbette ki işletmenizin değer kaybetmesine ve kar oranının aşağıya yönde ivme kaybetmesine sebep olacak faktörler arasında bulunuyor. Tescil işlemlerinizi hızlı bir şekilde online olarak yaparak marka tescilinizi gerçekleştirebilir ve artık markanızın tek sahibi olabilirsiniz. Kaliteli ve profesyonel bir marka değeri kazanmak sizi uluslararası arenada ön plana çıkaracaktır.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir